Автор Тема: Ново начало 1984 Nissan 300ZX # 2  (Прочетена 74060 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 28, 2020, 21:14:26
Отговор #180

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Наистина пред катедралата стават доста приятни снимки , осветено  е , а и самата катедрала е уникална .

Изкарах я от гаража в неделя за една малка среща с приятели и да внесем малко цвят в една японска среща на плажа . Кандардисахме ченгетата да спрат до нас за снимка , много приятни господа . Евото , 300 зх - а са по около 500 к.с ,а субито 280 . Разхождайки се из града вечерта разстреляха в бързината разни бмв та и аудита , беше доста забавна вечер  >:D





Януари 28, 2020, 21:24:32
Отговор #181

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ето още две снимки от едни пичове , които имат страничка във Фейса Bulgarian Car Culture . Чакаха на спирката и като ни видяха ,че спираме започнаха да вадят техника от раниците си . Ей това гърне звучи страхотно , но нещо не ми се връзва с текущата стойка на колата  :D



Февруари 04, 2020, 21:33:31
Отговор #182

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Излязох в неделя да измия ежедневката , а се озовах в Бургас с Нисана  :)) :)) Даде доста добър разход около 10.5 / 100 в предвид ,че по завоите към Бургас раздавахме малко газ .






Март 19, 2020, 17:24:39
Отговор #183

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
След някой друг месец реших да я изкарам от гаража за раздвижване . Забелязах ,че тече бензин , оказа се скоба  , стегнах я и разхода ми осезаемо падна , явно карам отдавна така  :))

Страхотно време , но впредвид изолацията заради вируса , реших да изляза извън града където няма хора и да си покарам с жената .









Март 19, 2020, 18:12:14
Отговор #184

Неактивен Bogi

  • Публикации: 740
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Браво, много хубави снимки :)
немец мръсен, бандит магистрален ...

Март 19, 2020, 18:24:47
Отговор #185

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3690
Избелил си ауспуха ... явно работи добре и си я натиснал по този хубав път  :)
п.п.Това е на север от Варна нали!?
retrobs.com

Март 19, 2020, 20:37:44
Отговор #186

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Това би трябвало да е на север и от Балчик :D Много добри снимки! Браво!

Март 19, 2020, 21:38:13
Отговор #187

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Точно там е  , асфалта са го положили съвсем скоро , даже не е завършен целият участък . Това , което леко ме тревожи е ,че мантинелите са като халва , а днес ме разминаха мотористи на цялата газ . Доста красиво с хубави завои , но изтърве ли ги някой става страшно.





Март 19, 2020, 22:56:17
Отговор #188

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
Като бачках на Албена летата, тоя път беше голям източник на забавление... колко съм го карал... в един момент, обаче, стана трагедия, и е хубаво, че се сетиха да го стегнат, една от готините панорамни отсечки в Бг...  ако направят и Българево-Камен Бряг- Тюленово, ще е супер, там също обожавам да карам

Март 20, 2020, 11:52:22
Отговор #189

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
Като бачках на Албена летата, тоя път беше голям източник на забавление... колко съм го карал... в един момент, обаче, стана трагедия, и е хубаво, че се сетиха да го стегнат, една от готините панорамни отсечки в Бг...  ако направят и Българево-Камен Бряг- Тюленово, ще е супер, там също обожавам да карам

Там пътя от Българево до Тюленово е горе-долу добре, само дето има доста вълнички и подхвърлят колите. Добър тест за окачвания.

По повод 300 ЗетХ, едно време с моя 1987 300 Турбо, дълга база тарга с ръчни, още в нач. на 90-те като го взех, имах едно весело море с него.
Още беше отворен стария път за Златните между Св. Константин и Златните.
Много обичах да го минавам на свалени тарги.
Само ме дразнеха тия излизащите на пружинки две тънки ленти ветробрани, в предните части на рамките на таргите, там че като изскочеха след свалянето на таргите, ми пречеха да гледам небето съвсем цялостно, хаха.  :))

300 Зетката моята обаче най ме кефеше на завоите на Аладжа ЍМанастир на спускането към Златните /и качването де, колкото и турбото да беше спънато от серийния катализатор, дето огр. мощността на 200 коня, на моята немска доставка от нова 300 Турбо/, както и пак на супер красивия стар път покрай морето, и минаващ покрай Журналист и Трифон Зарезан, между Златните и Кранево, който го затвориха заради свлачището в 1993 год.
На тия пътища със завои, най-добре си личеше лекия плюс на регулируемите 3 позиционни амортисйори, в най-твърдия им сетинг.

За съжаление, тия две знакови крайморски отсечки, отдавна са свлечени и ги няма /отсечката пред Трифон Зарезан последно съвсем се свлече в 2002 някъде/, няма и скоро да ги има, което много ме натъжава.
Те бяха основополагащи за привлекателността на района пътища с гледките си, и карането покрай морето, за нашата си Северна Ривиера.