Автор Тема: Каква марка е този автомобил ?  (Прочетена 1172933 пъти)

0 Потребители и 17 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 28, 2017, 10:56:41
Отговор #3740

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Митак, ползвай нашия pichost.name вместо измислени ненадеждни сайтове за снимки.
По-скоро съветът ти трябва да е да не ме мързи да ги свалям на компа и после да качвам наново в pichost :) В случая просто постнах линковете, които ми бяха пратени от познат във ФБ... здраве да е, и без друго май нямаше кой да я разгадае, освен ако не е виждал колата на живо примерно на Балкан класии рали :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 28, 2017, 19:23:24
Отговор #3741

Неактивен agutti

  • Публикации: 18
Мисля,че волана го издава ;)

Мен обаче продължава да не ми говори нищо - минах през една камара соц предположения + разни рена, талботи, ситроени ...

Някой ?

Декември 28, 2017, 20:46:32
Отговор #3742

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
И аз я имам тая карта и винаги съм смятал, че това на корицата е някаква фикционална рисунка.
А ето и снимките от моята загадка вече качени в пикхост-а. Последният жокер, както споменах вече е, че колата е участвала в Балкан класик рали 2017.

Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 30, 2017, 23:41:17
Отговор #3743

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Марка и модел?







Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Декември 31, 2017, 10:20:02
Отговор #3744

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
Супер загадка!  ;) ;D

Декември 31, 2017, 11:17:24
Отговор #3745

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
... Последният жокер, както споменах вече е, че колата е участвала в Балкан класик рали 2017...
Щом е участвала на това рали, не виждам нищо по-подходящо за този мотор от оцветения с рекламите на Alitalia FSO Polonez...

Супер загадка!  ;) ;D
Наистина добра загадка! Аз порових доста но без успех, след което се узкуших да погледна пo лесната схема, но това не е познаване на загадката и затова ще си замълча. Аз стигнах само до очевидните неща - скоростомер в мили и двигател от Lincoln. Бях сигурен, че виждам купе на Ghia, но не би...

Остава да разгадаем колата от пътната карта - мен също много ме мъчи през годините...

Декември 31, 2017, 22:41:47
Отговор #3746

Неактивен kaci

  • Публикации: 958
.......Остава да разгадаем колата от пътната карта - мен също много ме мъчи през годините...
За да Ви спрат мъките - колата е Peugeot 104SR 1980г.
 

Януари 02, 2018, 11:06:04
Отговор #3747

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Браво, напоследък стана интересно в тази тема - научих, че ралиджийските полонези са ползвали глави от Ланча... впрочем ще познаете ли 2-рата част от въпроса накъде отива гофретата на въздуховода?
За таблото на 104 не успях да се сетя, въпреки че лично съм имал по-малкото от модела преди фейслифта, същото е и на колата близнак Ситроен LN.
На зелената кола и аз не бях я чувал досега марката - няма я по разните енциклопедични книжки, но все пак накрая Гугъла я изплю... нека обаче и другите колеги да се помъчат още малко с нея :D
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 02, 2018, 12:28:26
Отговор #3748

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Браво, напоследък стана интересно в тази тема - научих, че ралиджийските полонези са ползвали глави от Ланча... впрочем ще познаете ли 2-рата част от въпроса накъде отива гофретата на въздуховода?
За таблото на 104 не успях да се сетя, въпреки че лично съм имал по-малкото от модела преди фейслифта, същото е и на колата близнак Ситроен LN.
На зелената кола и аз не бях я чувал досега марката - няма я по разните енциклопедични книжки, но все пак накрая Гугъла я изплю... нека обаче и другите колеги да се помъчат още малко с нея :D
Това е прякото следствие от унификацията на моторите на Фиат и Ланчия.Тоест Ланчия загубва идентичността си на марка , разработваща и произвеждаща уникални по констукция мотори и безропотно се съгласява и слива с наследството на Фиат. :)

Прословутата фиатова двувалка си е конструкция единствено и само единствено на Фиат.Ланчия го усвояват 1:1

п.п. в прага  :))
« Последна редакция: Януари 02, 2018, 12:57:08 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 03, 2018, 10:36:30
Отговор #3749

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Да, а сега за съжаление е на път изцяло да се изгуби като марка... иначе до последно правеше коли, чиито дизайн рязко се откроява от сивата маса - не непременно красиви, но винаги интригуващи. Ланча и Алфа са сякаш последните, правещи коли за индивидуалисти на достъпна цена... всичко останало е конфекция, съшита в аеродинамичния тунел, освен елитните марки, които обаче не са по джоба на всеки.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.