Автор Тема: Ново начало 1984 Nissan 300ZX # 2  (Прочетена 74323 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 22, 2020, 22:20:56
Отговор #190

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Имам бледи спомени от старият път , наистина беше красиво ! Относно изкачащите ветробранчета явно си висок и ги забелязваш на мен не ми правят впечатление хаха . Но пък благодарение на тях дори с 160 км/ч ми е доста приятно в купето без таргите . Относно регулируемото окачване , на новият ми Нисан все още работи та ще го пробвам непременно по тези завои  :)) Не зная какво е твоето впечатление и спомени , но на мен макар и този атмосферния ми се струва много спокоен и не задъхващ се двигател дори с над 200 км/ч , оборотите са около 5000 и нямам чувството ,че ще се разпадне или ще гръмне двигателя  :)) :))  Разбира се много рядко си позволявам подобни скорости в предвид нашите пътища .


След като преди няколко месеца свалих от колата Pioneer P77 поради причината ,че никак не ми се връзваше на интериора и епохата на колата . Иначе като звук беше страхотен , дори можех да си вържа телефона и да слушам музика. Карах без аудио в колата , така и не можех да се спра на нищо .




Попаднах на един доста рядък модел Alpine Man Maschine - конкретно Радио и касетофон . Висок клас машина с много як моторизиран панел. Дори за SBARRO решават да го сложат в екзотичния си модел произведен в само 10 броя CHALLENGE III .












Единствено не ми се връзва малко зеленият му цвят с оранжевият на приборните уреди , но ще го преживея за сега . Остава да му намеря рамка . Дори старите аматьорски записи на касетките звучат много добре .















« Последна редакция: Март 22, 2020, 22:41:57 от didotooo »

Март 23, 2020, 23:28:42
Отговор #191

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Броени часове преди да наложат забрана за излизане извън град Варна , покарахме до Калиакра .










Март 26, 2020, 09:39:23
Отговор #192

Активен USfan

  • Публикации: 10849
Имам бледи спомени от старият път , наистина беше красиво! Относно изкачащите ветробранчета явно си висок и ги забелязваш на мен не ми правят впечатление хаха. Но пък благодарение на тях дори с 160 км/ч ми е доста приятно в купето без таргите . Относно регулируемото окачване , на новият ми Нисан все още работи та ще го пробвам непременно по тези завои. Не зная какво е твоето впечатление и спомени , но на мен макар и този атмосферния ми се струва много спокоен и не задъхващ се двигател дори с над 200 км/ч , оборотите са около 5000 и нямам чувството ,че ще се разпадне или ще гръмне двигателя. Разбира се много рядко си позволявам подобни скорости в предвид нашите пътища .

Браво, бе, събрали сте колекция от истински самураи по варненските пътища.  :)

Да, тия щорички ветробрани вършат работа, на бързо каране с тях е тихо и на свалени тарги. Иначе аеродинамиката на 300 е добра, вдигал съм до 220 км по тахо със свалени Т-топове.

Ами за динамика, какво да ти кажа, спрямо атмосферния 300 мотор.
По правия баир от отклонението за Св. Константин, и после по магистралата към завоя на Аладжата съм вдигал 220 на затворен покрив, а на равно пак затворен, правеше 235-240 кмч, по тахо, което кореспондира с техн. офиц. скорост от 225-230 км/ч на катализираните турбоверсии.
Понеже моя беше турбо, по завоите примерно от Златните, обратно нагоре към Аладжата, даваше от завой до завой добри доускорения, по 140-160 кмч по тахо между завоите съм вдигал.
Пак уточнявам, за който четящ не знае, че автомобилните километражи лъжат, и нарочно производителите ги калибрират да показват средно с 4-5% грешка нагоре от реалната скорост, от съображения за безопасност.

При такива режими на каране винаги от зуко до зуко :)) ,  както и по принцип си го карах в периода 1990-1992 години, докато го имахме партийно с един приятел 300 турбото, харчеше обаче доста, от тогава не навсякъде намираемия безоловен бензин.
Средно 16/17л-100 км. на смесен режим- примерно градско Варна или София, плюс пържене на извънградско или магистрали.

За по-културното каране сега си прав, и аз не бих карал на макс. сега, не съм на 21, като едно време.
А и с тия дупки и вълнички сега навсякъде, освен рисково, е и некомфортно да се дава яко газ и да се гонят макс. възможни скорости.
Един от плюсовете на социализма тогава беше, че поне дето имаше асфалт, беше нов и равен и дебел, и редовно го преасфалтираха накуп на цели участъци с км, а не дупка по дупка.  >:D

Едно време по соца, поне по тия малко тогава налични магистрални участъци до Правец и до Пловдив, се минаваше на пълна газ, коя кола колкото може, а не с ограничения на 90 заради вълничките, мамка му.
Егаси уж цивилизованата Евр.Съюз страна, егаси гепениците на пътните фирми на Боко и сие.

Та за колата, това казано досега като най-общо, добри впечатления ми е оставил 300 турбото, без разхода.
Но, и идва едно голямо Но, на турбото не ми харесваше отн. приглушения, особено при почти нова кола тогава като моя, звук от ауспуха.
Твоя атмосферния по-ми харесва, че по-остро и спортно звучи.

Иначе на динамика от точка А до Б, 300 турбото не го намирам за много по-бързо от твоя атмосферния, понеже турбото е с по-дълъг диф.
Така на пърженици със смяна на скорости от завои до завои, атмосферния Ве-6 не е по-бавен.
Аз няколко години по-късно, в периода 1994-1996 години, и по-късния ми 280 ЗетХ с атмосферен мотор, по тия завои между Св Константин и Златните и Албена съм го карал.
В такива участъци субективно не е по-бавен и той от едно 300 турбо катализирано, нищо, че ги разделят 50 к.с. и над 100 Нм.

Нещо друго, което не ми харесва много обаче, е че като обороти всички сериини Нисанови 2-клапанови мотори са отн. спънати, и редовите 6 цил, и Ве-обр. 6 цил.
Моя 300 турбо правеше 6 и нещо по оборотомер на макс, и толкова правеше и 280 ЗетХ-а.
Но след като и махнах крайното гърне, 280-то взе да прави по 6500, хаха,
Не знам дали имаше ограничител на оборотите работещ.
Сигурно и твоята атмосферна 300 ще може да ги прави 6500.

Ако пак си купя някога стар Датсун Зет или ЗетХ, определено ще събирам и пари за по-наточен разпредвал и отворени колектори и ауспуси, щото много мразя спортни коли да са по-спънати на обороти.

В тия отношения 24-клапановите пост-1989 300 са най-добре, май правят почти по 7000 оборота на макс.
« Последна редакция: Март 26, 2020, 09:50:37 от USfan »

Април 20, 2020, 00:25:56
Отговор #193

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Мерси за споделените впечатления ! Звука принципно на турбо колите масово са с по-приглушен звук , докато атмосферните двигатели имат някак по-изразено спортно звучене съпоставени с абсолютно идентични изпускателни системи. Относно разхода , считам го за напълно нормален за модела  . Та дори моят харчи между 9 и 18 л / 100 в зависимост от карането. Предполагам го сравняваш все пак с конкурентите му или съотношението динамични характеристики / разход гориво . Там аз нямам опит и база за сравнение.

Английският, както и този са с прекъсвач на около 7200 оборота. Според мен няма смисъл от обороти над 5500 , в предвид ,че макс въртящият момент вече е подминат . За оптимално сменям между 5 и 5500 оборота , над тях започва по-бавно да набира . Същото ми е направило впечатление и на 280 ZX . Вече със спортни валове и подобрения по всмукателно - изпускателната системи нещата отиват нагоре и моторите има смисъл да се развъртат над 7к оборота. Горе долу толкова правят и 24 клапановите , на моя приятел от Варна е около 500 к.с и дори на 2-3  к оборота при подаване на газ тръгва страшно.





Иначе по тази причина много си харесвах старият сивик - карах го до 9000 оборота и нямаше умиране това нещо  :)) :))


Нисанчето ми служи вярно , напоследък го ползвам за ежедневен автомобил - пазаруваме си с него , разходки , както и помага в носенето на части за другия по бояджии и гаражи. Следя си прогнозата за времето и ако не вали си нощува под открито небе.




С по-честата му употреба положителните емоции също се увеличават . Харесва ми ,че носи усмивки . Примерно това момче си спря мерцедеса зад него излезе  гледа го заляга и снима от къде ли не  :))




Карантината е една идея по-приятна зад волана . Трафика е доста облекчен , а местата из Варна все така красиви .















Април 20, 2020, 09:33:36
Отговор #194

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
 ;) Последната снимка... Или ти треперят ръцете от вълнение или тресе на 1500 оборота  или пък зверски дебалнсирана гума!!!   :)) :)) :))

Април 21, 2020, 15:27:42
Отговор #195

Неактивен W198SK

  • Публикации: 51
Мерси за споделените впечатления !

С по-честата му употреба положителните емоции също се увеличават . Харесва ми ,че носи усмивки . Примерно това момче си спря мерцедеса зад него излезе  гледа го заляга и снима от къде ли не  :))



Наистина допринася за позитивното настроение и разнообразява ежедневния трафик, поздрави от заплеса с Цедката и ето как се получиха снимките след залаганията  :))
 

Април 21, 2020, 20:19:15
Отговор #196

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
ХАха , Благодаря за снимките ! Много ми стана приятно ,че ти хареса машината . Жив и здрав .

Април 21, 2020, 21:13:07
Отговор #197

Неактивен W198SK

  • Публикации: 51
ХАха , Благодаря за снимките ! Много ми стана приятно ,че ти хареса машината . Жив и здрав .
Мерси, че си изпрося и возене някой ден  :P

Април 21, 2020, 22:16:52
Отговор #198

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Мерси, че си изпрося и возене някой ден  :P

Имаш го  ;D

Имах проблем със задните апарати - водачите бяха поизносени , ръчната блокираше . От наличните ми апарати си подбрах по-читавите и ги отворих за рециклиране . Иглените лагери на механизмите за ръчната са в отлично състояние , но на единия маншончето е скъсано и буталото е приключило . Дадох ги на пясък и си поръчах ремонтни комплекти . За първи път отварях заден апарат и ми отне цял ден  , като обърках втулките защото имало лява и дясна и се върнах в началото - разглобих ги отново до 0 хаха .
















« Последна редакция: Април 21, 2020, 22:21:41 от didotooo »

Април 21, 2020, 22:28:02
Отговор #199

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Диференциала , който бях монтирал от донора ми заедно с ръчната кутия имаше проблем . Нямам представа как са успели да разхлопат почти не убиваемия R200 . В началото симптомите бяха доста по-леки , но с километрите започна да ме дразни луфта в него. Изрових резервният ми , с който купих колата . Вчера мина пясък и боя , поръчах му и трите семеринги. Да имаш в мазата резервни части е наистина много полезно .