Автор Тема: Ново начало 1984 Nissan 300ZX # 2  (Прочетена 73630 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 09, 2016, 00:09:34
Отговор #20

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Ще разглабяте ли ли мотора за пълна ревизия? :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Август 09, 2016, 19:26:25
Отговор #21

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Още не съм решил кой мотор ще движи новото купе. От златния мотора върви страхотно и не пипа масло ,но в момента имам проблеми с налягането и има малки последствия от това. Другия уикенд мисля да го отделя на новия мотор и да го развъртя на ръка. Ще сваля капаците да го огледам ,но имам някакво чувство ,че ще запали и ще работи нормално. Ще му сложим масло в цилиндрите и ще му направим промивка. Ако се движи нормално нищо чудно и той да влезе в новото купе. Иска ми се да го запаля докато е на вън , но не знам дали ще успея.

Януари 16, 2017, 15:36:19
Отговор #22

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Адаш,тук в София има нещо като донор ?
Ето:
Nissan 300 ZX и Nissan 350 Z на части!
https://www.olx.bg/ad/nissan-300-zx-i-nissan-350-z-na-chasti-ID68oJQ.html#d679f344d0




Януари 28, 2017, 21:38:04
Отговор #23

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Мерси адаш ! Само ,че това е Z32 - следващия модел на моя. Брата кара такъв . Звъняхме да вземем този 300 ZX за приятел , но продавача е изкл. некоректен и според мен голям измамник.

Зимата бачкам по двигателя от време на време , но днес реших да отворя гаража след като се разтопи снега и да довърша разглобяването на Z то. Впредвид доброто общо състояние , ще го закарам за частичен пясъкоструй , изключително за задната част на автомобила където има най-големи поражения от ръждата.





Януари 28, 2017, 21:52:26
Отговор #24

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Махнах вратите и задния капак . И трите елемента са в доста добро състояние . На златния са брутално изгнили предните врати.








Ето задната част отвън и отвътре. Влизала е вода там и е прилично изгнило. Ще се изграждат наново панелите.






Състоянието на кухините , праговете и роговете ме зарадва много :




Отдолу дори по носачите и стаб щангите няма ръжда , може би се дължи на факта ,че не е карана . Задните амортисьори са били сменени някога с Билщайн.



Поглед в детайли на колонките и таргите по тавана :







По пода има поражения най-вече покрай праговете :











Подредих малко лудницата от части  и прибрах купето обратно. Трябва да сваля останалите прозорци , но първо ще се информирам как да откача лайсните покрай тях без да ги изпочупя.




Януари 29, 2017, 00:41:39
Отговор #25

Неактивен S15

  • Публикации: 843
     Леле колега, колата има потенциал но те чака моя ,,филм". Ще трябва да ,,пипнеш" всичко. Желая ти търпение и нестихващ ентусиазъм за да я завършиш!   :)

Януари 29, 2017, 02:45:49
Отговор #26

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Благодарско приятел , твоята тема ми е библията . Много харесвам такива топ реставрации. Обаче при мен нещата далеч няма да се правят на такова ниво в предвид това ,че искам аз да си изкърпя  по-голямата част от колата ,а нямам опит и тепърва се уча.  Идеята ми е да излезе възможно най-бързо на пътя . Ще разглобявам и другия ми нисан - ще го ползвам за донор на този. Самата мисъл ,че ще остана с 2 коли на части ме подлудява и ще гледам възможно най-бързо да приключа с проекта.

Относно мотора не съм го отварял за пълна ревизия . Свалих картера , лагерите и вала изглеждат в добро здраве. До колкото успях да видя при свален картер в цилиндрите не виждам никаква ръжда. Смених почти всички тапи по блока , водната помпа ,термостата , ангренажа, семерингите ... Нещо страшно беше в охладителната система , запали ли определено ще трябват доста промивки.

Мотора се развъртя с лекота на ръка.




Тук се вижда ужаса в охладителната система. Доста от боклуците са се събрали при водната помпа . При термостата не беше по-розово :





Ето и самата водна помпа . Оригиналната на Нисан :


Опитах да продухам системата с въздух под налягане , наистина много боклуци излязоха .



Горе при главите нещата изглеждаха видимо добре , няма нагар , не е ръждясало нищо още си е мазен.
Лагерите изглеждат доста добре , в картера маслото приличаше на нещо много гнусно :







След известно търкане и обезмасляване ,намазах блока с ръждопреобразувател на Wurth
















Смених семерингите на разпределителните валове , както и предполагах бяха протекли.







Януари 29, 2017, 02:54:16
Отговор #27

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
В момента съм почти готов с освежаването и проверките . Остава да му накича ангренажа и да си сменя някой друга гарнитурка . Изпускателя мисля има цепнатина и меката връзка между двата е заминала . Наистина не ми се занимава сега с отваряне на ДВГ , но пък просто трябваше да го проверя до колкото мога и да го освежа . Ще опитам да го запаля така и тогава ще преценя според работата му дали ще влезе в новото купе или ще сложа стария мотор.














Февруари 05, 2017, 19:49:15
Отговор #28

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
И днес поработих над мотора , вече сме с ангренаж и почти възстановена водна система. Има една тръбичка , която има дупчица и ще я заваряме утре.


Февруари 08, 2017, 13:52:45
Отговор #29

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Z-Point показвате всичко! Няма скрито, няма покрито.

Само напред, момчета! :)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"