Автор Тема: Каква марка е този автомобил ?  (Прочетена 1172237 пъти)

0 Потребители и 11 Гости преглежда(т) тази тема.

Септември 06, 2013, 17:39:58
Отговор #1500

Активен USfan

  • Публикации: 10842
Модела на последната загадка е от 1971-ва.
Хаха, нее, много по назад е.
Ще дам подказки, ако друг не определи по-правилно десетилетието и прибл година...))
Грубо казано, представлява предпоследната еволюционна версия на бодито от по-горе, от снимките от колекцията на Бодуен.
И нова подсказка, колата седеше дълги години хвърлена в Пернишко, с присаден Перкинс дизел мотор.  ;)

Септември 06, 2013, 22:03:56
Отговор #1501

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
И от коя година е в крайна сметка това Кади Девил конвъртъбъл с махнатите капаци на задните колела? От такава снимка е трудно да се каже точно, но вероятно е някъде между 63 и 66 г. защото по-ранните и по-късните модели имат разни чупки в долната част на вратите и калниците...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 08, 2013, 21:38:01
Отговор #1502

Активен USfan

  • Публикации: 10842
И от коя година е в крайна сметка това Кади Девил конвъртъбъл с махнатите капаци на задните колела? От такава снимка е трудно да се каже точно, но вероятно е някъде между 63 и 66 г. защото по-ранните и по-късните модели имат разни чупки в долната част на вратите и калниците...

Хех, не мой човек, точно от 1955 или 56 е.  :)
Ако се загледаш отпред в предния мост примерно, ще видиш мост, който Кади използват само до 1957 год.
После, след 1958, както на моя приятел Тони на 1962 черния Флитууд, е много различно окачването. Ами това Кади седи пред гаража на нашия колега Сашо брадата, и чака правене, и там може да се види детайлно тази кола.

А Митак, и не съобразяваш вертикалната дебела странична лайстна пред задните гуми.  ;)
В точно този си вид тя е слагана между примерно, 1953 и 1956 год.
Въобще не я е имало обаче, през средата на 60-те при Кади.

Та, ако легендата е точна за тази кола, това е втория Кадилак, който се пада близнак на зеления хубав 1956 модел в УБО гаража.
Поръчани са едновременно или почти едновременно, хубавия и този бития сега.
Оня зеления си е седял винаги резервен и стегнат, докато този са го карали повече.
И този, след като му счупват след няколко години мотора, е предаден за ползване на Пернишкото МВР.  O:-)
Там седи седи няколко години, докато в края на 60-те не му присаждат лицензен нов Перкинс дизел мотор,  :)) и го карат тамошните милиционери с него.
След 1989 колата се продава на търг, купува е местен чичка, и си я кара с дизела, докато не преебава автоматика.
И оттогава седеше в Перник, хвърлена под едно дърво, дълги години.
Някои наши колеги, като Пешо Панов, отдавна го знаят този Кадилак, и и са му правили снимки, качени мисля в Зонето-БГ.
Там може да се види колата отвита в царствения и поръждясал вид.  :D
Сашо сега евентуално ще я стяга, или по вероятно, евентуално продава в тоя и вид.
Изпесъкоструил я, и запечатал каросерията, и казва, че няма много ръжди.

Както писах, има и налични почти всички лайстни и шприглите по гюрука, както и нещата от салона. Джамовете в болшинството им, вкл и предния, също са здрави.  :)

Айде тогава нова загадка, какво е това?  ;)


« Последна редакция: Септември 08, 2013, 21:41:17 от USfan »

Септември 08, 2013, 22:04:49
Отговор #1503

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Татра 57Б във видимо занемарено, но не чак неспасяемо състояние :) Къде се намира? Аз се сещам само за още една у нас, що-годе добре реставрирана, а май и в "склада" на Политехническия музей има, но не съм я виждал... да не е тя?

п.п. до нея се виждат части от Чайка и резидаво... Кади? Да нее пък в гаража на УБО?
Инак за предишното кади си прав - аз се бях зазяпал само в откритата част на вратата и калника, а характерната издутина на предния капак под покривалото ще ми избоде очите :) А по моста да я разпозная - ЪПсурТ, това да не е Шкода? :))
Значи като го реставрира Сашо според теб трябва да се получи нещо като това -
Много красива кола, а дано я почне скоро. Все пак виждам разлика в калника зад вратата - на снимката горе лайсната минава по средата на вратата и продължава в решетка нагоре по калника, докато на твоята снимка има дупки за щипки отгоре до долу на целия калник... та по-скоро ми прилича на Елдорадо от 54 г.

пустите хамериканци всяка година са правили фейслифт!
« Последна редакция: Септември 08, 2013, 22:25:40 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 09, 2013, 22:41:28
Отговор #1504

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Понеже сте мн. добри и няма какво да ви се опре, автомобилите ги познавате и по дръжките на вратите, какъв е този камион. Аз не знам наистина. Има някакви предположения, но в уикипедията на тази марка не го намирам.

Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Септември 10, 2013, 00:46:19
Отговор #1505

Неактивен Стефан Иванов

  • Публикации: 568
Аустин Лоадстер от 50-те преди да стане част от БМС Бритиш Лейланд.

Септември 11, 2013, 18:26:22
Отговор #1506

Активен USfan

  • Публикации: 10842
Татра 57Б във видимо занемарено, но не чак неспасяемо състояние :) Къде се намира? Аз се сещам само за още една у нас, що-годе добре реставрирана, а май и в "склада" на Политехническия музей има, но не съм я виждал... да не е тя?

п.п. до нея се виждат части от Чайка и резидаво... Кади? Да нее пък в гаража на УБО?
Инак за предишното кади си прав - аз се бях зазяпал само в откритата част на вратата и калника, а характерната издутина на предния капак под покривалото ще ми избоде очите :) А по моста да я разпозная - ЪПсурТ, това да не е Шкода? :))

Значи като го реставрира Сашо според теб трябва да се получи нещо като това -
Много красива кола, а дано я почне скоро. Все пак виждам разлика в калника зад вратата - на снимката горе лайсната минава по средата на вратата и продължава в решетка нагоре по калника, докато на твоята снимка има дупки за щипки отгоре до долу на целия калник... та по-скоро ми прилича на Елдорадо от 54 г.
Брей, много як тоя Леланд камион бе.  :)


пустите хамериканци всяка година са правили фейслифт!

Хихи, ама Митко е човека рентген, няма спор.  O:-)
Да, точно в УБО-НСО в най-тайните Али-баба пещери е там, не можах тоя път да ви избудалкам.  :P
Иначе складчетата са им яки, там пускат само с комсомолска книжка, и с препоръка от оня свят от ген Кашев, да се разхожда човек.  :))

И да, зеленото Кади е онова парадното 1956 модела.
Като не го ползват, е доста прашасало, и го тикат най-доле при непродадените Чайки и тая Татра. Колата Татрата е много интересна, е вижте снимка на предния и мост с напречен листов ресйор, и леко боксера 4 цил мотор отпред как се вижда, барабар с духалката му.



И да Митко е прав, съдейки по лайстната, трябва да е 1953 или 1954 битото Кади при Сашо. Вероятно значи на всеки 2-3 години са поръчвали по едно ново парадно Кади през 50-те от УБО, така предполагам.
Понеже пък имам достоверно инфо, и че за 1958 или 1959 са имали ново кабрио Кади парадно, ама черно, дето после се е сгробясало пак след проблем с автомата.  :))

Айде и нова загадка пак луксозна, и пак авторка, правена от мен оная вечер.  :D
Каква марка и модел и прибл. години на модел е това чудо?




« Последна редакция: Септември 11, 2013, 18:29:15 от USfan »

Септември 11, 2013, 19:59:07
Отговор #1507

Неактивен Стефан Иванов

  • Публикации: 568
Кадилак Севил от средата на 80-те

Септември 12, 2013, 11:09:29
Отговор #1508

Активен USfan

  • Публикации: 10842
Кадилак Севил от средата на 80-те
Ха, да така е, макар да е по правилно да се уточни, че това е модел правен от началото до средата на 80-те.
Интересното при него е, че е хибрид на отн. авангардна техника /това е първия Севил с предно предаване/ с присаден силно традиционен дизайн /задницата тук е свлечена както на довоенните коли и и викат на жаргон- Ролс Ройс задница, в средите на Кади феновете/.  ;D
Ето още малко снимки.




Септември 12, 2013, 19:50:38
Отговор #1509

Неактивен gogo

  • Публикации: 254
Здравейте!Ето и от мен една загадка.Каква марка е този автомобил?

Красавец я!