Автор Тема: Каква марка е този автомобил ?  (Прочетена 1161493 пъти)

0 Потребители и 6 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 05, 2012, 11:35:50
Отговор #800

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Емблемата ми се струва много позната... порових се малко из логата /включително и китайчетата/, но не ми излезе никаква марка, напомняща на обърнат Лексус ::) Иначе прилича на електромобил...

И да дам един жокер за моята загадка, че явно ви затруднява - хамериканска е от края на 40-те :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 12, 2012, 13:25:04
Отговор #801

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Ох, щото мина 1 седмица и не познаваме, да се признае за служебна загуба на целия отбор на Класик кар, и дай отговора.  :))
А ето ти новата загадка.  :D
От каква марка и точен модел е това табло, а?  ;)




Декември 12, 2012, 14:23:27
Отговор #802

Неактивен Стефан Иванов

  • Публикации: 568
астън мартин воланте

Декември 12, 2012, 14:55:44
Отговор #803

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
... p.s. сетих се, че всъщност не съм ви тормозил отдавна, ето нещо което намерих случайно в един каталог, името е световно известно, но никога не съм го асоциирал с автомобил...

Този малък грозник го коментирахме някъде из темите, но къде точно беше... Производство е на Playboy Motor Co.  8))

... От каква марка и точен модел е това табло, а?

Интериорът е на Aston Martin Virage от края на 80-те.

А относно малката жълта количка - сигурен съм, че предните й фарове и мигачи са от първата серия на Renault Clio.

Декември 12, 2012, 17:57:39
Отговор #804

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Еми така е, като нямам време да изчета всичко коментирано тук...

Интересното е, че името не е плагиатствано от прословутото списание на Хю Хефнър, а точно обратното... прочетете в линка - http://playboymotorcars.com/
« Последна редакция: Декември 12, 2012, 18:03:30 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 12, 2012, 20:54:13
Отговор #805

Активен USfan

  • Публикации: 10811
... p.s. сетих се, че всъщност не съм ви тормозил отдавна, ето нещо което намерих случайно в един каталог, името е световно известно, но никога не съм го асоциирал с автомобил...
Този малък грозник го коментирахме някъде из темите, но къде точно беше... Производство е на Playboy Motor Co.  8))
... От каква марка и точен модел е това табло, а?
Интериорът е на Aston Martin Virage от края на 80-те.

Перфектен отговор на Росен.  :)
Виража излиза през 1990 година, и се прави почти без изменения, поне не на табло, до края на 90-те.
Той наследява модела Ве8, и е последния традиционен Астон с осмак мотор.
А за прецизност искам да кажа, че моделите Воланте, всъщност винаги са открити/кабрио версии, на основните модели в гамата на Астон.
Значи има Волантета, базирани на моделите ДБ5, ДБ6, Ве8, и в по-новите години, на базата на Вираж, ДБ7, ДБ9,и новия Вантаж правени.
А ето колата с въпросното табло.  :)







И айде една загадка добавка, ама без да ровите по Википедията.  ;D
От какви модели и версии отн. по-масово правени коли, са взети наготово фаровете, и стоповете на този горе сниман Вираж?

« Последна редакция: Декември 12, 2012, 20:56:51 от USfan »

Декември 12, 2012, 21:43:44
Отговор #806

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Джаг xj Суверен? Ама наистина му седят като пришити на това иначе много елегантно купе, както и стоповете... но какво да се прави - мода :-\
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 12, 2012, 21:50:24
Отговор #807

Неактивен Стефан Иванов

  • Публикации: 568
Фарове от Ауди 200,стопове от ФВ сироко.Има допълнения от Форд и Ягуар.

Декември 12, 2012, 21:56:32
Отговор #808

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Боже, боже - направи си сам Астън за ...стотин хиляди паунда от лоу коуст ВАГ чаркове!  :)) При това се случва през 90-те и все пак не иде реч за някаква съвсем мижава каросерийна фирма, достойна за тази тема.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 13, 2012, 18:13:12
Отговор #809

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Фарове от Ауди 200,стопове от ФВ сироко.Има допълнения от Форд и Ягуар.
колегата е много добър, точно така.  :)
Ами всъщност Астон в края на 80-те, когато се пуска в производство и проектира Виража, са доста зле.
Правят зорлем по 100-200 коли на година, и са отново пред поредния фалит.  :))
 Добре, че през 1987 или 88 год ги купуват Форд, та закърпват положението.
Иначе да, копчетата по таблото в тогавашния Вираж са яко накупени на едро от Скорпио и ХЖ6.

При все това, тази кола е с последния истински сложен 4 валков Астон осмак мотор, проектиран от поляка Тадек Марек, даже и тук снабден с 4 клапанови глави.
Така дори само заради брилятния мотор и ръчно кованата от алумин каросерия, си трува цената.

Сега Вираж да си купи човек е най-евтиния вариант да кара истински Астон с осмак.
Има и коли по 20-30000 паунда на цени, и то не лоши на състояние.
А ето ме тука изтипосан, като стар Астон ценител, хахах,  :)) до една по-късна версия на най-ранния ми Следвоеннен модел.
Може ли някой да познае точния номер на версията, според номенклатурата на Астон, на този конкретно сниман вишнев на цвят модел? ;D