Автор Тема: Каква марка е този автомобил ?  (Прочетена 1172154 пъти)

0 Потребители и 20 Гости преглежда(т) тази тема.

Септември 23, 2018, 23:23:46
Отговор #3840

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Марка и модел:

Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Септември 24, 2018, 00:25:17
Отговор #3841

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Бомбър, това е много бутиково и без жокер от Гуглата според мен е непознаваемо. Жокер - южноамериканска е... интересно в случая, че изглежда сякаш са крали яко дизайн от Jensen FF, обаче той излиза малко по-късно.

Душа, повечко требва да четеш. така да уп-неш все пак, академичното ниво....  :))
Огле ди3аин са много и3вестна фирма, поне сред инсаидерите на Брит. талигите.
В началото на 70-те имат и и3умителнa студиа и на ба3а новиа тогава Астон Мартин ДБС.

http://astonmartins.com/car/dbs-v8-by-ogle-design-the-sotheby-special/
Няма я тая марка в моите книжки... ми ти като си толко начетен, що не я позна загадката? ;D
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 24, 2018, 01:44:01
Отговор #3842

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18170
  • Йордан Георгиев
Бомбър, това е много бутиково и без жокер от Гуглата според мен е непознаваемо. Жокер - южноамериканска е... интересно в случая, че изглежда сякаш са крали яко дизайн от Jensen FF, обаче той излиза малко по-късно.

И аз се досетих коя е колата, но без жокер от Гугъл ... просто като каза, че е латино държава и си проверих архива и класьора с марки от тия държави и за щастие имам няколко нейни фотоси с инфо  O0
И аз ще дам жокер, в коренът от името на колата се състои и коренът на държавата производител ... все едно галено звучене на нещо самата държава (примерно Българка) и колата е произведена в ограничена бройка от 77 екземпляра ;)

Септември 24, 2018, 10:14:11
Отговор #3843

Неактивен USfan

  • Публикации: 10842
Две грешки в ремарка на предположението ти по отн. на прои3ход на творческата идеиа... =))
Едната неточност е предположението на копиране от модел на Дженсен, дори и да не се гледа годината на дебута на саотв. Дженсен модел.
Много, ама много по-голема прилика на формата на 3агадката, а и в пропорциите, има колата с Маси Мистрал Купе, от което сигурно са крали.
То и предхожда Дженсана Интерсептор с 3-4 години, в 1963 дебутира Мистрала.
А и Септора е и много по-ѓолем на ра3мери на каросериа от това купе на 3агадката.

И тук стигаме и до втората неточност в поста ти.
Модела на Дженсен, дето да кажем, че отн. прилича на 3агадката, не е точно да се каже, че е ФФ. ФФ е просто името на версиата с двоино предаване на тоиа модел.
Точното име на модела, чиато форма ви3ираш е- Интерсептор.
Интерсептора дебутира в 1966, а ФФ версиата му с двоиното, идва година след това.



Бомбър, това е много бутиково и без жокер от Гуглата според мен е непознаваемо. Жокер - южноамериканска е... интересно в случая, че изглежда сякаш са крали яко дизайн от Jensen FF, обаче той излиза малко по-късно.
Няма я тая марка в моите книжки... ми ти като си толко начетен, що не я позна загадката?

Што се касае 3а Оглето, леко шеговитата ми претенциа кам теб бе, все пак, като си активно сапричастен на таиа тема, ;) не е да помниш тоталното им, не че е богато, портфолио на модели /то и а3 не го помниа, и саотв. не по3нах модела/, а просто да си чувал марката/студиото по принцип.
Така че, смоменаваната твоиа наличност от книжки ми се види е бедничка,  :))  триабва доста да се увеличава. ))
То Огле ди3аин го имат описано даже и в 1-2 мои доста детски автокнижки, какво остава в по-серио3ната ди3аин литература.

А конкретната латино 3агадка....
3начи, Самба де Жанеиро, или Танго Буенос, хаха...))
Даите и некои техн. жокер, че не го считам много феар плеи да ровим по нета, триабва да се сештаме самички.

« Последна редакция: Септември 24, 2018, 11:42:23 от USfan »

Септември 24, 2018, 13:34:26
Отговор #3844

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18170
  • Йордан Георгиев
А конкретната латино 3агадка....
3начи, Самба де Жанеиро, или Танго Буенос, хаха...))
Даите и некои техн. жокер, че не го считам много феар плеи да ровим по нета, триабва да се сештаме самички.

Ок, 4200 кубика ;)

Октомври 15, 2018, 21:30:47
Отговор #3845

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18170
  • Йордан Георгиев
Марка и модел:



Тук малко замряха нещата, затова ще я отгатна за да кача нова ... колата е Brasinca 4200 GT :)

А тази ще я познаете ли?


Октомври 21, 2018, 01:09:59
Отговор #3846

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18170
  • Йордан Георгиев
Жокер: италианска е

Октомври 25, 2018, 00:07:32
Отговор #3847

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18170
  • Йордан Георгиев

А тази ще я познаете ли?



Жокер: италианска е

Ок, явно затрудни и ще я разкрия, колата е: Fiat Abarth Pininfarina 1000

Ноември 26, 2018, 01:16:19
Отговор #3848

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1


Защо е такава емблемата, някой знае ли?
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Ноември 26, 2018, 14:18:52
Отговор #3849

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
Дали ще познаете?