Автор Тема: Каква марка е този автомобил ?  (Прочетена 1161549 пъти)

0 Потребители и 6 Гости преглежда(т) тази тема.

Юни 12, 2013, 14:06:10
Отговор #1400

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Относно черната Škoda, Киро най - точно е описал:

В основата е 110 R Coupe на което са насадени маска , капак и калници от 1000 МБ , напълно възможно поради 100% еднаквия
скелет на 1000МБ и S 100 ( S 110 R е на нейна база)...

Такова купе - двуобемно и двуврато, с такава предница серийно не е имало (а името Rapid се появява отново след Втората световна война чак в началото на '80-те). Раздувките на задния калник и големият заден спойлер са също творение на собственика. Митко Krankenstein май го познава. Иначе аз съм снимал преди доста време една Škoda 1000 MB, на която пък бяха присадили предни маска капак и калници и задни маска и калници от Škoda 100, поради еднаквия скелет, както е написал Кирето, а задния капак е тунингован по интересен начин - външните панти на МВ, форма на капак като на Š 100 (седан) и присаден спойлер като на Š 130 RS (купе)... Ще коригирам Кирето само това, че таванът и задното стъкло на първите серии 1000 MB се различава от този на последните (като на колегата golf - http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2081.0), който е като на Š 100 - това е една от малките разлики, но като цяло конструкцията на скелета е една и съща. Ето и снимките на въпросното МВ:


Юни 12, 2013, 14:16:30
Отговор #1401

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
... Що се отнася до красиви модели на Шкода,когато Шкода са правили шедьоври,д-р Порше си е блъскал главата в масата и се е чудел от де да крадне за да направи нещо читаво...

Стефко, аз също съм голям фен на Škoda, но нека все пак да бъдем обективни - д-р Порше е роден през 1875-та година, а през 1900-та, когато Laurin & Klement тепърва са прохождали в производството на мотоциклети, той вече е имал сериозен проект зад гърба си, чиято концепция става все по - популярна чак в наши дни - повече от век, след като Порше я е приложил... Става дума за Lohner-Porsche. Прескачайки няколко десетилетия, стигаме до последните модели на Mercedes - Benz, които е разработил Фердинанд Порше, а именно моделите S, SS, SSK, които мисля, че няма нужда да ги коментираме...
Та с една дума - моите уважения, но за Порше съвсем не си прав.

Юни 12, 2013, 14:19:41
Отговор #1402

Неактивен Стефан Иванов

  • Публикации: 568
не казвам,че Порше е бил идиот,просто казвам,че 1000 МБ далеч не е единствената красива Шкода,макар,че ми е любимия модел.

Юни 12, 2013, 17:50:18
Отговор #1403

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
просто казвам,че 1000 МБ далеч не е единствената красива Шкода,макар,че ми е любимия модел.
Аз също не казвам на 100% , имам конкретно впредвид това до което са се докоснали сетивата ни от Шкодовия принос
на автопарка в България. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юни 12, 2013, 20:15:07
Отговор #1404

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Относно черната "сбирщина" на база 110R: навремето беше светло синя и с оригинална предница пак раздута, но и много изгнила... Тогава седеше изоставена близо до Западен парк и аз издирвах собственика да я взема за части. Но едно момче работещо в системата на МВР ме изпревари, спаси я от разкомплектоване и сътвори това чудо, понеже при тенекеджията му имало предница от 1000МБ, та я насадили. Раздувките отзад май са самоделки, но по-интересен е спойлера, защото поне на още 2 такива шкоди съм виждал същия, включително моя проект 130 РС беше окичен с един такъв :) Не знам дали е правен като оригинален аксесоар специално за тоя модел, виждал съм го и качен на покрива на костенурка, ама не седи много на място както при шкодата...

p.s. и чехите са правили подобни тЮниг експерименти, дори някой изглеждат още по нескопосно :))




Единствено при това се е получило нещо сравнително по- близко до търсения порше-ефект, но ако се загледате доста неща са променени сериозно, а не просто събрани:
« Последна редакция: Юни 12, 2013, 20:23:59 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юни 13, 2013, 00:00:37
Отговор #1405

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Стефко, аз също съм голям фен на Škoda, но нека все пак да бъдем обективни - д-р Порше е роден през 1875-та година, а през 1900-та, когато Laurin & Klement тепърва са прохождали в производството на мотоциклети, той вече е имал сериозен проект зад гърба си, чиято концепция става все по - популярна чак в наши дни - повече от век, след като Порше я е приложил... Става дума за Lohner-Porsche. Прескачайки няколко десетилетия, стигаме до последните модели на Mercedes - Benz, които е разработил Фердинанд Порше, а именно моделите S, SS, SSK, които мисля, че няма нужда да ги коментираме...
Та с една дума - моите уважения, но за Порше съвсем не си прав.

Хха, това за блъскането на главата в масата, от уважаемия доктор хер П. наистина ме разсмя. :))
Да, абсолютния Мот-а-мо прототип на сегашните Хибриди си е разработка на Порше, и дори има правени и продадени няколко бройки от него.
Всъщност Порше преди да се хване да прави коли, си е бил добър електроинженер и техник.

Иначе сред революционните му творения, е и двигателя на един нов тип Аустро-Даймлер, правен през 1912 или 1914 год, нещо такова.
Поставен в мисля,  :)) така наречената Саша кола.
Тоя мотор, заедно с конкурентния тогава мотор на състезателните модели на Пежо, е и един от първите двувалкови мотори в света.  ;D

А от качените снимки на преработени 110 Р купе тази с двете присадени централно халогени на капака, тип Фрог ай Сприт предница, наистина е отвратителна.  :(

А модела 110 ГТ е колата от известния унгарски мисля филм от 80-те, за вампира Фера...  :))
« Последна редакция: Юни 13, 2013, 00:10:14 от USfan »

Юни 13, 2013, 00:13:57
Отговор #1406

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Land Rover Defender с 4 врати  :))

Правилен отговор.
А тоя тогава заден джам от какво е? Голф 1 Пистарка, Е36 дрифтово, или друго?  ;)



Юни 13, 2013, 00:22:49
Отговор #1407

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Това не е ли от онази находка ... състезателната баварка 6-та серия ;)

Юни 13, 2013, 15:11:10
Отговор #1408

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Само баварката ще да е, с тия гимнастически уреди вътре  :D
А модела 110 ГТ е колата от известния унгарски мисля филм от 80-те, за вампира Фера...  :))
Базата за вампира Ферат е 110 Super sport, а 1100GT /UVMV/ има съвсем различна и според мен по-приятна визия... така че Люси, чети редовно автокласиката, там ги пишем подробно тия неща O:-) /моля да не се приема от администрацията като заяждане или реклама - копие от статията за спортните шкоди съм качил съвсем свободно в Шкода форума/
http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?f=12&t=30693&start=15
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юни 13, 2013, 20:32:57
Отговор #1409

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Този фрагмент е от...?