Автор Тема: Евентуални проблеми, измами при купуване или продаване на автомобил от mobile.de  (Прочетена 3304 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 30, 2016, 11:34:23
Прочетена 3304 пъти

Неактивен cepgap

  • Публикации: 225
Искам да си продам колата по mobile.de. Преди да го направя реших да проверя дали мога да попадна на измамници в този сайт. Проверих в нашият форум за тези неща но не успях да намеря информация.
До колкото разбрах в интернет измамите ги правят предимно Румънци които продават почти нови коли на евтина цена. Искат 30% капаро по Western Union/ Money Gramm. После изчезват. Или пък казват,че могат да ти докарат колата с техен транспорт ако им преведеш капаро. Ако на вас ви се е сучвало нещо подобно бихте ли споделили за да знаят всички които искат да си продадат колата в чужди сайтовве.

Септември 13, 2016, 23:15:07
Отговор #1

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
И аз имам подобни идеи за продажба на кола през ebay, но все още нямам опит и достатъчно информация.
Дано някой тук да е минал по този път и да сподели опит.
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Октомври 25, 2016, 21:20:37
Отговор #2

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Mobile.de и E-bay са различни работи.
Бившата ми ежедневка и 2-те Монци са от Mobile.de/Autoscout24.Обаждаш се,отиваш на място,гледаш,преговаряш (евентуално),плащаш,вземаш!!
Сердар,питаш за продаване на кола през mobile.de,а се притесняваш от измами,правени от продавачи в mobile.de ?
Нещо не ми е ясно...?
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Октомври 25, 2016, 22:13:46
Отговор #3

Неактивен cepgap

  • Публикации: 225
Mobile.de и E-bay са различни работи.
Бившата ми ежедневка и 2-те Монци са от Mobile.de/Autoscout24.Обаждаш се,отиваш на място,гледаш,преговаряш (евентуално),плащаш,вземаш!!
Сердар,питаш за продаване на кола през mobile.de,а се притесняваш от измами,правени от продавачи в mobile.de ?
Нещо не ми е ясно...?
пуснах си колата да се продава в немското мобиле. един от германия ми писа на английски (германец на който името му в мейла му завършва на ....ску, тоест румънец) че иска да ми купи колата но не искал да и сменя номерата. тоест да си я закара до германия с български номера и после щял да ми изпрати номерата по куриер обратно за да си я сваля от отчет. това ми се стори съмнително, да се доверя на някой който не познавам и да му дам колата и той да пътува до германия с нея. от къде да знам какво ще носи и дали няма да го хванат на границата например? за ей такива неща питах в темата..
колата я продадох в България, темата не е ми е толкова важна вече но все пак ако някой знае за тези неща нека сподели за да не изгори някой от нас.