Автор Тема: Каква марка е този автомобил ?  (Прочетена 1172821 пъти)

0 Потребители и 24 Гости преглежда(т) тази тема.

Септември 04, 2013, 23:07:32
Отговор #1490

Неактивен Стефан Иванов

  • Публикации: 568
не при всички малкото прозорче е със хромирана лайсна.

Септември 05, 2013, 10:37:38
Отговор #1491

Неактивен USfan

  • Публикации: 10842
Според мен е пак някаква американка примерно от края на 40-те, а пред нея се вижда част от руска жипка Газ 67Б

Леле, колеги, вие сте зловещо добри в много аспекти на общата автомобилна ретрокултура, поздравления.  :D
Браво и за точния модел на Пакарда. :)

Митко е перфектен, американка точно от края на 40-те е зелената, ще стигнем и до нея, като загадка.
И да, в тая бивша сбирка на крал Бодуен, има и 2-3 крайно интересни чешки коли, късни предивоенни и ранни следвоенни, вкл. и мисля една Шкода.
Но ще стигнем и до тях, има време. :P
И да, джипката е ГАЗ-ка 67.

Но докато дойде време до чешкото пиво, ще ви поизмъча с луксозни американки.  :))
Та, е тая с махнатите задни калници, талижка каква е на марка, модел, и коя прибл година е?
Подсказвам, фабричен кабриолет е, и е ранна следвоенна.  ;)






Септември 05, 2013, 10:41:58
Отговор #1492

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Може ли да е Буик кабриолет, нещо от рода на 49-50 г.?

Септември 05, 2013, 12:39:16
Отговор #1493

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Мяза на Буик Супер 8 от '46г.

Септември 05, 2013, 12:49:26
Отговор #1494

Неактивен Стефан Иванов

  • Публикации: 568
Със този огромен заден капак,приличащ ми на мравка във пълния си вид,колата трябва да е Шевролет ДеЛукс до края на 40-те и началото на 50-те.

Септември 05, 2013, 22:12:18
Отговор #1495

Неактивен USfan

  • Публикации: 10842
Мяза на Буик Супер 8 от '46г.

Хм, да, колата е ГМ, и да, колегата Стефчо е най-близо, :D понеже колата е по-премиумна от Шеви, и е с осмак мотор, както и Буик от тогава.
Но Буиците до 1955 са с редови осмаци, а тази е с Ве-обр осмак.

Ок, казвам,  :))  колата е 1947 или 1948 Кадилак Девил кабрио, от посл. версии с още стария ве-обр преден прозорец.
Ето и малко по-ясна задна снимка.  :))




Та, тия ранни следвоенни Девили, са вероятно са на една платформа правени и проектирани с по-големите тогава Буици.
Докато Шевитата от края на 40-те, са били дори и топ версиите по-народни коли, и са били опр. по-малки на размери, вероятно и с по-къси задни капаци кабриолетите.
Ако въобще е имало серийни Шевита кабрио, в периода 1947-1952 де.  :-\

Айде тогава една нова лукс загадка, този път на кола снимана на по ясни светлинни условия и то в България.
Та, марка, модел, и приблизителни моделни години на това?  ;)















Септември 05, 2013, 23:10:23
Отговор #1496

Неактивен Стефан Иванов

  • Публикации: 568
Лично аз мисля,че колата по-горе е Шеви ДеЛукс кабрио.Кадилаците от това време имат силно изпъкнали и изразени предни калници,също така на Кадилака липсва линията върху вратата малко под прозореца.

Септември 05, 2013, 23:22:52
Отговор #1497

Неактивен Стефан Иванов

  • Публикации: 568
Тази последната ми прилича на Кадилак ЕлДорадо

Септември 06, 2013, 11:29:53
Отговор #1498

Неактивен USfan

  • Публикации: 10842
Лично аз мисля,че колата по-горе е Шеви ДеЛукс кабрио.Кадилаците от това време имат силно изпъкнали и изразени предни калници,също така на Кадилака липсва линията върху вратата малко под прозореца.

Хаха, е все пак колата съм я разгледал и отпред, та съм я видял какви емблеми има.  :D

Освен това както писах, колата е изкл по-грамаданска от Шеви Делукс или там, Флийтмастър, или каквото е на тия снимки, кабрио версии Шеви.
Пропорциите и и размерите, тук на тия тъмни снимки просто се губят.
Изкл по широка е, от на фона на приблизително само леко по голямото от една Победа на размери, Шеви.
Ако са се разровите по сайтовете, ще видите примерно, Кадилаците от 1947-54, спрямо Шевитата от тогава, какви разлики имат в габаритите и на дължина и на ширина.

Иначе, една друга разлика тогава е, че тази кола, както и всички следвоенни Кадита, е с фабричния 348 инча Кади осмак мотор, а Шевитата тогава, и чак до 1955 година, са били само със 6 цил мотори.

А на този модел Кади, всъщност този може да е от 1948 или 49, но, от 1947 насам при Кадитата, за първи път се слагат на тук махнатите невиждащи се задни калници, първите в историята на Америка, все още леко изразените, но характерни самолетни задни перки.
Които поставени на колата, придават по различен вид от този на само легнало парче сапун.  :)
Иначе да, предните калници са си изразени при това Кади, но не бих казал, че му седяха особено изпъкнали.
Което значи че трябва да е примерно 1948 или 49 модел, понеже да, на първия следвоененен модел- 1947, определено са му още прекалено по-изразени предните арки.

Иначе, и най вече, все пак реставраторите в Музея определено знаят какво реставрират. ;D
За конкретната кола за разлика от Пакарда, ги разпитвах детайлно каква е.

Интересното е, че тоя мотор в нея е първия сериозно динамичен Ве-образен осмак мотор на Америка след войната.
И сума хотрод-аджии са ползвали този малък блок Кади мотор, от поставяне в стари Форд А бодита, до поставяне в нови Алард коли.  :)

Кабриото новата загадка е да, пак Кади,  :)) модел Елдорадо е, браво, ама коя година примерно?
Подсказвам, загледайте се в липсващата фуга на вертикалната лайстна пред задните гуми.
Тия лайстни са слагани само на дадени моделни години. ;)


Септември 06, 2013, 13:07:56
Отговор #1499

Неактивен Стефан Иванов

  • Публикации: 568
Модела на последната загадка е от 1971-ва.