Автор Тема: Начало на проекта: Реставрация на Citroen Traction Avant 11BL 1948  (Прочетена 48523 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 22, 2017, 15:43:31
Отговор #70

Неактивен qko_mlqko

  • Публикации: 48
  • Citroen BX 4WD 1.9D ; Citroen Xantia 1.9TD XA2
Нещо което научих буквално вчера - стартерът ми не е центробежен, а е с жило. Което е супер- така отпадат недостатъците на тази технология :)

По спомен, парчетата които имам са от центробежен стартер (след 1952г. ) . Има доста по eBay, та ще гледам и за това.


Юни 24, 2017, 23:08:14
Отговор #71

Неактивен Йордан Дончев

  • Публикации: 45
 Малко пресни надъхващи снимки от днес.

Юни 25, 2017, 22:34:31
Отговор #72

Неактивен qko_mlqko

  • Публикации: 48
  • Citroen BX 4WD 1.9D ; Citroen Xantia 1.9TD XA2
Съвършен...

До колкото се вижда от снимките - всичко е в оригинален вид, до най-малкия детайл. Дано и моята стане така един ден :)




 

Юни 28, 2017, 22:16:59
Отговор #73

Неактивен ivanboev

  • Публикации: 107
Белият лебед наистина е в доста добро състояние. Имах честа да го видя на живо в Русе. Не всичко е оригинално обаче.... ;D

Юни 28, 2017, 23:40:05
Отговор #74

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Много странни конструктивни решения :o, визирам шарнирите и забития в маркуча датчик.

Юни 29, 2017, 17:34:48
Отговор #75

Неактивен Йордан Дончев

  • Публикации: 45
 Тук е обяснено за модела със странното окачване. https://en.m.wikipedia.org/wiki/Citro%C3%ABn_Traction_Avant.   За времето през което се е произвеждал както и ситроен DS са имали нови технологии и решения за по добър комфорт и поведение на пътя, ако изобщо е имало добри пътища. Ремонт и здравина на окачването проблеми касаещи всички модели и марки или кеф цена няма са спорове излишни и безкрайни. По важното е че са различни от масовките и винаги доставят удоволствие в движение на водачите и зяпачите. Намират място в много големи колекции ретро автомобили и се вписват идеално.
« Последна редакция: Юни 29, 2017, 17:53:13 от Йордан Дончев »

Юни 29, 2017, 22:36:52
Отговор #76

Неактивен qko_mlqko

  • Публикации: 48
  • Citroen BX 4WD 1.9D ; Citroen Xantia 1.9TD XA2
С окачването още не сме се занимавали... Но до колкото разбрах и там има много тънкости :)

Днес официално си получих километража и разни други дреболии. Това е точното табло за 11BL от 1948г. Липсва му часовникът, но периодично се появяват в eBay :) В много краен случай ще му пригодя някакъв ръчен.



Другото от снимката - стоповете. НО! Има една малка подробност - до 1952ра има само един единствен стоп (кръгъл) , в лявата страна на номера. Имам го и него. А тези се слагат на новия Траксион.

Документално колата е спряна от движение. Имам двата големи талона, малкият е в КАТ. Въпросът ми е дали ще мога да мина ГТП (или технотест? ) само с едно габаритче, на левия калник, както си е оригинално? Дори без мигачи - и това не се е слагало през тези години :))

Трябва да се поинтересувам какви са изискванията за пускане в движение и дали има по-специални правила за ретро хАвтомобили :)

Юни 30, 2017, 07:13:52
Отговор #77

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Хм, много интересен въпрос. Принципно щом колата е имала досега регистрация би трябвало да нямаш проблем с пререгистрацията, но въпросът с ГТП си остава. Иначе колата би трябвало да има пътепоказатели, но механични, което не знам дали се признава от нашите служби, понеже се изисква светлинен сигнал.
Няма да е лошо да се консултираш предварително с някой, който има регистриран подобен автомобил как стоят нещата.

Юли 02, 2017, 02:00:03
Отговор #78

Неактивен boykoff

  • Публикации: 289
И в краен случай слагаш временни мигачи, да речем, на стойки за бронята  (без разпробиване и т.н.) и след като мине "официалната част" при шапките, ги архивираш в шкафа.  ;) Така  правят повечето колеги... Защото ако попиташ някой, сблъскал се с този казус, ще ти каже как е било в неговия КАТ в определен момент при определен началник... А всеки КАТ си има различни виждания, променливи почасово.  :)

Юли 02, 2017, 08:37:36
Отговор #79

Неактивен buhalab olimpia

  • Публикации: 87
То ГТП ще си направиш след като минеш Кат.След като не е нов внос преглед няма,бих ти препоръчал да си изкараш транзитен номер ,и когато ти е готова колата направо в кат най-важното е номера на шасито да се чете.