Автор Тема: Каква марка е този автомобил ?  (Прочетена 1161114 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 08, 2011, 20:26:37
Отговор #400

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Вероятно тунингът е правен в някой британски град-побратим на Перник, ама има още много "Уеб" да ядат, додето ги стигнат :))
Каква е тази кола на марка, и евентуално, модел?
Колата, :)) имам предвид, колата, може ли да я познаете?
Не знам за модела, ама това по ми мяза на моторетка... O:-)
Честит празник и наздраве!
Аз лично го намирам за доста красиво именно заради радикалните му черти ;) Вземи например най-комерсиалния в бранша от '80-те г - Koenig. А съвременниците им с подобен радикален тунинг, които провокират феновете на скъпите марки и дори мразени от тях са Mansory  8))
Колата се произвежда под собственото си име въпреки очевидния първообраз ... както м/у впрочем са Stola и Rinspeed базирани на Порше :)
Марката е именита и добре позната от GT сериите и най-вече Льо Ман ;)

п.п. честит празник на всички настоящи и бивши студенти и от мен! Дет се вика ние сме като президентите, няма бивши ... титлата си остава вечна  :P
« Последна редакция: Декември 08, 2011, 20:34:09 от dan4oteto »

Декември 08, 2011, 22:07:36
Отговор #401

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Доста жокери даде и вече стана фасулско - Lister Le Mans XJS, който при това си държи солидна цена в колекционерските среди ( http://www.autotrader.co.uk/EDITORIAL/CARS/news/rare_200mph_jaguar_xjs_for_sale_for_40k.html ) Въпреки това продължава да не ми харесва този боди кит, просто съвсем се губи и без това не дотам изчистената линия на оригинала.

п.п. оф, за малко да забравя, май пак е мой ред да ви мъча:
« Последна редакция: Декември 08, 2011, 22:10:16 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 08, 2011, 22:14:43
Отговор #402

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Верно, че се поулях с джокерите, но да не зацикляме много на една загадка.
А колкото до линиите на XJS ... мисля, че версията на Arden е с много по-добър силует и тунинг пакетът малко по-надолу на страницата е доста стилен  :D

http://www.1000sel.com/index.php?option=com_content&view=article&id=23&Itemid=22

Декември 10, 2011, 21:43:20
Отговор #403

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Верно, че се поулях с джокерите, но да не зацикляме много на една загадка.
А колкото до линиите на XJS ... мисля, че версията на Arden е с много по-добър силует и тунинг пакетът малко по-надолу на страницата е доста стилен  :D

http://www.1000sel.com/index.php?option=com_content&view=article&id=23&Itemid=22
Мда, така е.
Ардените са по хармонични.
Само че Арден тогава не ги преработваха особено самите 12 цил мотори, а именно само лепяха пластмасови спойлери, и слагаха ВВС джанти.
Макар че имам спомени, че на 6 цил мотори на Джаг, правеха някаква тяхна си самобитна битурбо версия.

На този Листър му имам тест в едно старо немско Аутомотор и Спорт списание от 80-те.
Там го дават да е разпробит блока от 5,4 стандартните, на 7 литра, и с някакъв умопомрачаващ разход, дори и спрямо ориг 12-так. :))
По отношение на дизайна, в статията се казваше, че фирмата се хвалила, че всички раздувки по колата са от истинска ламарина, а не пластик.
Това обяснява, и изкл грозните прави лини на задните калници. ;)

Декември 26, 2011, 11:52:40
Отговор #404

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Тук пак е зациклила работата, а Митака пак е намерил нещо странно, аржентинско такова:




Следваща, не особено трудна, при това с жокер - каросерията е в два варианта:




Декември 26, 2011, 12:55:13
Отговор #405

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Ferrari 212 Inter Vignale ;)

Декември 26, 2011, 17:51:47
Отговор #406

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Ferrari 212 Inter Vignale ;)

Много логично предположение и наполовина вярно (ако мога така да се изразя), но все пак не е точно това отговорът - сравни страничните прозорци на Ferrari-то с тези на колата от загадката.

Декември 27, 2011, 01:38:36
Отговор #407

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
мдааа приликите с Ferrari 212 и 195 от Vignale са огромни и най-вече в профил и тези стопове  ::)
но колата е в съвсем друга насока - Cunningham C-3 Coupe Vignale :)

виж колко огромна е приликата с Ferrari 212 Inter Vignale

« Последна редакция: Декември 27, 2011, 01:44:41 от dan4oteto »

Декември 28, 2011, 09:39:06
Отговор #408

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
... Cunningham C-3 Coupe Vignale

виж колко огромна е приликата с Ferrari 212 Inter Vignale

Точно Cunningham C3 Vignale.
Относно Ferrari 212 - аз лично не съм много наясно каква е разликата между Export, Inter и само Vignale. Някои от 212-те имат сходни прозорци с тези на Cunningham C3 (или обратното), а други имат хоризонталната линия от предния, към задния калник, характерна за C3... Но аз затова написах "наполовина вярно" - общо взето каросерията е Vignale.

Декември 28, 2011, 11:11:10
Отговор #409

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
... Cunningham C-3 Coupe Vignale

виж колко огромна е приликата с Ferrari 212 Inter Vignale

Точно Cunningham C3 Vignale.
Относно Ferrari 212 - аз лично не съм много наясно каква е разликата между Export, Inter и само Vignale. Някои от 212-те имат сходни прозорци с тези на Cunningham C3 (или обратното), а други имат хоризонталната линия от предния, към задния калник, характерна за C3... Но аз затова написах "наполовина вярно" - общо взето каросерията е Vignale.
Аз също не съм чак такъв специалист по Ферарита и не мога да кажа за разликите в Export и Inter :)
Ето моята загадка: