Автор Тема: Каква марка е този автомобил ?  (Прочетена 1161658 пъти)

0 Потребители и 7 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 31, 2013, 22:21:46
Отговор #1240

Неактивен bshopov

  • Публикации: 184
Я да видим кой ще познае това


Март 31, 2013, 23:34:25
Отговор #1241

Неактивен peter67

  • Публикации: 762
Я да видим кой ще познае това


Това е лесничко - Zimmer Quicksilver от края на 80-те години.  :)
?

Април 01, 2013, 01:20:52
Отговор #1242

Неактивен Countach

  • Публикации: 768
Това е лесничко - Zimmer Quicksilver от края на 80-те години.  :)

На базата на Fiero
BMW 320CI  '04

Април 01, 2013, 13:55:30
Отговор #1243

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Стефчо, за теб и за колегите подсказвам, инструментите се от тази кола.
 А корените на произхода и производството, всъщност се крият по-назад, още през 50-те.   ;)


Е, с този жокер е много лесно вече - Джаг марк 1

п.п. последното наистина не го знаех, затова използвах Гугъла и няма да споделя засега какво е... само един жокер - намира се в автомобилния музей Питърсън, където между другото има и още доста други екзотични и непознати за нас експонати.
« Последна редакция: Април 01, 2013, 14:03:03 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 01, 2013, 15:27:56
Отговор #1244

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Е, с този жокер е много лесно вече - Джаг марк 1


Браво, Митко! По какво позна, че е МК 1, защото двигателния отсек на МК 2 изглежда по същия начин?

Април 01, 2013, 15:39:32
Отговор #1245

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Е, с този жокер е много лесно вече - Джаг марк 1

п.п. последното наистина не го знаех, затова използвах Гугъла и няма да споделя засега какво е... само един жокер - намира се в автомобилния музей Питърсън, където между другото има и още доста други екзотични и непознати за нас експонати.

Хех, оранжевата загадка е много лесна, даваха я наскоро по предаването- Загадъчни автомобили, по Дискавърито. ;)

Иначе да, точно Марк 1 е Джагата.
Ето го долу. 
Доста оригинален, продава се сега по Класик Драйвър сайта, за 30000 паунда:) 

Стефчо, то Митко е специалист по Джаги от 50-те,  :)) ако не може да хване нюансите между 2 вида Маркове , кой може. ;)
Между другото да се похваля, че в Бг съм сигурно единтвения човек, който е карал интензивно и Мк 1 и Мк 2 версии.
Мк 2 то съм го пробвал, дето е сега на колегата Орлин, ама още докато беше в ретроманиака Стефан от село Иваняне, още през 80-те години.
И пак през 80-те, съм карал и един Мк 1, дето принадлежеше на един тракторист от ТКЗС-то на село Катуница, Пловдивско.
Този Мк 1, за малко да го купя като войник през 1990 година, за принцовата сума от 6000 лв.   O0
Ама се разкандардисах покрай присадения 3 цил Перкинс дизел в него.  O:-)
Конкретния Мк 1, още седи в Пловдивско, и още си е с дизела в коша на мотора.  ;)





Април 01, 2013, 20:21:49
Отговор #1246

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Браво, Митко! По какво позна, че е МК 1, защото двигателния отсек на МК 2 изглежда по същия начин?
Много просто - водех се от жокера на Люси, че е модел от 50-те, докато Марк 2 доколкото знам, излиза на пазара през 60-та г ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 01, 2013, 22:38:40
Отговор #1247

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Много просто - водех се от жокера на Люси, че е модел от 50-те, докато Марк 2 доколкото знам, излиза на пазара през 60-та г ;)
Всъщност МК2 стартира 59г., знам защото италианеца дето продава такъв, ми го обявяваше за 55г и аз проверявах в уикито за да съм сигурен.

Април 02, 2013, 00:01:04
Отговор #1248

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
59 г. сигурно е представен прототипа по автосалоните, аз не съм виждал произведен преди 60-та г. Ти си щял да купуваш ли? Аз имам ученически спомен - някъде до края на 80-те един сребрист екземпляр със спици домуваше в квартала ми на ул. Жолио Кюри близо до кино Изток
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 02, 2013, 14:31:09
Отговор #1249

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
59 г. сигурно е представен прототипа по автосалоните, аз не съм виждал произведен преди 60-та г. Ти си щял да купуваш ли? Аз имам ученически спомен - някъде до края на 80-те един сребрист екземпляр със спици домуваше в квартала ми на ул. Жолио Кюри близо до кино Изток

Дa, e да, помня го точно тоя Мк 2 от до кино Изток /той беше с 3,4 мотор, или така поне пишеше отзад на капака/.
Той се продаваше през 1984 или 85 година, по обява в вестник Вечерни Новини, за цена от 6000 лв.  ;D
Тогава майка ми беше се запътила да си купува кола, и имаше бюджет до тия пари.
Аз макар и да бях още пъпчив ученик, се нагърбих доброволно с търсенето на кола.  :))

Съответно ходих да гледам тоя Джаг, /още от 8-9 годишен,  ;)  вече поназнайвах на мен кое ми харесва, и кое не/, както и една Алфа Джулия 1600, за 5000 лв в Младост.
Ама майка ми, като я убедих да види Джага, тя се ужаси колко бил грозен, и колко ръждясал,  C:-) а и колко ще харчил и каза, че вместо някой стар боклук, ще си чак ред за излизане на Шкода да си вземе.
Щото за Москвич беше и излязъл ред, ама тя не искаше бабешка кола.  O:-)

Съответно, след 1 година някъде, и излезе ред за Шкода 105, вече от по-новите модерни с така нар японки мигачи. :)
Ама майка ми я кара само няколко месеца, после тая Шкодичка я взе мъжа на леля ми.

Как да е, така моята мечта за стар Джаг /след като и през 1990 год, вече поотраснал, не можах да придобия и дизеляка Мк 1 в Пловдивско/, си остана нереализирана чак до почти 10 години по-късно, когато през 1993 год, щастливо си купих първия ми собствен ХЖ6 /при това без никакви ръжди по него, и с наличие на оригинален и добър работещ, макар и само 2,8 литров мотор/.
Който вероятно беше и първия наличен Джаг, в цялата ни тогава още скромна махала около парка на Медицинска академия.  :P

Айде нова загадка, а какво е това хипи чудо?   ;)


« Последна редакция: Април 02, 2013, 14:37:38 от USfan »