Автор Тема: Каква марка е този автомобил ?  (Прочетена 1179801 пъти)

0 Потребители и 42 Гости преглежда(т) тази тема.

Май 10, 2016, 00:22:55
Отговор #3100

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Верен отговор.



Тъй като Кранкенщайн няма да се възползва от голямата награда - екскурзия до София, продължавам нататък.

Снимал съм я лично, знам марката, но не и модела.







Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Май 10, 2016, 09:18:24
Отговор #3101

Неактивен bshopov

  • Публикации: 184
Това трябва да е Буик

Май 10, 2016, 10:23:24
Отговор #3102

Неактивен peter67

  • Публикации: 762
1938 Buick Special



И нещо лесничко от мен:




Май 10, 2016, 12:55:56
Отговор #3103

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Прилича на Шеви Шевел SS от края на 60-те г.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 10, 2016, 18:08:51
Отговор #3104

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Шеви Шевела хардтоп купе трябва да е 1969 модел.
За  моделна година 1970 задните странични джамчета са по-големи и водоравни, а от 1971 идва скучната предницата със само 2 големи вместо тези 4 броя по -малки фара.

А за печалбата, автора много бързо Митко го титулува, па и на готова маса с голямо снимково меню вече.  :))
Цели две страници преди той да познае вече ясната накрая с качването на целите снимки кола, аз изказах все пак първото точно /но мое второ подред/ предположение за марката- Дютън.
Така че мисля определено ще трябва да се дадат два билета за екскурзия до София.  ;D

Ако широко предполагам, по-скоро това прилича на табло на някой дребносериен сглобяем, и не-много качествен роадстер от рода на Марлин, Дютън, Уестфийлд, Джинета, или нещо такова....

« Последна редакция: Май 10, 2016, 18:15:38 от USfan »

Май 10, 2016, 19:01:20
Отговор #3105

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Навремето през 80те, Дютън са най-много правещата бройки реплики на година, фирма.
Но през 1989 фалират.
http://www.classicandsportscar.com/classifieds/classic-cars/dutton/all-models
Явно са фалирари малко по-късно, но това са вече подробности... Хайде сега стига свалки и романтични разходки до Сф, щом си познал пръв значи е твой ред да пуснеш загадка :winktongue:
« Последна редакция: Май 10, 2016, 19:04:45 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 11, 2016, 10:41:09
Отговор #3106

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
http://www.classicandsportscar.com/classifieds/classic-cars/dutton/all-models
Явно са фалирари малко по-късно, но това са вече подробности... Хайде сега стига свалки и романтични разходки до Сф, щом си познал пръв значи е твой ред да пуснеш загадка :winktongue:


Ей, ма много те мързи да четеш, че и да мислиш.  ;D
Тоя линк дето си пуснал с обява, нищо не значи.
Може конкретния Киткар за продаване, да е бил сглобен или регистриран чак през 1991, но това не значи, че фирмата е работила още тогава.
Ето ти линк към офиц. инфо от Вики, където е дадена 1989 като последна година за произвеждане на Китовете.

https://en.wikipedia.org/wiki/Dutton_Cars

А колко време след тоя официален край през 1989, може да са се продавали непласирани дотогава Китове, че и готови коли, кой знае.

Примерно, поне допреди няколко години, ако отидеш на място в иначе затворената бивша фабрика на ТВР в Блекпул /аз съм ходил там през 2011/, можеше да си купиш от синдиците, останали непродадени разни едри чаркове и агрегати.
Тогава те още имаха налични и продаваха- шасита и части от бодита за Тюскан, Грифит и Химаера, както и полуготови недосглобени коли от последния им модел Сагарис.
Те са останали в халето им, разхвърляни настрани от бившата им нещо като поточна линия, още след фалита им преди 8-10 години.

И за да продължим темата, ето нещо интересно.
Може ли да познаете на снимката не само точно тази кола каква е, ами и човека който бърника в мотора?  ;)
Той е известно име след Втората световна война, не само в европейското автостроене, ами и най-вече в тогавашните наново почващи моторни спортове.





Май 11, 2016, 17:19:52
Отговор #3107

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18208
  • Йордан Георгиев
Ралито е Panamericana в Мексико през 1952, а този който бърка трябва да е Карл Клинг, а колата е ясна, W194 ;)

Май 11, 2016, 19:36:59
Отговор #3108

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Ралито е Panamericana в Мексико през 1952, а този който бърка трябва да е Карл Клинг, а колата е ясна, W194 ;)

Леле, браво, нямаше и малък детайл, в който да сбъркаш.  :)
Ако се отклоним, аз бих спекулирал, че леко плешивия мъж вдясно дето гледа и сигурно се пробва да дава акъл, леко прилича на Фанджо, но всъщност не е, понеже изглежда малко по-млад от него тогава.
А и Фанджо чак през 1954 влиза в отбора на Бенц.
Не се сещам дали и през 1952 той въобще участва на Карерата, понеже има тежка контузия на Ф1 състезание на пистата в Монца, и до края на сезона си почива.
Но пък през 1953 печели Карерата, с Ланча д24.

Та , колата е ясна, това е рейсъра 300сл, прототип на по-късния сериен пюПеперуда.
А мъжа пред колата на долната снимка знаете ли кой е, без да чеквате по нета?
Ако може, без Данчо да познава.  ;)



« Последна редакция: Май 11, 2016, 20:00:41 от USfan »

Май 11, 2016, 21:13:13
Отговор #3109

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Това трябва да е инженерът, създал "цивилната" версия на 300СЛР
https://en.wikipedia.org/wiki/Rudolf_Uhlenhaut
В края на статията за него има интересен факт - оглушал вследствие силният рев на създаваните от него спортни и състезателни коли.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.