Автор Тема: Каква марка е този автомобил ?  (Прочетена 1162286 пъти)

0 Потребители и 10 Гости преглежда(т) тази тема.

Май 25, 2022, 22:52:54
Отговор #4440

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Да си питат, като не могат да различат някой пластик сватбарски кит от Марлене Дитрих.
Така или иначе, какво значение има какво точно е това, тъй като оригинален винтидж Мерцедес не е, разбира се.
Прилича да е китайска или англ. псевдореплика, ползвана основно за сватби по света, а тук и разбираемо, и за балове.

Една време ме разсмиваше това, че на всеки 2 години все се намира някой да снима репликата на Ф40 на база 924, дето седи във Варна, и в автофорумите почваше всенародно оплакване, как така това бижу седи в пясъците на един паркинг до Евксиноград, и че трябвало да се реставрира, и прочее.

Напр. наскоро по Фейс групата на варненския Ретромузей, някой качи снимка на пооръфано ранно 911-912, внесено в БГ, и един от активно там пишещите сериозно пита, дали това не е някаква спортна Шкода. ))
И като му се присмяха, че не може да различи Порше 911, или каквото и да е класик Порше, от каквато и да е стара задномоторна Шкода, онзи пък се обиди- какво пък толкова сме го нападали, толкова ли всичките сме се родили научени... -) 
И това предположение че щутгартското е чешко, го пише някой, който видимо активно се рови в авторетрофорумите. Абе, голям смях.

Та така и с тая реплика, същата работа.
Пиши им там в Бенц форума, малко да ги пообъркаш, че това 4-врат удължен Пулман Limousine тип Бенц 260 Д от 30-те години, и готово.   :))

https://mercedes-benz-publicarchive.com/marsClassic/en/instance/ko/260-D--W-138-1936---1937.xhtml?oid=4297&relId=1001

В тая категория на евент-ориентираните кит-кари има яка конкуренция, и то още от 80-те години насам, и ето напр. продукцията от фирмата Бюфорд.

https://www.promandweddingcarhire.co.uk/hire-vehicles/beauford-limousine.php

http://eastendweddingcars.co.uk/maybach%2057.html
« Последна редакция: Май 25, 2022, 23:06:33 от USfan »

Май 26, 2022, 00:52:48
Отговор #4441

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев
Питат в Мерцедес форума ?



хахахаха представям си какви ги има из тоя Бенц форум, щом тая пластик каруца им е създала смут и питане  :)) :))

Май 26, 2022, 01:00:04
Отговор #4442

Неактивен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
послушах те и копирах твоя текст "4-врат удължен Пулман Limousine тип Бенц 260 Д от 30-те години"
сега ще чакаме да видим резултата :)
немец мръсен, бандит магистрален ...

Май 26, 2022, 20:53:25
Отговор #4443

Неактивен Logrus

  • Публикации: 288

Я да видим - пластик е, ама не е баш модерна каруца  ;)

Май 26, 2022, 21:09:36
Отговор #4444

Неактивен Logrus

  • Публикации: 288
И понеже не знам къде другаде - гатанка: един много популярен за времето си спортен автомобил (и съответно пилот) се състезава под номер 722 - марка, модел и каква е основната му разлика с другите автомобили в отбора?

Май 29, 2022, 17:02:22
Отговор #4445

Активен USfan

  • Публикации: 10811
послушах те и копирах твоя текст "4-врат удължен Пулман Limousine тип Бенц 260 Д от 30-те години"
сега ще чакаме да видим резултата :)

Забавно.
Установи се /покрай постовете в една група във Фейса за един клесав с дупчен покрив с Лададжийско-Корекомски присаден шибидах РВД Кадилак, че конкретната уж Бенц талига я рекламира една фирма за рентакари.
Тая фирма основно такива пластмасарки реплики, а и по-евтини като реални цени на себестойност серийни седани, дават под наем за сватби и погребения.
Е им сайта.
Някои от описанията също са яко лъжливи, в тон с пластмасата.

http://www.retrokolite.com/?fbclid=IwAR1zL98PVE0n9RgbUkCVXS3Djei2_XmBazMvo5ATUQ3waGtII7OfRMThAQc

Тоя уж Бенц лимото го пишат модел-0 Нюрбург хаха...

http://www.retrokolite.com/mercedes.html

Тия имат и една друга по-интересна пластмасарка, отн. добро визуално копие на Форд А роадстер.

Юни 27, 2022, 21:31:50
Отговор #4446

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Някой знае ли марката и модела на колата?

Според мене е съветстско производство. Най-вероятно ЗиЛ.
За какво е нужна кола в клипа и то такава, не знам.
Любимият ми въпрос от училище:"Какво е искал да каже авторът?". :-X

Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Юни 28, 2022, 01:09:39
Отговор #4447

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев
Някой знае ли марката и модела на колата?

Според мене е съветстско производство. Най-вероятно ЗиЛ.
За какво е нужна кола в клипа и то такава, не знам.
Любимият ми въпрос от училище:"Какво е искал да каже авторът?". :-X

Да, колата е ЗиЛ-114, а на вторият въпрос ... не търси особена логика за колата в клипа. Руснаците не се славят с особена кинорежисура, а и клипа е нискобюджетен ... имало някъде наблизо такъв ЗиЛ и някой решил да го сложи там за фон, колкото да има нещо  ;)


Ето я колата:






Юни 28, 2022, 21:47:16
Отговор #4448

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
     Не си прав за режисурата - там са много силни.
 Не знам дали гледаш руска телевизия, но са много напред.
 Друг  въпрос е, че в нашата страна има цензура на филми от Русия и информация въобще.
 Клипът е френски, та затова ми стана интересно. Можеха да сложат техен автомобил.
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Юни 29, 2022, 00:47:11
Отговор #4449

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев
     Не си прав за режисурата - там са много силни.
 Не знам дали гледаш руска телевизия, но са много напред.
 Друг  въпрос е, че в нашата страна има цензура на филми от Русия и информация въобще.
 Клипът е френски, та затова ми стана интересно. Можеха да сложат техен автомобил.

Гледах го без звук и не обърнах внимание, само докато видя колата и го спрях  :)


Хайде докато сме на тази вълна и една загадка от мен.
Що е то?