Автор Тема: Ново начало 1984 Nissan 300ZX # 2  (Прочетена 73621 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 06, 2017, 22:10:03
Отговор #60

Неактивен S15

  • Публикации: 843
     Пропуснах да кажа не купувай от железарията! Аз се прекарах 2-3 пъти с различни продукти на които пише Цинк. От Бриколаж беше последния. Просто сребриста боя.
Няма как за 8-10 лева да се купи истински 99% цинк. Даже този на КарСистем е евтин. Но е много добър. Другите марки са над 20лв. ако не греша.

Април 06, 2017, 22:42:35
Отговор #61

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Е как добър, като ми даде съвет да ползвам епокси че цинка било балама работа и слаба основа ?

Април 07, 2017, 07:01:40
Отговор #62

Неактивен S15

  • Публикации: 843
Е как добър, като ми даде съвет да ползвам епокси че цинка било балама работа и слаба основа ?


    Румба, не четеш внимателно! В моята тема съм написал за спрея (стр.33). И тук:

    Смисъла от цинка е, че се нанася бързо и лесно - нали е спрей. И можеш да пръснеш дори и една заварка. Изсъхва за 2-3 минути....  Най-хубаво е когато всичко е готово да изпръскаш с пистолет всичко. Така имаш хубаво равномерно покритие и го правиш веднъж.....
 

« Последна редакция: Април 07, 2017, 07:11:19 от S15 »

Април 08, 2017, 20:20:12
Отговор #63

Неактивен хромовата_епоха

  • Публикации: 111
Колеги аз съм нанесъл от Вюрта на едно място на колата ми под акумулатора имаше ръжди преди 5 години,наскоро погледнах там нищо не се е влошило,ръждата стои като запечатана.Това по повод по нагоре дето коментирахте Вюрт. А всъщност въпроса който ме интересува е дали ако нанеса някъде Вюрт и след това реша да изтъркам мястото с флекса(диск пилене) ще е добре или първо да пиля с флекса и след това Вюрт +другите мазила последващи запечатката/обработката.И другото е че аз винаги махам ръжди с диск пилещ на флекса до здраво защото съм пробвал и с телен четка диск но по не ми харесва резултата. Четката само замазва а дска си чисти до здраво.Споделям просто.Поздрави.
Привет от рая.
Сатанаил

Април 08, 2017, 20:34:30
Отговор #64

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Цитирал съм няколко пъти описанието на опаковката!: "Не трябва да има люспи ръжда"!
Абразивът на шайбата кърти тези люспи и тогава спокойно може да се нанася така неуважаваният Вюрт.
п.п.Всеки има право да поставя/използва каквито иска материали и консумативи но когато вземаш пари за извършена дейност на клиент трябва да действаш професионално!
« Последна редакция: Април 08, 2017, 20:40:23 от РумбатаБс »
retrobs.com

Април 08, 2017, 20:48:34
Отговор #65

Неактивен хромовата_епоха

  • Публикации: 111
РумбатаБс точно това ми беше въпроса,първо се чисти до здраво и тогава Вюрт или първо Вюрт върху необработвана ръжда,после търкане и пак Вюрт.Ами добре ама то ако е до здраво защо ми е Вюрт.И това с люспите ръжда,ами какво го касае Вурта има ли люспи или няма.Пак въпроси.А иначе аз Вюрта си го уважавам както писах 5 години ми е закрепил ръждата без никакво мърдане.
Привет от рая.
Сатанаил

Април 08, 2017, 21:00:06
Отговор #66

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Ако нарисуваме една повърхност без пробиви ръждата представлява кратери в плътността на метала ... абразивната шайба почиства най-високите места и останалото е за третиране с "нещо си" ;)
retrobs.com

Април 08, 2017, 21:08:00
Отговор #67

Неактивен хромовата_епоха

  • Публикации: 111
Много добре обяснено.Мерси за включването.Понеже сме в темата за Нисана на колегата му пожелавам много успех и отличен краен резултат.
Привет от рая.
Сатанаил

Април 08, 2017, 21:18:11
Отговор #68

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Аз пък се извинявам в намесата в чужда тема :-\
retrobs.com

Април 08, 2017, 22:22:56
Отговор #69

Неактивен S15

  • Публикации: 843
     За да изчерпим темата за Вюрта ще кажа, че всички сте прави!    Да, в някои случаи няма повече ръжда.   Да, друг път има и то защото влияят повече фактори.
В подкрепа показвам снимка на заварка след която не е нанесено НИЩО!   Вижда се периметърът около заварките - гола ламарина.   Снимката е направена на 29, 01, 2015г.
До днешна дата НЯМА ръжда на това място и то без Вюрт (колата стои 2 зими на двора) 
     Изводът е, че нямаме обяснение за всичко и не може с лека ръка да отхвърлим или одобрим препарата.


« Последна редакция: Април 08, 2017, 22:30:47 от S15 »