Автор Тема: Каква марка е този автомобил ?  (Прочетена 1161142 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 09, 2013, 12:40:33
Отговор #1160

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Aми според мен най-логичното обяснение за спиране по време на войната на гражданските модели Татри от производство е нуждата от военни командирски машини за бъдещия Блицкриг на Вермахта.
По същата причина реално не се правят и повече от 100 броя граждански костенурки преди войната, а почти целия капацитет на новия им завод във Волфсбург се използва да правят командирки КДФ-ки и производните им.

Иначе, темата се заформи хубава, предлагам някои от модераторите да я отцепи като отделна със заглавие примерно- Исторически бележки за европейските автоконструктори от 20-ти век.  :D

А докато си разровя архива и намеря интересни и достоверни материали да постна за дискутируемия тук конкурс за КДФ-ваген, ето една много интересна статия от домашното списание на Даймлер-Бенц, магазина- Мерцедес, за тия водещи конструктори, които по време на професионалния си път за работили за Даймлер или Бенц.  :)

Както се вижда, Порше е бил главен конструктор на австрийския филиал на Даймлер преди войната, а от 1923 до 1928 год, вече е и главен технически директор и конструктор и на фирмата-майка Даймлер, в Щутгарт.

Там той пионеризира, по примера на самолетните двигатели, отн. по-масовото използване на компресори в следвоенните луксозни и спортни модели на фирмата, още през 1923 година.
Тоест малко преди Еторе Бугати да ги слага по-масово в модела ГП 35, и все пак няколко години преди Виторио Яно да почне да ги слага в Алфите, и Тим Биркин в Блоуър Бентлитата.

Обърнете внимание и на бележките за брилянтния техник инж. Руди Уленхаут.
 Той е човека, който през 30-те и 50-те години, прави реалност като техническо производство, легендарните Сребърни стрели рейсъри- в25, в125, в154, и в159, а след войната прави колите от Мерцедес Формула 1 серията, както и ГТ болида- легендарния 300слр.
Ако се вярва на повечето тогавашни негови колеги и състезатели, той е бил единствения автоконструктор в света, който на писта е вадел със стрелите сходни времена, както и големите пилоти звезди на Бенц тогава, като Карачиола преди войната, и Фанджио след нея.  :)

И по този повод, са се шегували, че Бенц за тестпрограма с  участието на пилотите няма нужда да дава пари, Уленхаут е тествал само колите достатъчно добре сам и без професионалните пилоти.  ;D













Март 09, 2013, 15:12:08
Отговор #1161

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Люси, повода за спиране на Татрите.....всъщност ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН O:-) ,господ да ти дава много здраве и пари, да си сбъднеш мечтите, и по-голям гараж, и много и все по-интересни и редки коли...и студентки, и студентки:)

Март 09, 2013, 15:37:15
Отговор #1162

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Люси, повода за спиране на Татрите.....всъщност ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН O:-) ,господ да ти дава много здраве и пари, да си сбъднеш мечтите, и по-голям гараж, и много и все по-интересни и редки коли...и студентки, и студентки:)

Мерси мерси, екстра пожелания.  :)
Лошото е, че напоследък от студентки 1-ва или 2-ра година на 1-во висше, взехме да минаваме вече на студентки последни години на второ висше, хахаха...  :))
Времето не прощава, ей!  :P

Но ако наистина харесваш Татри, защото аз много, може тия дни да те водя е в един таен двор,  ;) да разгледаш една абс. оригинална т613-2.
С малко късъмет може и да я запалим, а може и да я спазарим изгодно.
Яко гнила е, ама е супер оригинална и малко карана.  :)

Март 09, 2013, 16:24:51
Отговор #1163

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Но ако наистина харесваш Татри, защото аз много, може тия дни да те водя е в един таен двор,  ;) да разгледаш една абс. оригинална т613-2.
С малко късъмет може и да я запалим, а може и да я спазарим изгодно.
Яко гнила е, ама е супер оригинална и малко карана.  :)

Много харесвам Татрите, но сега ще се концентрирам финансово върху Волгата, до дни я започвам, пък после ако изкарам нови пари, ми се ще джаг МК2. Но искам да отидеме в тайния двор :)

Март 09, 2013, 20:31:53
Отговор #1164

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Поне направете 2 3 снимки на колата от Готъм сити.  :))

Март 09, 2013, 22:26:28
Отговор #1165

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Поне направете 2 3 снимки на колата от Готъм сити.  :))

Ооо, аз тази Татра съм я снимал подробно и тук някъде съм и поствал снимки.
Може би в ретроколите на БГ темата.
Ама запалиме ли я, ще и направя едно клипче на прахосмукачката....))

А собственика е мой добър приятел, собственик на един автосервиз за ремонт на автоматици, и я има от 1991 година.
Тогава я купува на търг от някво министерство, май на леката промишленост, с има-няма 30-40000 км пробег.
На тоя търг са били 3 броя Татри, и други те две ги взимат някви други хора.
Иначе общо през 80-те год, у нас внасят поне 20-30 броя Татри 613-2, пръснати по Комитети и Министерства.

Март 10, 2013, 12:03:56
Отговор #1166

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Другите 2 ги знам къде са, ама нищо не остана и от тях, може би само купето на едната, но не ясно в какво състояние ако го има все още въобще.

Март 14, 2013, 20:20:13
Отговор #1167

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799


Това не вярвам да ви затрудни  ;D

Март 14, 2013, 20:56:16
Отговор #1168

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Гларус  :))

Март 16, 2013, 20:06:44
Отговор #1169

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Хех, за лятната тематика сте добри, ами за зимната как сте? ;D
 Е това чудо каква марка е?