Автор Тема: Ново начало 1984 Nissan 300ZX # 2  (Прочетена 73596 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 25, 2021, 22:29:37
Отговор #210

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Съвсем наскоро кормилната рейка текна стабилно .
Намерих на един от нашите мотор от 300 ZX , който ще се ползва за донор на Nissan Cedric (колата е със същия двигател ,но карбуратор и с обикновени разпределителни валове) за който ще ви разкажа като напредне с проекта . Та този двигател дойде с хубава рейка и я сложихме на моя Нисан. Покарах известно време , но единия маншон се скъса . Вдигнах я на подемника да сменя и двата докато е време и забелязах ,че от единия щуцер към рейката леко сълзеше . Помислих ,че съм го стегнал добре при монтажа . Половин оборот и се спука корпуса на рейката  :'( :))  Е явно е тръгнала накриво още тогава . Хайде пак мотора захванат на гредата , целият преден мост долу барабар с рейката . Домъкнах старата рейка , разглобих и двете до някаква степен и с корпуса от старата сглобих една читава рейка . Оправих резбата и всичко обратно. И така смяната на два маншона от 30 минутна работа се оказа до 22:00 вечерта  >:D  Всичко е добре , когато свършва добре . Вече не тече нищо !





Март 25, 2021, 22:35:16
Отговор #211

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Наближи време за ежегодния фест на японски автомобили JapFest2020 . Реших да мина на двигателно масло Amsoil Z rod , богато на цинк ,което се оказа доста важно за старите двигатели .





Поразтъпкахме машината с жената на кратка разходка в района на Златни Пясъци . Кормилната рейка е чудесна и в отлично здраве .







Март 26, 2021, 22:07:47
Отговор #212

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Миналата година подготвяхме колите до сутринта и бяхме спали час - два . Тази се заклехме ,че няма да става така . Обаче машините имаха други планове  :)) Червеният Twin Turbo Z32 текна от уплътнението на резервоара и нямаше как да потегли така . Колегата свали от донора резервоара , но монтажа се оказа много неудобен дори и за двама на крик . Заболя го главата от дишането на изпаренията , напрежението ескалира и заряза всичко  :)) . Дойдохме на подкрепление към 2 през нощта и към 4:30 всичко беше готово . Отново спахме едва няколко часа и потеглихме .





Въпреки напрегнатата вечер настроението по пътя , а после и на мероприятието беше на ниво .







Колите ни се представиха доста добре и нямахме нито една счупена  :))
Аз разбира се отново бях като съчленен Икарус в завоите . Не особено нови гуми ,  задни амортисьори към края на живота си и доста лоши тампони на стаб щангите . Все пак колата се държа на ниво и тази година доста от завоите успявах да ги взема с вратите настрани без да я изтърва  :))



































Март 26, 2021, 22:24:48
Отговор #213

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna




Април 07, 2021, 20:53:23
Отговор #214

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Колата я купих със задни амортисьори на Билщайн , реших да ги оставя и да сменя само предните с нови .
Но година след като я подкарах единия текна и като цяло не държаха . При ускорение особено на цялата газ задницата почти опираше в асфалта , а предницата гледаше облаците  :)) Помислих ,че проблема е в понижаващите спортни пружини , които изглеждаха доста меки , а на пистата по завоите беше ужасна и се накланяше доста . Поръчах два нови Каяба , смених тампоните на стабилизаторите , а биалетките са вече полиуретанови . Взех и 4 нови гуми и след всичко това колата коренно си промени поведението в завои , а возията стана доста по- комфортна.















Април 09, 2021, 22:03:34
Отговор #215

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Научих много неща докато работех по машината . Вложих много старание и време и може би се получи така добре защото наистина я правих с голямо желание и никаква мисъл да я продавам. Имах изключително приятни моменти с приятели в гаража . Заедно посетихме доста места из България . Не ме остави никъде и емоциите бяха на 100% положителни . Карахме на цялата газ по пистата 3 поредни години , много круизни вечери по залез слънце със свалени тарги, рок музика  и гаджето до мен . Не съм много добър в изказите , но цялото приключение беше като един много вълнуващ филм .Толкова цветни спомени ми остави . Цялата идея на този тип автомобили е да бъдат карани и да създават емоции , а не да стоят по гаражите с месеци.След като започнах новият проект бях на ясно ,че вече няма да имам времето за нея. Трудно ама много трудно се разделям с неща ,които обичам . Идеята ми беше като направя новия , тогава да и пусна обявата . Един от нашите има приятел в Дупница , който много ни се кефи и харесва машините ни . Реставрирал е до педантичност своя ретро мотор с кош и си го кара по паради . Синът му обаче повече го влекат колите и след като разбраха за моята идея да се разделя с колата сън не ги хвана .Беше идеалният автомобил за баща и син . Точно такива хора търсех . Хора , които да гледат машината с моите очи . В рамките на месец успях да довърша повечето от започнатите неща , които бяха по - важни по нея и я подготвих до колкото мога .Обух я в нови гуми , полирах джантите , сглобих разни неща по нея , които все отлагах.  Няколко изключително нелепи ситуации , които ми се случиха ме оставиха замислен  :)) Една от тях е точно след като бях готов с всичко и я измих финално преди да дойдат до Варна , колата спря да пали . Просто ей така :D До сутринта се мъчихме с нея , разглобихме половината кола . Накрая се оказа ,че датчика за обороти на коляновия вал , който се намира в делкото прави магарии . В предвид ,че почти нямам липсващи части за модела веднага сложих читаво делко и колата си запали . Отложихме продажбата , за да сме сигурни ,че сме решили проблема . Не исках да остават на пътя . Като добавим още две три ситуации в критични моменти имам чувството , че не искаше да се разделяме , колкото и глупаво да звучи .

Миналата събота все пак хората пристигнаха . Харесаха я много , стиснахме си ръцете и потеглиха . Няма как да не ми е тъпо. Оставих част от себе си в нея . Но съм щастлив ,че е на добро място и ще се грижат за нея така , както аз го правех.

Няма да закривам темата , имам още интересни снимки , които смятам да постна тук . Още повече ,че колата остана във България и новият собственик обеща да праща снимки , така ,че ще продължа темата от негово име . Благодаря Ви за подкрепата , съветите , критиките и добрите думи по време на проекта .




Април 23, 2021, 11:21:48
Отговор #216

Активен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
така беше и при мен с ягуара, но попадна и той при правилният човек.... съжалявам за тази кола, но нямах избор

сега ще се фокусираш върху другия :)

Април 25, 2021, 20:44:20
Отговор #217

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Такова е , продължаваме напред . Моите хора пътуват из БГ . Много се радвам ,че така им допада машината .