Автор Тема: Каква марка е този автомобил ?  (Прочетена 1180617 пъти)

0 Потребители и 15 Гости преглежда(т) тази тема.

Септември 14, 2016, 23:07:03
Отговор #3320

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Милене, в грешка си - гледал си надписа под горната снимка в линка. Спийдстърът е с гюрук, а не с твърд покрив. Верният отговор е този, който написахме Стефан и аз с малко повече подробности.

Да, така е, доста е неточно за закрито купе да се каже или предположи- Спийдстер.
А понеже съм в лекционно настроение,  :)) може да е полезно да поясним, че между 2, 4, и повече местно кабрио от една страна, и Спийдстера от друга, има доста разлики.

Според общоприетите в автосредите традиционни каросерийни определения, каросериите тип-Спийдстер /но не Спидер/, както и по-общо казано тези тип- Роадстер, са 2-местни открити коли без или само с махаеми/защракващи се странични стъкла/врати, както и имат ръчно поставящ се със сглобяема рамка/шпригли, или направо липсващ такъв, гюрук. Типичен пример за такова Спийдстер боди е както подсказва и името, модела- 356 Спийдстер. А кабриолетите от друга страна, даже и само двуместните такива, имат така нар. рол-ъп стъкла, и са с нормален гюрук с лесно сгъваема рамка/шпригли.

Е, това деление е според традиционните определения. А отдавна някои автопроизводители, вече от над 20-30 години време, с така по-маркетингова цел неточно титулуват върховите си спортни модели, които са просто 2-местни кабриолети с лесно вдигащи се гюруци и рол-ъп стъкла с манивели или ел. мотори, с каросерийни означения- Спийдстер /при Опел, Воксхол и Порше/ и Роадстер /при Мазда и Мерцедес/.
« Последна редакция: Септември 14, 2016, 23:09:10 от USfan »

Септември 14, 2016, 23:11:07
Отговор #3321

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Червената не съм я видял, затова.Предницата ми прилича на Понтиак.А ти си качил Ситроен ДС 21/23, не е SM,но си познал де.
Този ДС го открих в последствие, опитвайки се да разбера докъде са били готови французите да обезобразят рали-колите си... явно SM не е бил първият им опит.
Ето и историята на SM Rally в резюме - скъсена база, максимално олекотено купе, мотор V6 на Мазерати - очаквали са буквално да полети според сайта. Е, вероятно е наистина полетял доста бързо, но към френския Надин, защото не съм чувал тази кола да е печелила някое състезание...
http://www.influx.co.uk/blog/citroen-sm-rally/
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 14, 2016, 23:28:45
Отговор #3322

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
За ситроените може да питаме Хидрометалик.Червената кола е с десен волан, което стеснява кръга.
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Септември 14, 2016, 23:37:36
Отговор #3323

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Ти на тая кълка не лежи - аз обичам да си поиграйвам със снимчиците, да им обръщам дирекцията и т.н... инак чичко Гугъл веднага ще разкрие всичко ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 16, 2016, 00:44:30
Отговор #3324

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Допълнение към предната загадка.
Citroen SM Proto Michelin (1972)

Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Септември 16, 2016, 10:08:30
Отговор #3325

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Ясно е ,че никой не знае каква е червената кола.Кранкенщайн да даде жокер.
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Септември 16, 2016, 10:58:58
Отговор #3326

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Ами какъв ли жокер да дам... колата не е европейска, което вероятно си личи и без да го казвам, а моторът е с работен обем малко над 4 л.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 16, 2016, 14:58:27
Отговор #3327

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Митак, Citroen SM има една голяма победа още на премиерата си - 1971 г в Rally of Maroc , като впоследствие франсетата, понеже са много хигри играят някаква ига с класовете и мисля объркват стратегията, та нито един SM не финишира. Иначе колата е с грандиозен състезателен ресурс, можеш да разгледаш компетишън параметрите и спрямо преки и не толкова преки конкуренти във Википедията.
Да не говорим, че през 1987 година , тринайсет години след спиранее производството и едни малоумници правят вариант с туин турбо версия, от която вадят семплите 202 киловата и правят фантастичен рекорд на Боунвил солт лейк от 325 км/h  .
Иначе всички марки правят невероятни простоии в преработката на колите си за нуждите на разни ралита. Преработката на SM го сваля от 1200 кг стандарт на 480 кг тегло.

Септември 16, 2016, 17:56:06
Отговор #3328

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
Червената кола е с десен волан, което стеснява кръга.

Не е с десен волан, с ляв е ;) Снимката е на опаки.

Ясно е ,че никой не знае каква е червената кола.Кранкенщайн да даде жокер.

Колата е бразилска и се казва Puma GTB S1 ;)

Септември 19, 2016, 19:00:36
Отговор #3329

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Верен отговор, базирана е върху компоненти от бразилския клон на Дженерал мотърс - Opala

Митак, Citroen SM има една голяма победа още на премиерата си - 1971 г в Rally of Maroc...
Иначе всички марки правят невероятни простоии в преработката на колите си за нуждите на разни ралита. Преработката на SM го сваля от 1200 кг стандарт на 480 кг тегло.
Това за победата не го знаех - мислех, че е тотален провал тази бегачка... а за рязания DS също не съм сигурен, може и да има някакви успехи в рали рейдове. Относно преработените модели за рали пикът им достига в средата на 80-те г. при "турбо динозаврите" от група Б, но разликата е че примерно при Ауди куатро S1, Ланча Делта S4 и Пежо 205 Т16... въпреки, че също са доста уродливи, там вече конструкторите не просто орязват и скъсяват купетата, а създават съвсем нови предимно от композитни материали, които само напомнят силуета на стоковия автомобил.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.