Автор Тема: Начало на проекта: Реставрация на Citroen Traction Avant 11BL 1948  (Прочетена 48476 пъти)

0 Потребители и 10 Гости преглежда(т) тази тема.

Юли 02, 2017, 14:11:25
Отговор #80

Неактивен boykoff

  • Публикации: 289
Ако колата не е с новите талони, трябва да мине канал на КАТ, а ако мине канал автоматично и правят и технически преглед там и не е нужно да ходи на друг ГТП една година. Поне преди беше така. Освен това, ако по документи колата е регистрирана преди 01.01.1960 г.  е освободена от ГТП. Има си наредби, обнародвани в Държавен вестник още през 90те..

Юли 02, 2017, 14:31:00
Отговор #81

Неактивен buhalab olimpia

  • Публикации: 87
Само нов внос колите получават ГТП от кат,поне в София е така.Преди 1960г колите са освободени от ГТП ,но шапкарите се заяждат. :)

Юли 02, 2017, 19:58:15
Отговор #82

Неактивен qko_mlqko

  • Публикации: 48
  • Citroen BX 4WD 1.9D ; Citroen Xantia 1.9TD XA2
Колата е с нов номер (серия СВ) . Има голям талон и още един талон "Спрян от движение" . Номера на табелката се чете, дори върху главите на нитовете се виждат гравирани шеврони :)

И аз обмислях варианта с временни мигачи или оригинални. От една страна е свързано с допълнителни разходи за лост и всичко останало - за сега се вмествам в бюджета. От друга пък си е хубаво да има, дори от следващия Траксион. Все още го обмислям.

Юли 09, 2017, 19:22:10
Отговор #83

Неактивен primalfear

  • Публикации: 135
Привет,
сори за спама, но ще върна малко назад темата за песъкоструя на дребни детайли.
В по-горните постове колегата REGREET отхвърля напълно пистолета от Лидъл, но аз днес
го ползвах пак и качвам 3 снимки за по-голяма яснота. За малки детайли и трудно достъпни места
става. За конкретния пример за целия блок вън и вътре ми отне 2 ч и пясък за 15лв.
Поздрави



Ако не си водещото куче, гледката никога няма да се промени!

Юли 09, 2017, 19:29:00
Отговор #84

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Перфектна работа!
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Юли 10, 2017, 22:47:56
Отговор #85

Неактивен qko_mlqko

  • Публикации: 48
  • Citroen BX 4WD 1.9D ; Citroen Xantia 1.9TD XA2
Повече от перфектно!

Какъв пясък използва? Кварцов? Или смляна шлака?

ПП: Днес пристигна предната решетка :) Отново от търг в eBay.fr. Състоянието и не е перфектно, но е поправимо без много усилия.

От липсващите детайлите по визията останаха: предна броня и вътрешни дръжки на вратите и прозорците. Интересното е, че понамаляха частите в eBay. Преди всеки ден пускаха какви ли не боклуци, но от 2 седмици има затишие...

Юли 11, 2017, 09:21:57
Отговор #86

Неактивен primalfear

  • Публикации: 135
Кварцов пясък 0.16 , 7лв. 25кг. от Ташев галвинг. Със сигурност го има и на други места.
Ако не си водещото куче, гледката никога няма да се промени!

Септември 02, 2017, 14:40:01
Отговор #87

Неактивен qko_mlqko

  • Публикации: 48
  • Citroen BX 4WD 1.9D ; Citroen Xantia 1.9TD XA2
Малко раздвижване :)

Няма съществен напредък по тенекеджийската част, но пък за сметка на това напреднах с липсващите чаркове.

АвтомобилЪТ се сдоби с:

- чистачки Маршал;
- карбуратор Solex 32PBIC;
- хромирани дръжки за капаците, външни за вратите, орнамент за решетката;
- цял механизъм за смяна на скоростите ( "кулата" ) , чак от Калифорния;

Остават:
- предна броня;
- стартер (или цял или ремонт на моя) ;
- разбира се диференциал :) И по тази точка няма развитие...





Освен това открих тази фирма: http://ewertlak.com/

За рециклиране на рефлекторите на фаровете (200мм диаметър) + гривните: общо около 100лв. за двата, по първоначална информация. Не съм се интересувал, но ми се струва доста приемлива цена. Колеги са пращали фарове за нанасяне на покритие и са доста доволни от крайния резултат :) Някой има ли отзиви за фирмата?

Септември 02, 2017, 15:41:09
Отговор #88

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
Покритието на Евъртлак е добро,проблема е,че не  предлагат механична подготовка на детайлите , а само химическа
Ако детайлите имат язви от ръжда не ти го полират, а направо го пускат в техните си процеси
 Трябва да си го подготови клиента. 

Септември 03, 2017, 03:00:11
Отговор #89

Неактивен boykoff

  • Публикации: 289
Специално за рефлекторите, покритието на фирмата може и да е добро, но технологията е неправилна. И не специално за тази фирма имам предвид. Визуално може и да се получи ефекта, но се губи около 40% от осветяването нощно време. Все пак за параден автомобил и това е решение  :) .