Автор Тема: Ново начало 1984 Nissan 300ZX # 2  (Прочетена 73609 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 08, 2017, 22:33:58
Отговор #30

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Гадна работа,по малко,но на много места ръжди  :(
Стъклата ако ще ги сваляш: челното ми изглежда,че е на уплътнител,ако е така трябва 1-во да му извадиш металната лайсна,после вадиш  ъгълчетата,след това лайсната,но бавно и равномерно, лека полека,иначе я кривиш безвъзвратно.Гумата на уплътнението я намажи с нещо да омекне и недей сваля джама на студено.
Задните триъгълните ми изглеждат лепени...??
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Февруари 08, 2017, 23:01:52
Отговор #31

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ами така е , реално ми се искаше да кача само напудрените снимки , ама лъжа себе си :D Истината е ,че под прахта се показват недостатъците , но ми беше ясно ,че няма да е само за боя работата хаха . Като му дойде времето ще сравня в снимки и двете коли и защо тази е цвете в сравнение с вървящия Z . Не се отчайвам никак даже и знам ,че ще се справя.
Колега Немо , ще внимавам сериозно с лайсните ,изглеждат доста финни. Благодарско за съвета , ще стопля преди да разглобявам макар, че предния прозорец е пукнат и ще го хвърля.
Охладителната система е вече възстановена , уикенда ще поработя над изпускателите и мисля да приключа с двигателя за момента.  Благодаря ви за интереса и подкрепата.

Февруари 10, 2017, 08:47:44
Отговор #32

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Браво ! Добро темпо, но забрави думата "бързо"  ;) Идеята, че имаш две коли на части, а не можеш да изкараш на улицата трябва да ти стане по-скоро близка, понеже желанието "да се повозиш" ако вземе връх, ще те накара да претупаш нещо .
Блока си го намазал много дебело с Вюрт. На него не му е фатално, но не мажи тенекиите толкова дебело. Най-добрия ръждопреобразувател е шлайфа  >:D Махай ръждата и после мажи тънко.
Успех !

Февруари 10, 2017, 10:22:03
Отговор #33

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Следя темата с интерес! Белият изглежда наистина добре. За японска кола на 33 години, стояла навън, е повече от добре запазен. Красив модел, заслужава си определено.
Идват ми някакви мисли по темата, надявам се няма да се сърдиш, ако ги напиша.
Скромният ми опит показва, че най-трудно се прави разглобена на съставните й части кола. По тази причина съм привърженик на другия подход - реставрация в движение. Тоест колата във всеки един момент прилича на кола и се ремонтира детайл по детайл. Да, така никога няма да се постигне ефект "от магазина", но чисто психологически е много здравословен за собственика. Просто не забравяш колата, караш я отвреме - навреме и накрая се получава нещо съвсем не лошо. Такъв подход е единствено възможният, ако нямаш постоянен поток от финанси за наливане в проекта, или пък ти е тегаво с мястото за съхранение. Така съм си правил Варшавата, така правя Волгата в момента.
Твоят подход с цялостното разглобяване е по-правилен като краен резултат. За 1 година в разкостен вид може да се построи нов автомобил. Всичко се препипва, негодните части се сменят с нови. Купето е най-смислено да се обработва голо. Минус е, че трябват много повече кинти в кратък период от време, иначе "края му не се вижда".
Така съм си правил Жигулата. Там за 11 месеца набих нелоша петцифрена сума в лева. Уж соц колите били евтини. Евтини са да ги купиш раздрънкани, ама пак се състоят от хиляди отделни части и като почнеш да ходиш по магазините...
Надявам се внимателно сортираш кое от къде е. Частите имат адета да се губят мистериозно. И ходиш и си купуваш втори път нещо, дето знаеш, че го имаш. Намираш го след години забутано някъде си, ако изобщо се намери.
Това, което бих ти препоръчал, е да си направиш стриктен график за работата по колата. Ако отвиси 2 години и повече е почти невероятно да тръгне. Тотално се забравя кое къде е и става мъка. Това ако има къде да си държиш частите и не те гонят да се местиш.
Дано имаш читави тенекеджия и бояджия, които да хванат купето и да ти го направят в срок. Прави - взима парите - колата заминава - прави следващата. Повечето тенекеджии и бояджии са меко казано некоректни. Не една и две коли са си отишли от "е сега другия петък я почвам". Твоята е сравнително добра и кадърен човек може за късо време да я направи. Въпросът е какво ще струва. Трябва да има стимул да ти я направи, вместо да чука калничета на голфове и колата да ти виси е така за в свободното му време.
Другото, което ми идва на ум - не разглобявай златистата преди тази да е с готова боядисана каросерия. Да не говорим, че ще се окаже, че съвсем не всичко е еднакво и взаимозаменяемо.
Та така!
Желая успех и ще се радвам някой път като минавам през Варна, да разгледам...
 

Март 26, 2017, 23:51:38
Отговор #34

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Благодаря ви за коментарите и мненията колеги !

Последния месец беше доста труден за мен . От всичко уредено и предвидено , се озовах на другия край . Дори за малко им бях пуснал обявата и на двете. Идеята на целия проект е да си я правя аз в голяма степен. В крайна сметка си намерих място най-после и ето малко снимки от първите два дни работа по колата. В този ред на мисли , няма да е музейната реставрация ,а по - скоро връщане на пътя и шанса да продължа да карам такава кола . Купих белия в разглобено на 90 % състояние, така ,че варианта за частична работа отпада. Съгласен съм , хората ,които си мислят ,че Соц автомобилите са лесни и евтини за реставрация не са наясно изобщо с нещата. Почти няма значение каква е колата , пак имаш борба с ръжди и хиляди детайла и болтченца.

Първия ден отделих за сваляне на битумната изолация. Пода беше покрит с ламарина , нещо като второ дъно и под него беше битума. Голям бой падна там .

















Март 26, 2017, 23:56:34
Отговор #35

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Втория ден метнах купето с шлайфа и твърда телена четка на него. Ще запомня съвета за тънкото нанасяне на Wurth . Просто нямах търпение да започна по колата след като си намерих място . Имам много голямо желание да я направя и е голямо удоволствие да правя каквото и да било по нея. Силно се надявам късметът да е с мен и да вървят нещата . 

Остават ми още ден два подготовки и ще я карам при приятел да я кърпим. Приемам всякакви критики и съвети по време на работата , има много хора във форума , които са доста навътре в нещата.





























Март 27, 2017, 00:04:42
Отговор #36

Неактивен S15

  • Публикации: 843
      Поздравления колега!     Гледах в тубата много лесен начин за махане на битума. Човека противно на очакванията не го загряваше а го замрази!
Използваше бучки сух лед с които го покри след което го удари 2-3 пъти с чук и битума се разлетя като стъкло. Най-якото е, че не останаха от тия малките парченца. Може да пробваш да ги махнеш с парцал напоен с коресилин или бензин. Успех!

Март 27, 2017, 00:20:12
Отговор #37

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Мерси ! Точно това си представях и аз докато се мъчих . Забелязах ,че е доста по-лесно да се махне битума ,когато не е нагрят . Още по-лесно би било ако се замрази наистина. Жалко ,че не стигнах до този извод преди да си оставя ръцете там хаха.

Март 27, 2017, 11:32:32
Отговор #38

Неактивен S15

  • Публикации: 843
      Видях, че вече си минал всичко почистено с Вюрт. Трябва възможно най-скоро да го запечаташ с грунд или цинков спрей защото под голият Вюрт започва отново да ръждясва след време.
Този препарат не маха остатъците от ръжда само ги покрива и ако няма върху него нещо друго влагата се просмуква и всичко почва отново. Цинка на Карсистем върши добра работа за целта.
« Последна редакция: Март 27, 2017, 11:41:33 от S15 »

Март 27, 2017, 15:39:12
Отговор #39

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
В сряда съм предвидил да го запечатам с Епокси на Новол . Добра ли е идеята или да купувам и Цинков спрей ?
Струва ми се ,че цинк-а без покритие над него си ръждясва пак ? На старата ми кола праговете ги мазах с вюрт и след това с цинков спрей и така ги зарязах. След 3 месеца бяха яко в ръжда пак.