Автор Тема: Каква марка е този автомобил ?  (Прочетена 1161146 пъти)

0 Потребители и 6 Гости преглежда(т) тази тема.

Май 29, 2013, 22:56:14
Отговор #1330

Неактивен W116

  • Публикации: 136
    • AC Milan Official Website
Айде една еврозагадка, какво е отн. интересното при този модел на Ауди, и конкретно по мотора?  ;)



Петте клапана на цилиндър ли имаш предвид ?

Май 29, 2013, 23:50:41
Отговор #1331

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Не съм ,много спец по аудитата, но доколкото виждам това е RS4, за двигателя на което след допитване до нета ми излиза - 4.2 i V8 32V FSI (420 Hp) т.е. не е с по 5, а с по 4 клапана. Единственото изключение в тая серия е шестцилиндровия турбомотор 2.7 T (380 Hp), който наистина е с по 5 клапана :) От снимката обаче не мога да различа дали става въпрос за турбо версията
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 30, 2013, 00:46:29
Отговор #1332

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811


А не, не 5-те клапана на цилиндър визирам, а нещо дето и сега в тоя среден горен клас, сериозните Мъсъл кари от БМВ и БЕНЦ го имат по 2 броя на мотор.  ;)

Не съм ,много спец по аудитата, но доколкото виждам това е RS4, за двигателя на което след допитване до нета ми излиза - 4.2 i V8 32V FSI (420 Hp) т.е. не е с по 5, а с по 4 клапана. Единственото изключение в тая серия е шестцилиндровия турбомотор 2.7 T (380 Hp), който наистина е с по 5 клапана :) От снимката обаче не мога да различа дали става въпрос за турбо версията

Ха Митак, ама ти не можеш А4 от А6 да различиш бе, срамота.  ;D 
Я виж стоповете, ахахах...))
Ето една по-голяма снимка.

Та тая кола от какво има 2 броя неща бе?  :))



Май 30, 2013, 09:09:28
Отговор #1333

Неактивен OldSchool

  • Публикации: 36
От много неща има по 2, като почнеш от 2х4 цил. двигателя сляти в един V8,минеш през 2 турбини,2-но предаване...и вече стопове, огледала ,фарове... от всичко по 2.  >:D

Май 30, 2013, 10:08:24
Отговор #1334

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
 :shy: Дамм, вярно, че е 6-ца... принципно не се заглеждам много-много по новите скъпи модели, които са ми доста далеч от възможностите, пък и от интересите. А и снощи ми беше тежка вечер - насмалко не се подпалих в подземния гараж докато ровичках по инсталацията, но за сметка на това се надишах хубаво преди да успее да се проветри... та явно и това си е казало думата  :)

п.п. за двойното нещо предполагам става въпрос за битурбото, което наистина е характерно и за много други марки не само немски и не само във високия клас модели - примерно на БМВ 125 компактното дизелово купе е битурбо 204 коня, това поне го знам със сигурност, щото по една случайност съм тествал такова животно. Иначе за мотора пише V8, а не W8, което би предполагало 2 съединени 4-цилиндрови блока... Давай някакви по-ретро загадки де, за да не се излагам като кифладжия, ама ти май точно затова, шото с предишните не можа да ме затрудниш
« Последна редакция: Май 30, 2013, 10:18:59 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 30, 2013, 11:38:41
Отговор #1335

Неактивен OldSchool

  • Публикации: 36
ХаХа това за слятите мотори беше образно казано,ти пък голям буквалист се оказа. :))

Май 30, 2013, 12:57:15
Отговор #1336

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
От много неща има по 2, като почнеш от 2х4 цил. двигателя сляти в един V8,минеш през 2 турбини,2-но предаване...и вече стопове, огледала ,фарове... от всичко по 2.  >:D

Мда, двете турбо са интересното по 2 броя тука.  :D
При дизели сега може да са масови, а преди повече от 10 годишен модел като това, си бяха рядкост, и въобще и сега са редки при серийни бензинки.
Аз подсказах, че сегашните Мъсъл фемили карс происводители като Бенц и БМВ ползват точно тази конигурация в Е63 АМГ и М5 актуалните модели.
Да, с двете турбо тая прави 450 серийни коня,
а в РС6 Плюс рядката версия, прави серийнио 480 коня.  :-*
Аз точно такова турбо не съм карал, ама един мой съсед зъболеркар има оригинално еС6, с 340 или нещо такова коня, атмосферен осмак, и неговото като съм го пробвал, движи много силно.

И за загадка айде една снимана вчера ама яка кола, която ще постна в Янгтаймерите скоро.
От какъв модел Бенц е това табло, и от кои точно версии, а? ;)
Кормилото е сменяно, да не ви бърка.


« Последна редакция: Май 30, 2013, 12:59:23 от USfan »

Май 30, 2013, 21:01:27
Отговор #1337

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Ей, ама пак едни такива тъмни ги пускаш... добре че имам Фотошоп под ръка. Таблото е на Мерцедес W126 "пура" S-класа автомат - това се вижда и с просто око, но не съм спец за да кажа нещо повече за точната модификация... виж ако пуснеш на задномоторна Шкода или Пежо 205 ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 30, 2013, 22:02:23
Отговор #1338

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ей, ама пак едни такива тъмни ги пускаш... добре че имам Фотошоп под ръка. Таблото е на Мерцедес W126 "пура" S-класа автомат - това се вижда и с просто око, но не съм спец за да кажа нещо повече за точната модификация... виж ако пуснеш на задномоторна Шкода или Пежо 205 ;)

Хе, загледай точно километража, и ще познаеш/познаете кубатурата на мотора.  ;)
Иначе браво, точно от пура е таблото, от купето СЕК.  :D
За повече снимки от него в темата с Янгтаймерите.
Ето поясняващи снимки за тахото, и на таблото.



Май 30, 2013, 22:36:19
Отговор #1339

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
260 km/h... нещо голямо ще да е поне 500 или 560
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.