Автор Тема: X-то ретро рали Родопи 2016 - 24-25 септември 2016  (Прочетена 24396 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 29, 2016, 11:38:09
Отговор #60

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1798
При това се оказа много издържлива задномоторка и мина през цялото тежко рали, не знам обаче защо в класирането се води незавършила.

Не е незавършила Митко, погледни класирането пак!

Септември 29, 2016, 11:46:59
Отговор #61

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Да Боби, погледнах последното, което си качил и видях, че е поправено вече... подведе ме снимката на закаченото класиране на таблото след финала на ралито:
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 29, 2016, 11:50:56
Отговор #62

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1798
Има ли изискване, колата, която бива наградена като най-стара, да е в оригинален вид?
Питам, защото Chrysler-ът на Хаджикостов е с неоригинален мотор и окачване, но пък е 1936-та, а наградата взе 23 години по-нова машина...

След полемиката с една наградена за най-стара кола от миналата година, мисля че въпроса не е нужно да се коментира.

... според мен, за да не стават конфузни ситуации най-разумно ще е нещата да се упростят и  всички оригинални над определен процент янгтаймери, произведени след 1985 г. - били те шосейни или състезателни коли, да са в клас Янгтаймер /Y/, а всички тунинговани - със сменени основни агрегати или силно променена визия/конструкция независимо от годината на производство, да останат в клас Модифициран /M/. А някой хубав ден, когато се съберат повечко оригинални състезателни рали автомобили или техни точни реплики със съответните седалки, ролкейдж и т.н... да се осъществи мечтата на Орлин и те да се отделят в специален клас, за който да има вече дори затворени скоростни отсечки.

И аз съм на това мнение, да се разделят на янгтаймери и модифицирани, вчера пак коментирахме темата с Орлин, в събота ще се разберем.

Септември 29, 2016, 15:20:45
Отговор #63

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349
Мите в този файл вече всичко е наред  O0 Добра идея е да отидем до Пещера в някой слънчев уикенд.
А сега време за шоу, малко не се харесвам как махам като идиот пред камерата ама айде  >:D

Септември 29, 2016, 15:44:13
Отговор #64

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Гледах го вече филмчето и ме е яд само, че са пропуснали зверския старт на Шкодата >:D Иначе всички в това хоби сигурно изглеждаме повече или по-малко идиоти, но важното е, че то ни зарежда с положителни емоции и ни забавлява. В тази връзка, когато критикуваме някои слабости в оргаизацията, не трябва да забравяме, че организаторите са запалени по това хоби не по-малко от нас и без техния ентузиазъм и усилия всички тези ралита просто нямаше да се случват...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 29, 2016, 16:03:30
Отговор #65

Неактивен tikin_404

  • Публикации: 600
 :) ето и от мене.





« Последна редакция: Септември 29, 2016, 17:02:30 от dido1903 »

Септември 29, 2016, 16:58:10
Отговор #66

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
 Алберто (ombre!) , Живко явно се очертавате като класик отбор с организация , браво! :D

Kuba Libre!
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Октомври 20, 2016, 17:03:16
Отговор #67

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1798



































Октомври 20, 2016, 18:33:05
Отговор #68

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Браво, аплаузи за снимките !
Алекс, ако не си качиш снимката из нета, аз я крада, да знаеш  >:D
Страхотна е !

Октомври 20, 2016, 18:57:27
Отговор #69

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Качени са, има ги и във "фейса" на страницата на Пловдивския ретро клуб.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.