Мотоциклети > Ретро мотоциклети

Нов проект - Балкан 75 от 1973 г.

(1/9) > >>

xyligan_s_balkan:
Здравейте, колеги, в тази тема ще ви запозная с вторият си проект за реставрация, този път на мотоциклет Балкан 75, закупен с много липси от пункт за вторични суровини през 2010 г. При една от редовните си разходки из пунктовете на Ямбол го забелязах случайно захвърлен на купчината с метални отломки, а в съседство захвърлени два двигателя (единия беше само по картери) за такъв модел. Малко по-късно вече бях взел решение да си го прибера и с помощта на един приятел го натоварихме в колата му и се започна лeка полека търсенето на липсващите части. Така изглеждаше в началото :




След справка в местния КАТ издирихме собствениците благодарение на регистрационния номер на задния калник, разбрах какво е състоянието на мотоциклета (спрян от движение) и направихме договор за покупко-продажба на МПС. Като сверих номерата на двигателите се оказа, че този, който беше само по картери, без цилиндър и капаци, с блокирал вал и ръждясали железа бе оригиналния по талон :) Започнах да го правя като най-напред поръчах на стругар да ми направи скоби за разглобяване на двигателя, купих и смених всички лагери и семеринги, изрязах нови гарнитури. По-рано пък бях купил без да имам все още такъв мотоциклет двигател за него, някои чисто нови части като цилиндър, глава, преден и заден пиньон, гумени части и т.н.




След разглобяването двигателят бе внимателно измит и прегледан, и се започна сглобяването му.








































stingray:
Мирославе, давай все така подробно, когато реша от моите два да направя един, ще те ползвам за енциклопедия и упътване :) Чакам още снимки :)

xyligan_s_balkan:
Имам снимки, Митак, като ми остане малко свободно време ще ги качвам лека полека. Почти на финалната права съм, липсват ми само планките за задните мигачи, калобрана за задния калник и охлюв за километража, ако имаш излишни някои от тия неща пиши да се разберем, аз също имам втори 75, почти комплектен, може да направим и бартер за някои части :)

Chevy:
Работата по твоя я следа от доста време и нямам търпение да го вида завършен :)

генерал:
Ще се радвам да видя и от моите части по този Балкан. Иначе колегата Chevy се е "набълбукал" с такива части, та така да се каже - ще гледаме благородно съревнование... Успех и на двамата!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия