Автор Тема: Ново начало 1984 Nissan 300ZX # 2  (Прочетена 73622 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 26, 2018, 13:59:48
Отговор #80

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Браво, Дидо! Изглежда, че най-тегавата работа вече ти е зад гърба. Цветът е интересен, но ме изненада донякъде. Представях си доста светъл или направо казано - бял металик или пък малко по-тъмен сребрист. При всички случаи обаче ми харесва повече от на Kaminari-то. Всъщност то донор ли ще става или да не питам...?   

Април 02, 2018, 12:09:54
Отговор #81

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Страхотно!
Дидо, ти от четиривратото Мицубиши ли започна със старите машини?
Супер развитие има тази тема, а и фактът, че сте си организирали работилница е завиден.
Яко!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Април 02, 2018, 23:12:12
Отговор #82

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Приятели , много Благодаря за добрите думи . Много трудно и драматично за мен начало.

Роска , вярно ,че ме чака много работа още докато стане на кола тази лъскава ламарина, но си прав - трудната част е зад гърба ми. Имам страхотни колеги и приятели , без които щях да приключа с това хоби.

За цвят нещо не ми допадна както беше бяла , някак не си личаха линиите и. Много ми е 80's златистия цвят и реших да я направя пак златиста ,но за разнообразие в друг нюанс. Някак си в памет на първия ми Z.

Иначе да , страстта ми към старите коли определено запали Мицубишито. Сега като си чета глупостите в темата му се чудя как не сте ме изгонили от форума хаха. Но се радвам ,че покрай вас порастнах и научих доста неща.

Впредвид ,че съм все още млад реших да се ориентирам към автомобили със спортен характер като серията Z.

Тук тъкмо прибрах боядисаното купе в нашия гараж. Незабравим момент.



Април 02, 2018, 23:21:16
Отговор #83

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Първото, с което се заех бяха спирачните апарати. Пясъкоструй , почистване , боя и ремонтни комплекти.
Буталата бяха в доста добро състояние , само един водач се наложи да изработим наново за да оберем луфта в апарата.








Април 03, 2018, 00:10:47
Отговор #84

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Свалих предния мост и го освежих , нови амортисьори на каяба , шок тампони и прахоуловители.







Април 03, 2018, 23:34:42
Отговор #85

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Голяма борба беше с ел инсталацията , особено докато разбера кое къде трябва да мине.













Април 04, 2018, 22:50:02
Отговор #86

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Свалих задния мост , спирачните тръби и всичко ,което беше останало.
Сега беше момента да консервирам всички кухини . Понеже не разполагах с пистолет в момента се спрях на флакони Новол. Предварително ги нагрявам и налягането при пръскане е добро. Нещо ми се стува ,че прекалявам защото 6 флакона и още не съм свършил с цялото купе :D





Април 04, 2018, 23:01:46
Отговор #87

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Много ми харесва да го гледам така дъното ,чистичко , без дупки и ръждички.



След промивки поосвежих кулерчето за двигателното масло





Пристигнаха още боядисани детайли :












Април 04, 2018, 23:35:38
Отговор #88

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Бях се зарекъл да не прекалявам и да я подкарам първо и впоследствие да я дооправям , но този ръждив Диференциал ми вадеше очите ... Та той и кардана ги пясъкоструих , грундирах с епокси и боядисах. Семерингите не течаха , но впредвид колко години е стоял реших да ги сменя. Опорния лагер на кардана също смених с нов. Стана прилично. Тъпото е ,че е отворен диф, но ще я караме така LSD то е 800 $ без доставката и на всичкото отгоре се монтира на фейслифтовия 88 година щатски турбо модел.













Април 05, 2018, 12:45:22
Отговор #89

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Колеги имате ли инфо за Варна - превърляне на челно стъкло от една кола на друга ? Иска ми се да е човек с опит внимателен ,а не масовите фирми ,които ги сменят на конвеир,че стъклото ми е едно.