Автор Тема: Каква марка е този автомобил ?  (Прочетена 1161178 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 28, 2013, 11:34:24
Отговор #1120

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Става объркване, защото не се изчакваме - Митак, виновен си  ;)
Иначе мъника е Daihatsu Compagno.
За американката - не ми прилича на никой от моделите на Buick... Аз продължавам да си мисля, че е Thunderbird с преправяна предница. Съдя по плоския преден капак и бронята - тънка и с форма точно като на T-bird. Но въобще не съм сигурен в предположението си...

Февруари 28, 2013, 12:58:39
Отговор #1121

Неактивен Daniel

  • Публикации: 302
Буика е на пост 1109.
Rover 400 2.0 SDI '98 & 25 2.0 iTD '03
20T2N = Two litres of pure troublemaker!

Февруари 28, 2013, 13:13:17
Отговор #1122

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Buick-а Митака го е познал веднага, в отговор 1110...
А аз писах за колата от мнение 1104  ;)

Февруари 28, 2013, 13:45:44
Отговор #1123

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Аз реших, че сме приключили с мъглявата фонова снимка на /може би/ преправяната американка, просто не си струва само да гадаем... а  това Дайхатсу от 65 г. според Уикито е първия японски автомобил, внасян официално в Англия. И нищо чудно, понеже въпреки леко остарелия си дизайн спрямо европейските топ марки от онова време има доста добри технически данни - примерно 1000 кубиковата версия развивала без проблем почти 150 км/ч, което е добро постижение за този клас дори 30-40 г. по-късно
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 28, 2013, 17:02:29
Отговор #1124

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Аз реших, че сме приключили с мъглявата фонова снимка на /може би/ преправяната американка, просто не си струва само да гадаем... а  това Дайхатсу от 65 г. според Уикито е първия японски автомобил, внасян официално в Англия. И нищо чудно, понеже въпреки леко остарелия си дизайн спрямо европейските топ марки от онова време има доста добри технически данни - примерно 1000 кубиковата версия развивала без проблем почти 150 км/ч, което е добро постижение за този клас дори 30-40 г. по-късно
Ееее, измъчи ме това ш@бано Дайхатсу:) Освен че е за Англия е крало от всичките им марки, нещо като събирателен образ на Аустин, Ровър и Триумф ( даже и леки заемки от Глас), ама леко недодялан - и точно заради тази недодяланост си помислих, че може да е японско и избродих всички Тойоти от 56-65г, ама не - трябва да Дайхатсу >:D Преди години се бях загледал в един Лексус и си мислих, че вероятно вкарват в компютъра снимка на 7-цата и Ес-класата и "средното аритметично" е новия дизайн - ем бързо, ем евтино :)

Февруари 28, 2013, 18:59:42
Отговор #1125

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
И на мен ми стана интересно тая малката въшка, как така е с 6 цил. мотор ама като не съм навътре с материала си замълчах :)
Хах, да, аз за загадката с американката от 50-те с 3-те кръгли дупки на калниците, имах предвид, че те говорят за 6 цил мотор мисля.  :)

Как да е, ако сте разгадали там днешните загадки, може ли да познаете е тоя убав камион нов внос,  :)) каква марка и приблизителен модел е?  ;)








Февруари 28, 2013, 19:24:48
Отговор #1126

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Това е един Ситроен, за който се писа преди месец :)

Март 01, 2013, 14:57:36
Отговор #1127

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Това е един Ситроен, за който се писа преди месец :)
хех, да, правилно.  :D
Интересно че изглежда голям, а мотора му е същия 1,9 литров като на ИД/ДС първите модели.
Ето му тук и предни снимки.







Айде тогава ново нещо- е тая оранжевата кола, каква марка и модел точно е?  ;)






Март 01, 2013, 16:09:47
Отговор #1128

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Преди години се бях загледал в един Лексус и си мислих, че вероятно вкарват в компютъра снимка на 7-цата и Ес-класата и "средното аритметично" е новия дизайн - ем бързо, ем евтино :)
Пак добре, че поне се опитват да усредняват, защото китайците /примерно Geely/, направо си го копват дизайна мот а мо, само им дръпват леко очичките и някоя лайсничка тук и там
Камиончето Ситроен поразително ми напомня румънските DAK или по-точно те напомнят за него :)
За последната снимка смея да предположа Тойота, а моделът и годината ще уточня след справка в нета... върти ми се нещо като Корола от края на 60-те и началото на 70-те

п.п. поправям се - при тойотите вентилационните решетки са 2, а тук е само една по средата - това е MG B купе, което ако не се лъжа дори беше миналата пролет на ретро пазара пред НИМ.

« Последна редакция: Март 01, 2013, 16:24:59 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 02, 2013, 21:59:11
Отговор #1129

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
хех, много си добър, даже и без комп. програми.
Да, това е МГ Б купе, наречено ГТ.
Същата кола е от НИМ.
Навремето я внесе мисля Мутафчиев, после обиколи 2-3 ретроджамбази.  :))

Владо засега я е продал на изплащане, затова не съм я постнал сред колите му.

Доста е позагнило, и с позакъсан салон, но на механика е добро, и най ценното, още с хром брони е.  ;D

Айде нова загадка а тази врата познавате ли от каква кола е?   ;)
Колегата Стефан да си трае.  :D
Мяза пак на английска а, даже е с отварящи се задни триъгълни стъкълца.