Автор Тема: Ново начало 1984 Nissan 300ZX # 2  (Прочетена 73597 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 28, 2019, 23:35:05
Отговор #170

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna





Още с идването на срещата  , видях полицай да се насочва право към мен . Нямаше начин от сигурно 100 коли точно мен да проверяват и вместо да се видя с приятели да ровя за документи , пожарогасители , аптечки и тн и тн отегчителни стандартни процедури хаха . Силно ме изненада въпроса : Това е онази кола от страницата Z point , която реставрирахте основно нали ? Помоли ме да отворя капака , гледа , викна колегата си , поговорихме си за проекта и накрая ми стисна ръката ! Благодаря за интереса и уважението към труда ми. 🧡


Август 04, 2019, 23:41:58
Отговор #171

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Лека полека започвам да си набавям лиспващи части или такива , които трябва да сменя .

Попаднах на много добра сделка за чисто нови спортни пружини Chassis Dynamics lowered springs . За съжаление не намирам актуално инфо за спецификациите им , а отговора на производителя беше ,че отдавна не пазят информация за тях . Не е фатално предполагам между 2 и 3.5 см ще я свалят надолу и най-важното със сигурност ще бъде доста по - стабилна в завоите . на пистата миналата година в завоите бях като лодка .  :))


Следях и воланите , понеже моя е като на автобус и за спортно каране не е особено удобен диаметъра му . Попаднах на супер оферта 30 евра за Italvolanti Imola Sport , като иска претапициране разбира се , но в предвид ,че цените им са над 200 евра преглътнах този факт. Имам един резервен оригинален , който ще съсипя като му отрежа фланеца и го заваря за новия волан . Ще си запазя разбира се оригиналния ми , ако не ми допадне как стои този. Ето примерна снимка на волана :


Най - голямата ми драма беше липсата на липа под бронята. Е тва ми вадеше очите ! Оказа се доста доста трудна задача. Намерих един за 300 евро човека ми каза, че по-евтин е супер малко вероятно да намеря толкова вървели... Е все пак аз след половин година попаднах на един в немския ибей за 130 евро !

Жената го опакова супер старателно беше доста наясно колко рядка част е това и те са го търсили няколко години. Били го поръчали за техния 1988 година, но той пасва само на префейса до 1986 . Чаках почти месец вече бях усетил ,че нещо не е окей с доставката , а междувременно жената тровеше куриерите за повече информация. Оказа се ,че са загубили пратката ... Просто прекрасно щях да се разрева  >:D Два метра дълъг пакет и е загубен ... След около 10 разговора от нейна и наша страна с доставчика накрая го откриха и си го получих ! Та Щастието понякога изглежда като скучна полиуретанова добавка  :)) :))



Прескочих до другия варненски Z31 да видя с какви планки се захваща този лип към бронята . Вероятно е из частите да имам такива , в друг случай ще свалим тези и ще си изработя .




Август 06, 2019, 09:20:35
Отговор #172

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Много добри попадения, Дидо!

Накрая остават глезотийките, но пък те са най-трудни за намиране и чакаш дълго....
Аз все още дебна за разни детайли по Алфетата ми, а съм я купил преди 9 години ;)

Воланът много ми допада и ще стои чудесно. Рядко афтърмаркет спортни волани да изглеждат елегантно (с изключение на шепата култови класики, разбира се), но ти си уцелил.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Август 15, 2019, 23:31:20
Отговор #173

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Така е Митко , това е хубавото ,че проекта никога не свършва . Все ти остава по някоя част , за която да ровиш по света . Искам да избегна точно тези неадекватни волани , които поставят масово по колите , неотговарящи на дизайна на интериора и годината на производство на колата . Този мисля ,че ще пасне доста добре , единствено ми се искаше да съм с черния салон .

Януари 15, 2020, 21:45:44
Отговор #174

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
След монтажа на предния лип и новите понижаващи пружини , машината беше готова. Дойде ред да пътуваме до Пловдив пак за Jap Fest 2019 . Този път брат ми дойде чак от Германия с неговия вече бивш 300 ZX Z32 Twin Turbo . за 5-6 години колата основно стоеше в гараж и почти не бе карана , а сега издържа 5000 км общо пътуване + каране на пистата на цялата газ . Между другото направо ме сцепи хем той кара за първи път , а аз за втори на писта  :)) :))





























Януари 15, 2020, 21:54:43
Отговор #175

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Направихме си и една екскурзия до Шипка и Бузлуджа . За Супрата не беше за първи път да подиша разреден въздух , обикаляла е из швейцарските алпи . Беше страхотно преживяване . Такива моменти не се забравят.









































Януари 15, 2020, 22:10:13
Отговор #176

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Септември беше жесток . Запознахме се с един пич с този готин facelift 350 Z HR версия . Това представлява  купе на 350 Z с VQ35HR V6 = двигател силно подобен на този в 370 Z . Яко каране по новите булеварди на Варна и за наша радост камерите все още не работеха  :)) :))  Беше невероятно направо запалихме града . Колите чупят вратове , хората снимат , радват се , махат - само положителни емоции !























Януари 21, 2020, 22:38:19
Отговор #177

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Намерих още малко готини снимки от JapFest2019







Януари 21, 2020, 23:00:52
Отговор #178

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Докато миналата година я прекара основно в гараж,  то тази зима я карам сравнително активно в сухите дни разбира се .

Вентилатора на парното си тръгваше и спираше както на първия ми Z , така и на този . Степените не работеха - или духа на макс или изобщо . До сега не ми пречеше особено , но вече застудя сериозно , а тя реши изобщо да не си пуска парното  :))
Проблема беше в управлението на вентилатора - разбира се студените спойки . Презапоих ги и всичко си заработи прекрасно  .










Януари 21, 2020, 23:32:50
Отговор #179

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3495
Септември беше жесток [/quote

Страхотни снимки пред катедралата във Варна!!! Обожавам това място от центъра на морската столица!