Автор Тема: X-то ретро рали Родопи 2016 - 24-25 септември 2016  (Прочетена 24420 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 29, 2016, 00:38:53
Отговор #50

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Няколко снимки



Флоридата май е реплика, изработена от смола или нещо подобно.

Септември 29, 2016, 01:13:08
Отговор #51

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Флоридата има повече кит, отколкото метал по нея, който е и сериозно напукан от градушката... може би това създава илюзията :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 29, 2016, 08:28:53
Отговор #52

Неактивен tikin_404

  • Публикации: 600
флорида е оригинална ,даже от 2 направиха една и е направена с много любов за да се нарастват другите поколение

Септември 29, 2016, 09:00:03
Отговор #53

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
При това се оказа много издържлива задномоторка и мина през цялото тежко рали, не знам обаче защо в класирането се води незавършила.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 29, 2016, 09:07:05
Отговор #54

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349
Напоследък избягвам да качвам снимки на колите които правим с брат ми, защото едно време искахме Флоридата да бъде направена на много добро ниво.  ::) Проблема е , че майсторите на които попадахме трябваше да отидат да правят скулптори от кит от колкото да се нарекат текенеджии. Отделно когато имаш желание влагаш огромни средства и накрая идват и ти казват ами то така не се прави, а се прави иначе. Ами може би хората са прави ама да дойдат и да го направят. В момента си знам всички не оригинални детайли по колата мога да ви изброявам но в един момент просто решихме, че ни писна само да я гледаме да седи и решихме по най-бързата процедура да излезе на пътя. За жалост тогава я хвана градушката и сега брат ми е навит дори да я продаде отколкото отново 10г. да бъде реставрирана.
Ето малко снимки от преди как е изглеждала:
   http://zhivko88.snimka.bg/automobiles/floridata.285495.7619042.big
Повреме:
http://zhivko88.snimka.bg/automobiles/restavrirane-na-reno-floride-s-2chast.287745.7747502,

http://zhivko88.snimka.bg/automobiles/restavrirane-na-reno-floride-s-2chast.287745.7747505


След
http://zhivko88.snimka.bg/automobiles/renault-floride-s-sglobyavane.533776.20603333

Септември 29, 2016, 09:22:15
Отговор #55

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Лелеее... имате и хардтопа, лудница! Иначе въпреки забележките колата е страхотна за каране, събира погледите на пътя и всички ви завиждаме благородно... ех, защо няма серийна задномоторна Шкода кабрио? :) Колкото до тенекеджиите и градушките - и аз съм си патил доста от тях, затова и моите коли не ги вкарвам за нова реставрация, а предпочитам да си ги карам сега в момента, макар и със забележки... пък и ралитата не са място за лъскави музейни експонати без драскотина и петънце по тях ;)
Но да се върнем на ралито - защо ви водят незавършили, след като си пихме бирата заедно на финала и колата беше там?
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 29, 2016, 09:49:54
Отговор #56

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349
Станало е грешка може да видиш в файла с резултатите. A относно ралито много ми се искаше да бяхме спряли в Пещера и да разгледаме новия соц музей  O:-)

Септември 29, 2016, 10:16:27
Отговор #57

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Да, чух за този музей от един бензинджия преди Пещера, но нямаше как да спрем там по средата на етапа... момчето спомена, че колите били реставрирани доста повърхностно, не като във варненския музей. В града минахме покрай един ограден двор с невъзстановени ретро коли, а от другата страна се бяха събрали фенове и ни махаха :) Този край е хубав и за почивка, та като искате заедно с Алберто може да си направим отделна екскурзийка до музея пък и да се разходим наоколо на спокойствие, без да бързаме за финали...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 29, 2016, 10:33:13
Отговор #58

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Има ли изискване, колата, която бива наградена като най-стара, да е в оригинален вид?
Питам, защото Chrysler-ът на Хаджикостов е с неоригинален мотор и окачване, но пък е 1936-та, а наградата взе 23 години по-нова машина...

Септември 29, 2016, 10:59:22
Отговор #59

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Хаджикостов караше в клас Янгтаймер модифициран /YM1/, та няма как да взем награда за най-стара оригинална кола според мен. Въобще този тип награди - за най-стар, най-оригинален, най-отдалече дошъл... са по-скоро подходящи за паради, а не за ралита. Но по традиция на пловдивските ралита още от времето, когато ги организираше Дончо Дончев, се раздаваха безчет такива купи почти за всички участници. Имаше и доста абсурдни от типа "най-Мерцедес" и "най-спортна кола" /признавам си без бой, получавал съм я и аз за жълтата 110R :shy:/. Всъщност не виждам нищо лошо в тази традиция, дори обогатява шоуто, прави го по-забавно за публика и участници, стига да има бюджет за толкова допълнителни не-спортни награди.

п.п. какво стана, преборихте ли се с подредбата в шампионата по класове? Не искам да се бъркам и да давам акъл, но и преди съм го казвал - според мен, за да не стават конфузни ситуации най-разумно ще е нещата да се упростят и  всички оригинални над определен процент янгтаймери, произведени след 1985 г. - били те шосейни или състезателни коли, да са в клас Янгтаймер /Y/, а всички тунинговани - със сменени основни агрегати или силно променена визия/конструкция независимо от годината на производство, да останат в клас Модифициран /M/. А някой хубав ден, когато се съберат повечко оригинални състезателни рали автомобили или техни точни реплики със съответните седалки, ролкейдж и т.н... да се осъществи мечтата на Орлин и те да се отделят в специален клас, за който да има вече дори затворени скоростни отсечки.
« Последна редакция: Септември 29, 2016, 11:39:59 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.