Автор Тема: Начало на проекта: Реставрация на Citroen Traction Avant 11BL 1948  (Прочетена 48486 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 19, 2018, 23:03:40
Отговор #100

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Онзи виц се казва Кубрат Пулев.Кличко го смаза от бой, Пулев вика:"Продължаваме напред!"(мафията му попречила да победи). O:-)
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Май 23, 2018, 08:51:18
Отговор #101

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
При цена от 140 евро без ДДС за броня не си заслужава да се занимаваш с хромиране със съмнително качество :

https://www.citroen-traction-avant.com/en/shop/article/298.281/Rear_bumper_chrome_11_BL_till_7%2f52
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Май 23, 2018, 19:36:28
Отговор #102

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Поздравления за напредъка! Цветът на мотора ми харесва, но честно казано по би ми допаднал да е с полиран капак на клапаните - виждал съм таива на снимки из нета, не знам доколко са оригинални де. Хубаво е, че за модела се предлагат сравнително евтини афтърмаркет декоративни елементи, като например хромираните брони за под 300 лв/бр. Това на фона на прескъпите пластмасарии за съвременните модели си е направо супер!
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 26, 2018, 00:20:16
Отговор #103

Неактивен primalfear

  • Публикации: 135
Може ли да споделиш, когато сглобявахте мотора какво използва за мазане на лагери, цилиндри и т.н.
Ако не си водещото куче, гледката никога няма да се промени!

Май 28, 2018, 18:48:24
Отговор #104

Неактивен qko_mlqko

  • Публикации: 48
  • Citroen BX 4WD 1.9D ; Citroen Xantia 1.9TD XA2
За смазване на лагерите и цилиндрите (ризите) - нищо специално. Всичко беше стабилно омазано с двигателно масло.
Единствено гарнитурата на главата я намазахме с графитна смазка.

Относно броните в този сайт: малко ме тревожи системата им за плащане. Иначе съм си харесал доста неща от там... Искат да им изпратя номера на кредитна/дебитна карта + CSV :) Практически все едно съм им дал пластиката :)

Май 28, 2018, 21:59:57
Отговор #105

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Колега, в нашия свят почти няма плащане в интернет, което да не изисква тези данни. Вариантите са да имаш карта с малък лимит, че да редуцираш риска или да плащаш с пейпал или с банков превод, което обикновено е по-скъпо. Отделно, повечето банки предлагат допълнителна защита при плащане с карта в интернет - 3д верификация. Тая защита май дори не я предлага банката, а самата организация (Виза или Мастеркард). С една дума, правиш си допълнителна парола и нито едно плащане не може да мине без лично да го оторизираш. Вобще, някой в днешно време да се оплаква от сигурност по отношение на банкови услуги е малко несериозно. В една песен се пее... Disinformation is weapon of mass distraction.
we all have wings, but some of us don't know why

Май 28, 2018, 23:20:32
Отговор #106

Неактивен qko_mlqko

  • Публикации: 48
  • Citroen BX 4WD 1.9D ; Citroen Xantia 1.9TD XA2
Да, но едно е да имаш линк към банката за превод с криптирана връзка, съвсем друго е да изпратя email с всичката информация на някой си. Каква е гаранцията, че утре няма да си купи нещо, например от eBay? Там вече може да се плати с картата, без регистрация в PayPal. Или пък се зарежда сума в букмейкърски сайт и от там сумата се дърпа обратно в друга карта/сметка. Варианти много.

Банковият превод също не е за предпочитане - познат изгоря по тази схема със 150евро. Не бъдете толкова наивни :)


Юни 27, 2018, 23:37:23
Отговор #107

Неактивен qko_mlqko

  • Публикации: 48
  • Citroen BX 4WD 1.9D ; Citroen Xantia 1.9TD XA2
Колеги, нуждая се от съвет (акъл) :)

Работата по купето върви с пълна сила. Всички детайли са изчистени от ръжда и намазани с преобразовател на Wurth и в последствие с грунд или филер. Почти всичко е изкърпено с дребни изключения.

Притесняват ме обаче няколко части от купето, където няма как да се бръкне и да се изчистят от вътрешната страна. Става дума за предницата (роговете) и гредите, на които се захващат вратите. Хубаво е да бъдат почистени по някакъв начин...

Не ми се иска да ги режем по ред причини. Ако пространствата бяха без дупки - щяхме да ги напълним с масло и да решим проблема, но...

Та, има ли някакви хитрини, които да спасят положението? :)

Юни 28, 2018, 12:42:10
Отговор #108

Неактивен Роби

  • Публикации: 90
Само да ти кажа за плащане онлайн винаги ще ти искат трите цифри отзад на картата , друг начин за плащане е по банкова сметка , но става много скъпо .

Юли 01, 2018, 19:17:51
Отговор #109

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Колеги, нуждая се от съвет (акъл) :)
Ако пространствата бяха без дупки - щяхме да ги напълним с масло и да решим проблема, но...
Та, има ли някакви хитрини, които да спасят положението? :)
Какъв е проблемът да направите по някакъв начин временно запушване на дупките,да обработите и да оставите излишното да се изтече?
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001