Автор Тема: Начало на проекта: Реставрация на Citroen Traction Avant 11BL 1948  (Прочетена 48496 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Септември 23, 2016, 18:22:43
Отговор #30

Неактивен cepgap

  • Публикации: 225
:) тука намерих една снимка от интернет но не съм сигурем дали е той, защото беше черен преди 10 години, но ако разгледаш е с предница от москвич а регристрацията не беше тази.
но 100% е със задно предаване и двигател от лада .

http://flickrhivemind.net/blackmagic.cgi?id=20876782119&url=http%3A%2F%2Fflickrhivemind.net%2FTags%2Fantique%252Ccitroen%2FInteresting%3Fsearch_type%3DTags%3Btextinput%3Dantique%252Ccitroen%3Bphoto_type%3D250%3Bmethod%3DGET%3Bnoform%3Dt%3Bsort%3DInterestingness%23pic20876782119&user=&flickrurl=http://www.flickr.com/photos/39027193@N05/20876782119

жестока снимка..куба..мечта ми е да я посетя преди да се е хамерикализирала :)

Септември 23, 2016, 20:51:47
Отговор #31

Неактивен qko_mlqko

  • Публикации: 48
  • Citroen BX 4WD 1.9D ; Citroen Xantia 1.9TD XA2
Такааа... Да внеса малко "светлина" около моя милост.

Като за начало - на 28 години съм. Завърших транспортен факултет на ТУ София преди няколко години. Работя от 2г. и половина като търговец на резервни части в оторизиран дилър на багерите JCB - строителния сегмент. От може би 15 годишен се занимавам с абсолютно всякакви двигатели и чудесии- коли, мотори и т.н. Като започнем с хамалските ремонти и приключим с диагностиките. Вкъщи имам ВХ, Ксантия, С4 и мотор Хонда Хорнет. През годините осъзнах, че няма невъзможни неща. Всичко правя сам или с помощта на бащата. Да, може не винаги нещата да се получават от първия път, но винаги съм успявал по един или друг начин.

В конкретния случай на помощ идва бащата. Сам няма как да се справя с такова грандиозно начинание. Имаме практически всичко необходимо като инструменти. Нямахме помещение, но наехме хале, купихме телоподаващо и т.н. Не си мислете, че колата е взета ей така. Амбицирани сме и имаме желанието. Просто и двамата нямаме времето....... .

Много съм далеч от мисълта, че всичко ще стане като в някое предаване по Дискавъри, ей така по мед и масло без проблеми. Но както казах - хич не ми пука, нямам краен срок.
« Последна редакция: Септември 23, 2016, 21:22:46 от qko_mlqko »

Септември 23, 2016, 21:20:59
Отговор #32

Неактивен тетевен

  • Публикации: 229
Успех момко-------Винаги ще ти помогна с каквото мога----------Не бързай- тези неща стават от бавно по-бавно.

Септември 24, 2016, 12:36:00
Отговор #33

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
===== Имаме практически всичко необходимо като инструменти. Нямахме помещение, но наехме хале, купихме телоподаващо и т.н. Не си мислете, че колата е взета ей така. Амбицирани сме и имаме желанието. Просто и двамата нямаме времето....... .

Привет,колега!
Тези уточнения определено внасят нов момент на оптимизъм за бъдещето на проекта.
Особено с наличието на база и някои инструменти.
Не на последно място , разбира се и професионалния ти опит.
Аз бих коригирал изказването си в посока развитието на работата по колата, а именно, че с удоволствие ще следя какъвто и напредък да има, за да науча нещо повече за този красив автомобил.
Спорна работа!

Септември 24, 2016, 21:04:38
Отговор #34

Неактивен qko_mlqko

  • Публикации: 48
  • Citroen BX 4WD 1.9D ; Citroen Xantia 1.9TD XA2
Благодаря колеги!

Искам да ви попитам какво мислите по въпроса за инсталацията на колата. Фабрично е 6V, с динамо. Намерих доста теми по форумите за преправяне на цялата инсталация на 12V, с алтернатор.

Не че съм стигнал до там, но се чудя как да го направим. Замислям се над варианта, по две причини: 1во стартерът е от стария тип - първо се развърта роторът и въртейки се се зацепва във венеца на маховика. Съответно животът на "бендикса" и венеца е значително по-кратък. Съвременните стартери първо изхвърлят бендикса, той се зацепва във венеца и чак след това шалтера "пуска ток" на мотора.
2ро стартерът който имам е с липсващи части от корпуса и не се знае дали въобще функционира. До колкото видях има два типа стартер за този двигател. Моят е от по-старите...

Затова се замислям дали да не преправя някакъв стартер от нещо. Все ще се намери подобен, който ще стане...

Разбира се недостатъкът е, че бягам от оригиналния вид на колата... Но пък от друга страна удължавам живота на някои елементи.

ПП: Нямам идея в какво състояние е динамото което имам и дали въобще има нещо здраво в него. като цена се колебаят около $60-100-150... Стартерите са една идея по-скъпи.
« Последна редакция: Септември 24, 2016, 21:17:25 от qko_mlqko »

Септември 29, 2016, 15:09:06
Отговор #35

Неактивен yoz

  • Публикации: 360
Един ден като стане готова, няма да я караш повече от 30-50 пъти в годината (според мен) затова си дръж оригиналността.А един ден като мръднеш към родината й, ще се снабдиш с още неща...
Исках да ти кажа и още един важен сайт https://www.leboncoin.fr/annonces/offres/ile_de_france/?o=2&q=Citroen%20Traction%20Avant

Септември 29, 2016, 15:58:57
Отговор #36

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Такааа... Да внеса малко "светлина" около моя милост.

Въпреки песимистичните постове на някои колеги, още от началото усетих, че си човек с познания и опит. Въпросите ти са по-скоро споделяне с нас на дилемите си, за да избереш най-доброто решение. Колкото и опит да има, ако човек се мисли за всезнаещ, не се ли всушва и в други мения, най-вероятно ще се провали накрая. В тази връзка относно ел. инсталацията, макар че не съм голям спец в тази област бих казал, че преминаването към 12V си има предимства, но и рискове. Предимствата са ясни - по-добро зареждане, по-добре светещи фарове и т.н... но имай предвид, че всички ел. компоненти в колата, като превключватели, релета, фасунги... са оразмерени за 6V и май за да ти е мирна главата, ще трябва да смениш наистина почти всичко електрическо, което няма как да не се отрази на оригиналността. Това все пак не е Трабант, та лесно да намериш и купиш частите от по-новия 12-волтов модел. Цените, които си споделил за оригинални стартер и динамо никак не са високи, в случай че става въпрос за рециклирани и надеждно работещи такива. Единствено според мен е задължително да смениш АБСОЛЮТНО всички кабели, които в един близо 60 годишен автомобил просто не може да са се запазили в добро състояние, независимо как е бил съхраняван... в противен случай после може да береш наистина големи ядове.
« Последна редакция: Септември 29, 2016, 16:01:27 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 29, 2016, 17:06:16
Отговор #37

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Прави смело всичко от до на 12 Волта. :)
и свиркай за консилиуми по темата , ще пишем и в нея естествено.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Септември 29, 2016, 17:41:21
Отговор #38

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Колега, представи си, че имаш пред очите си два стари автомобила, единият с 6V, другият преправен с 12V инсталация - от кой ще бъде впечатлен повече, за кой ще си кажеш, че е вложено повече усилие и старание?
Разбирам, че доста често се налагат преправяния, използване на неоригинални части и разни други компромиси, но кой е казал, че е лесно... Именно там е чарът. Но зависи каква ти е целта. Реално и климатик може да си сложиш, може да скриеш някъде под таблото и модерна музика, може и съвременен мотор да си сложиш, нали е по-надежден... Много ясно, че една кола с дискови спирачки, а не въжени, барабанни, с 12, а не 6 волта инсталация и т. н. е по-лесна за експлоатация и по-лесно й се намират частите, ама нали друга е целта, не просто една коруба за търкаляне напред - назад... Всъщност де да знам, на някои това им е целта, така правят и твърдят, че се забавляват...
А ако ще е гарга - да е рошава: http://www.pistonheads.com/gassing/topic.asp?t=1277633

Септември 29, 2016, 19:04:58
Отговор #39

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Прави смело всичко от до на 12 Волта. :)
и свиркай за консилиуми по темата , ще пишем и в нея естествено.
Кире, така както започне да го дава смело всичко на 12V, дали няма превключвателите на светлини, мигачи, клаксони и всякакъв друг ел. копчалък да прегори бързо-бързо? Хайде да речем разни там реленца, фасунги и др. по-дискретно поставени ел. елементи може да се сменят с по-модерни сравнително незабележимо, но ако смени лостчетата и копчетата по таблото, къде ще отиде чарът на епохата? Знаеш, че по принцип не съм против подобренията, но когато не ощетяват оригиналната визия. Да не забравяме и за момента, ако един ден по някакви причини се наложи тази кола да бъде продадена, много по-вероятно е да се покрият инвестициите в нея, ако е реставрирана с оригинални части, отколкото ако само корубата е оригинална, но напълнена с "пластмасова" китайска карантия ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.