Автор Тема: Начало на проекта: Реставрация на Citroen Traction Avant 11BL 1948  (Прочетена 48480 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 20, 2016, 09:39:54
Отговор #20

Неактивен sphereholic

  • Публикации: 311
    • Ретро автомобил Ситроен 2cv Charleston
Виж, ако може да ти е от полза това:
https://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0%B2%D0%B0%E2%80%9315777945/citroen-2cv11cv-traction

Септември 20, 2016, 18:36:00
Отговор #21

Неактивен qko_mlqko

  • Публикации: 48
  • Citroen BX 4WD 1.9D ; Citroen Xantia 1.9TD XA2
Благодаря! :)

Чух се с човека, колата все още се продава. По разбираеми причини - само цяла :) Ако действително си има абсолютно всичко - заслужава си парите...

ПП: Проектът е в тотален застой. Нищо не е пипано от около 2 седмици.

Септември 20, 2016, 19:23:31
Отговор #22

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Благодаря! :)

Чух се с човека, колата все още се продава. По разбираеми причини - само цяла :) Ако действително си има абсолютно всичко - заслужава си парите...
Така е, това си е база за отделен проект - грехота ще е такава комплектна кола да иде за части... дано скоро видим тук и за нея тема ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 21, 2016, 11:23:37
Отговор #23

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
ПП: Проектът е в тотален застой. Нищо не е пипано от около 2 седмици.

Хехехеее,колега радвай се, ако само с 2 седмици се разминеш.
Това е нищо. Дано не ти се налага или случва, но стой да гледаш какво става като свършат парите...
В този ред на мисли дано да си се запасил с достатъчно банкноти, защото иначе ще преоткриеш значението на думата "тотален".

Септември 21, 2016, 18:24:47
Отговор #24

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Дидо, чакай малко, нека човекът изпита сладостта и жилото на всички етапи - плам -> страст-> воля -> желание -> леко разочарование -> нерви -> отчаяние и т.н  >:D
Естествено, надявам се дълбоко да се избегнат етапите от средата нататък, но традицията показва друго .
Две седмици ...  ;D

Септември 22, 2016, 13:31:27
Отговор #25

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Да,Боре няма проблем - нека колегата Яко мляко да почувства и меда и жилото  :)
Колега ЯкоМляко, някъде назад четох, че си се консултирал с твои преподаватели от ТУ, ако не греша.
Предполагам, това значи че си млад човек - на 20-23 г., което само по себе си не е порок  :D
Тук, във форума, имаше няколко такива проекта на млади хора, които не стигнаха доникъде.
Няма какво да се лъжем - четенето и разговорите са само едната част на медала.
Другата - жестоката част - са парите.
Ако ти в днес, в момента имаш отделени няколко хиляди лева (като за начало) - чудесно!
Обаче, както спомена и Борето, традицията показва друго, а именно това, което и аз мисля - че ти няма да завършиш този проект.
Съжалявам, че внасям песимизъм в темата, но искрено се надявам да бъда оборен.
Успех!
Две седмици . . .  ::)
« Последна редакция: Септември 22, 2016, 13:33:49 от dido1903 »

Септември 22, 2016, 14:20:28
Отговор #26

Неактивен тетевен

  • Публикации: 229
За съжаление и аз съм абсолютен песимист за този СИТРОЕН още по-вече че стоях с парите в джоба при него и естествено след като го огледах и разбрах за проблемите по дв. и скоростите предпочетох да си плюя на петите.Разбирам мерака на този млад човек ...но едно е мерак -друго възможности.Сигурен съм че и момчето няма собствена работилница. Ако я кара на мускули и  си плаща всичко ----темата вече е за триене.Изхождам от опита си--------при собствена оборудвана работилница и гараж проектите ми боксуват здраво--въпреки че крачки напред се правят.Каня го този млад мераклия да се разходи до ТЕТЕВЕН да види някои неща и да започне да мисли какво означава думата---РЕСТАВРАЦИЯ--- защото на гол тумбак-чифте пищови не вървят.Не ме разбирайте погрешно------НЯМАМ НАМЕРЕНИЕ ДА ГО ОТЧАЙВАМ---но  още и не усетил мизерията на въэстановяване на дадена машина да използва думата РЕСТАВРАЦИЯ някак не върви.....И ВЪПРЕКИ ВСИЧКО---УСПЕХ МЛАДИ МОМКО----И дано винаги джоба да ти е пълен с пачки.......................докато завършиш колата.

Септември 22, 2016, 18:35:05
Отговор #27

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Пък като не стига парата , направи един кубински хот род с БГ привкус, въображението и инженерната мисъл
са във всеки един аспект повече отколкото можеш си представи , ама и там няма да отиде малко. :)

Давай!

п.п. Дидо , как няма да те оборя. O:-)
« Последна редакция: Септември 22, 2016, 18:37:52 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Септември 22, 2016, 18:43:16
Отговор #28

Неактивен tikin_404

  • Публикации: 600
 :) колега давай проекта напред  :) :) :) :)
 помощ ако ти трябва кажи  ;D ;D ;D ;D
2 седмици не сапроблем.
 имах един приятел казваше ако не реставрираш до 3 месеца, ще седи дълго, но аз успях за 2 години да оправя Пежака, а костенурката сега почвам и ще го завършвам не знам кога, но на кой му пука  O:-) O:-)
само на жена ти или приятелката  :-X :-X :-X :-X
защото почват - а ти не ми обрещаш лимание уха уха ,лелеле ,мали, мали тази кола.
 Това не знам, но като я завършиш тогава  ааааааааааааааааа оооооооооооооооооооо колко е красива и както при мене 2 сетмици преди да се женя стана готова май  ??? не - предишната вечер стана готова.
но аз съм изключение, моята любима е слънце.
не се оплакам но бабата все ме пита, ??? ??? ???  кога ще се махат тези коли >:D >:D >:D но аз не я слушам и се правя на луд.
Все пак много ме обичат.

колега давай, ще има заручевание пари по никога няма да стига но нямаш да се отчаеш когато колата хвана форма почваш да се мотибираш по беше .
така е с тази болест ,аз си купих една камара Пежа 404 и една костенурка и не мисля да ги продавам.
Все пак някои от тиах моиата любима, не снае че ги имам но важното че аз снам .
и за мои моити бебета както аз бикам .

А оня ден се чух с моя приател в Куба и още я даржи колата диференсиала е заден от фиат 125, а скоростната кутия сега е от фиат пак 125, защото е по-дълга и по върви .
ще ми спрати снимка тои ме обеща.
поздрави от мен и пиши, че ми е мерак да я видя на патя тази красавец.
« Последна редакция: Септември 23, 2016, 11:57:07 от dido1903 »

Септември 22, 2016, 22:45:58
Отговор #29

Неактивен tikin_404

  • Публикации: 600
 :) тука намерих една снимка от интернет но не съм сигурем дали е той, защото беше черен преди 10 години, но ако разгледаш е с предница от москвич а регристрацията не беше тази.
но 100% е със задно предаване и двигател от лада .

http://flickrhivemind.net/blackmagic.cgi?id=20876782119&url=http%3A%2F%2Fflickrhivemind.net%2FTags%2Fantique%252Ccitroen%2FInteresting%3Fsearch_type%3DTags%3Btextinput%3Dantique%252Ccitroen%3Bphoto_type%3D250%3Bmethod%3DGET%3Bnoform%3Dt%3Bsort%3DInterestingness%23pic20876782119&user=&flickrurl=http://www.flickr.com/photos/39027193@N05/20876782119
« Последна редакция: Септември 23, 2016, 11:38:53 от dido1903 »