Автор Тема: Ново начало 1984 Nissan 300ZX # 2  (Прочетена 73605 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 27, 2017, 17:13:34
Отговор #40

Неактивен S15

  • Публикации: 843
     Епоксито е перфектно щом имаш готовност. Цинковият спрей е временно решение ако имаш още работа и не си готов. Ръждата която ти е избила на другата кола
не е заради цинка а защото е останала под Вюрта а този препарат е съвсем погрешно наречен ,,преобразувател за ръжда". Функцията му е да послужи като връзка между
ръждата и следващите покрития - изгражда стабилна основа. Под него обаче ръждата си остава и продължава да работи. За съжаление това го установих по лошия начин
и сега го избягвам. Ако го запечаташ с епокси това изцяло спира влагата и процеса се забавя почти до спиране.
     През тези вече 3 години на ремонт направих доста експерименти и видях на живо резултата. Епокси нанесено на чист метал остана непокътнато дори и след 2 зими на
двора и без боя от горе. В същото време там където имаше останали ръждиви точки за 6 месеца избиват без значение с какво си ги намазал.

     Ето нещо което работи на друг принцип. Това е органичен гел който разгражда ръждата до чист метал като е съвсем безвреден за боя, пластмаса, гума и самият метал.
Работи бавно, около 24 часа, като е добре да му се помогне чрез механично почистване преди това. След реакцията гела почернява и трябва да се измие задължително
с вода. Но няма страшно защото метала получава тънък защитен слой патина а и гела и без това е на водна основа. После бършеш и пръскаш епокси.


     


« Последна редакция: Март 27, 2017, 17:41:43 от S15 »

Март 27, 2017, 19:16:37
Отговор #41

Неактивен turbotobg

  • Публикации: 174
За Вюрта и аз го установих това и писах тогава и в другата тема... Даже места, които бях мазал с онази зелена гадост за огради и разни 3в1-та и прочее боклуци сякаш "изкарват" повече време. В смисъл ръждата пак си е отдолу де, просто не я виждаш  :))

S15, този гел звучи добре, къде се продава и какви пари е?  ::)

Март 27, 2017, 19:34:45
Отговор #42

Неактивен S15

  • Публикации: 843
За Вюрта и аз го установих това и писах тогава и в другата тема... Даже места, които бях мазал с онази зелена гадост за огради и разни 3в1-та и прочее боклуци сякаш "изкарват" повече време. В смисъл ръждата пак си е отдолу де, просто не я виждаш  :))

S15, този гел звучи добре, къде се продава и какви пари е?  ::)

    Фирмата е английска и имат и други продукти но не съм купувал от тях и за това не знам до колко са ефективни. Гелът работи добре но наистина е бавен и се налага
да се повтори ако ръждата е била повече. Но когато е готово металът е перфектно бял.


http://www.ebay.co.uk/itm/181229105982?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT


    Ето и директен адрес

http://www.bilthamber.com/corrosion-protection-and-rust-treatments/
« Последна редакция: Март 27, 2017, 19:37:35 от S15 »

Март 27, 2017, 19:53:39
Отговор #43

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Това с гела е интересно , а и гледам се продава доста и цената му е добра .

Аз предварително почиствам максимално с възможно най-твърдата четка и шлайф и след това нанасям вюрта. Не съм убеден ,че след телената четка съм изчистил до чист метал ,макар така да изглежда и за това ползвам преобразувателя.

Това ми е епоксито надявам се да не съм сбъркал .




Март 27, 2017, 20:00:30
Отговор #44

Неактивен S15

  • Публикации: 843
    Епоксито на Новол го хвалят доста хора които се занимават професионално. Аз лично не съм го ползвал но не съм чул нищо лошо  :D  Кажи после как е минало!

Април 01, 2017, 23:13:10
Отговор #45

Неактивен S15

  • Публикации: 843
      Изпръска ли епоксито?

Април 02, 2017, 00:17:31
Отговор #46

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Изпръсках е силно казано , по скоро го четкосах хаха . Дали съм доволен не мога да кажа , мнение ще имам след време , въпреки ,че зависи от много фактори дали ще избие ръжда тук там . На две ръце покри добре .

Сряда дойде може би най-заклетия ни фен , много съм му благодарен на Митака ,че помогна . Разполагах с много малко време като цяло .














Април 02, 2017, 00:40:06
Отговор #47

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Разполагах с точно 3 дни за да сваля изолационното покритие от пода , да я изшкуря и подготвя за кърпене. Каквото можах направих , след като я изкърпим ще продължа в детайли с отстраняването на ръждата от купето .















Април 02, 2017, 00:55:08
Отговор #48

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Принос за проекта има и стария боец , мъкне части наляво надясно . След якото бачкане през деня , когато се кача в него и ме подсеща какъв голям смисъл има всичко това за мен и какво удоволствие ми носят тези машини.






Април 02, 2017, 09:24:56
Отговор #49

Неактивен S15

  • Публикации: 843
     Еха, доста работа за 3 дни. Аз обикновено си търся инструментите по 3 дни  :))
Това шегре от долу, заводското е супер упорито. С годините става на камък и се сваля трудно. Аз пробвах различни четки и накрая се наложи да ползвам малка газова горелка.
Става доста миризливо и пушещо но пък като тръгне е лесно. Трябва ти само твърда шпакла (май видях че имаш такава на една снимка). Накрая минаваш с телената четка и си готов. Успех!