Автор Тема: Каква марка е този автомобил ?  (Прочетена 1181387 пъти)

0 Потребители и 9 Гости преглежда(т) тази тема.

Юли 02, 2015, 19:36:11
Отговор #2290

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Да,Сузуки е.Я нещо по-трудно:Марка,модел и страна производител.

Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Юли 03, 2015, 02:34:46
Отговор #2291

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Воксхол Грумет Вива пикап. Не беше трудно, защото си личи базовия модел... пък и научих нещо ново - че в Уругвай са сглобявали Воксхоли при това с местни доработки :)
Ето и нещо от мен:
« Последна редакция: Юли 03, 2015, 02:46:31 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 03, 2015, 13:54:20
Отговор #2292

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Кранкенщайн, това е Грумет 1825.Еквивалент на Кадет Б. Не е Вива,която излиза по-късно, нито пикап.Снимката ти е на Воксхол Кавалер, най-вероятно лукс версия, съдейки по допълнителните фарове под основните.Я нещо по-трудно:Марка,модел и страна производител.

« Последна редакция: Юли 03, 2015, 14:05:23 от bomber »
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Юли 03, 2015, 15:10:52
Отговор #2293

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Кранкенщайн, това е Грумет 1825.Еквивалент на Кадет Б. Не е Вива,която излиза по-късно, нито пикап.Снимката ти е на Воксхол Кавалер, най-вероятно лукс версия, съдейки по допълнителните фарове под основните.


Не съм си го измислил, взех инфото от тоя сайт: http://vauxpedianet.uk2sitebuilder.com/vauxhall-hb---viva-aka-grumett-pick-up-van-coupe-estate-in-uraguaya
Погледни снимката и ще видиш, че си качил точно версията пикап... а за името на модела май не се нарича Кадет нито Вива, а просто GRUMETT SL PICK UP. Интересно наистина, че в Уругвай по онова време освен качествен футбол са правили и нелоши коли :)
Кавалера е някакъв прототип, намерих го пак в един сайт, а следващата кола е Иносенти 950 спорт кабрио, трябваше поне да замажеш надписа на капака, макар че и без него бих го познал :)
« Последна редакция: Юли 03, 2015, 15:15:53 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 03, 2015, 17:53:16
Отговор #2294

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
     Кранкенщайн, прегледах сайта ти.Там пише:
ANOTHER ADVERT FOR THE RARE HB VIVA & KADETT B MIXED BASED GRUMETT 2 DOOR SALOON - тоест това е смесица от Вива и Кадет Б, двуврат салон.САЛОН - тоест СЕДАН.
     От снимката не става ясно дали е пикап, макар че е възможно, тъй като дори и с капак върху багажника, му викат пикап, което не знам дали е правилно.За да се убедим дали е пикап, трябва да видим задните светлини, които са в два варианта, като вторият вариант - с капак отзад е с дълги стопове, но това едва ли е от значение, защото типа каросерия не променя основният модел, това са подробности.
   По-важното е че не си го сбъркал с аржентинската и еквадорска версия, което е похвално.
    Не знам дали е правилно в тази рубрика да се качват прототипи, защото там често данните и мненията са много различни, тъй като са останали недостъпни за масовият потребител.
    Иночентито е Флавия 950, а по толкова дребен надпис не знам как ще се ориентираш, освен ако не си запознат с марката.Аз винаги оставям и по някой жокер, за да имат шанс повече читатели да познаят.
    А сега нещо по-трудно: марка, модел, страна производител и за производството на кой автомобил става ОСНОВА?



Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Юли 03, 2015, 18:33:09
Отговор #2295

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
А сега нещо по-трудно: марка, модел, страна производител и за производството на кой автомобил става ОСНОВА?


Марка: Packard
Модел: не съм сигурен дали е Patrician , но е Packard 1955-та
Страна производител: САЩ
Стои за основа на руският: ЗИЛ-111

 ;D
« Последна редакция: Юли 03, 2015, 18:37:19 от dan4oteto »

Юли 04, 2015, 00:06:17
Отговор #2296

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
        Не знам дали е правилно в тази рубрика да се качват прототипи, защото там често данните и мненията са много различни, тъй като са останали недостъпни за масовият потребител.
Ето го сайта с прототипа, който всъщност е на базата на Аскона, но нарочно пуснах снимка само отпред, за да не се познава съвсем лесно ;)
http://www.aronline.co.uk/blogs/cars/vauxhall/cavalier-vauxhall/the-cars-vauxhall-cavalier-mk
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 04, 2015, 00:20:58
Отговор #2297

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1798
нещо интересно


Юли 04, 2015, 10:26:14
Отговор #2298

Неактивен Стефан Иванов

  • Публикации: 568
Ferrari Dino 246 GT

Юли 04, 2015, 14:51:54
Отговор #2299

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!