Автор Тема: Ново начало 1984 Nissan 300ZX # 2  (Прочетена 73641 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 17, 2019, 17:36:51
Отговор #120

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Туй нещо има радиатор за маслото на дифа ли?  :o Стоков?
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Март 17, 2019, 17:47:59
Отговор #121

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Даа много яко ! Всички за Евро пазара  са така без значение турбо или не . Има си ел помпа с датчик и  при определена температура започва да върти маслото през кулера . Тествах я всичко си работи . Много полезно особено като карах на писта Дракон и двигателното масло беше в много добри граници въпреки адската жега и боя който изяде колата .




Март 17, 2019, 21:24:56
Отговор #122

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Големи премеждия с тия резервоари .Разполагах с два . Единия перфектен отвътре , а отвън зверски ръждив и изтънял и вече пробит - той отпадна .
 Вторият стоял заедно с колата от 94 та година . Отвън почти като нов. Отвътре доста ръждив , помпата изглеждаше ужасно :D




Ползвах помпата от донора , в отлично работно състояние е . Относно нивомера направихме от два един . Доста трудна задача се оказа , понеже и двата бяха доста зле , но стана . Доволен съм и от Фертан - вътрешно покритие за резервоари .


Март 17, 2019, 21:37:43
Отговор #123

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Това под джантата камък ли е,дърво или метеорит ? :))
retrobs.com

Март 17, 2019, 21:49:27
Отговор #124

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Голям филм ми беше с това проклето казанче за чистачки .

На десния волан стои в ляво зад бомбето и е леко продълговато .



На щатските ляв волан  пак стои там  само дето е по-малко на размери .



Убих се да търся из частите такова малко е няма и няма . Когато купувах колата в нея имаше едно продълговато ,което мислех ,че е казанчето за фаровете  , понеже из снимките в нета гледах все щатски и те нямат с такава форма . Оказа се ,че това не важи за европейските явно и е точно това и стои в предната броня вътре :D

Наистина е голям филм , когато сглобяваш кола , която е разглобявана от някой друг .






Март 17, 2019, 21:50:57
Отговор #125

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Това под джантата камък ли е,дърво или метеорит ? :))

 :)) :)) дърво е , пробвах новите джанти как ще дойдат като си легне колата хаха .

Март 17, 2019, 22:10:43
Отговор #126

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Продължих с детайлите , огромна радост ми е тази японска ел антена . Повечето ги махат заедно със задната чистачка за по - изчистен вид на колата , но аз съм голям фен на всяка една ел джунджурия по нея .



Модифицирах си стоповете , фабрично на габарити свети само по едно квадратче , а сега свети целия по дължина както е на предшественика 280 ZX . Доста , доста повече ми харесва така .






Тук си пробвам джантите кое как стои и вече резервоара ще се монтира :





Март 17, 2019, 22:34:59
Отговор #127

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ииииии понеже колата е била автоматик , механично направих конверсията маховик , съдинител , кутия , помпа горна и долна , три педала  и тн . Естествено колата не запали по ред причини . Докарахме контакта по едно време таблото светна . Но компа си търси "P" = паркинг позицията и естествено мотора не върти . Мъчих се бая време , оказа се ,че съм объркал някои букси . Накрая дойде ток до инжекторите . Разкарах цялата инсталация на автоматика и направих мост където ми казаха американците .


Март 17, 2019, 22:44:17
Отговор #128

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Та същата вечер имах вече уникално главоболие и това беше последния и шанс за деня да запали :D Звучи малко странно на клипа , но е само на колектори . Заработи така - сякаш е угасена вчера  :D :D



« Последна редакция: Март 17, 2019, 22:58:34 от didotooo »

Март 17, 2019, 23:03:22
Отговор #129

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Второто и палене вече беше с вода в системата и поработи известно време  . Поради лошото първоначално състояние на охладителната система се страхувах да я държа запалена за дълго - ако въпреки промивките беше останал задръстен канал . Установих ,че тече вода от поне 5 места  :)) :))

Все още имах проблеми с показанията на таблото - не отчиташе налягане на маслото и температура на охл течност . За това си монтирах капачка , която показва и температурата за да реагирам все пак ако започне да прегрява .



« Последна редакция: Март 17, 2019, 23:16:27 от didotooo »