Автор Тема: Opel Rekord C 1967 2-dr sedan 1.5  (Прочетена 11498 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 12, 2016, 11:24:03
Прочетена 11498 пъти

Неактивен Светослав 1999

  • Публикации: 14
Започнъл съм проект по реставрация на Опел Рекорд.
Трябва да се отебоядиса и претапецира всичко .
Технически е изправен.
Приемам идеи за боя ,интериор и джанти.




« Последна редакция: Септември 12, 2016, 14:21:55 от dido1903 »

Септември 12, 2016, 12:07:44
Отговор #1

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Привет,Светльо!
Ще прехвърля и тук снимките на Рекорда от 2007 г.  :)
http://www.opelclub.bg/index.php?showtopic=60992&st=0
Интересно ми е дали оттогава това му е първото изваждане от онзи гараж?

Що се отнася до това, за което питаш - няма смисъл.
От всеки ще получиш различни мнения.
Аз например, бих те посъветвал да запазиш всичко оригинално. Но това е мое мнение за твоя кола! Това имам предвид,че е безсмислено.

Само тези неща, за които си споменал ще ти струват няколко хиляди лева.
Грубо - боядисване около 1500. Претапициране и джанти - неколкостотин, но по близко до първото четирицифрено.
Имаш ли ги, готов ли си да ги дадеш и необходимо ли е?

Но, за да не съм празнодумен,ще опитам едно по едно да коментирам.

Боядисване.
Защо ти е???
От тези снимки, колкото и да е условно, се вижда, че Опелът е в доста добро състояние.
Според мен, едно подновяване на външния вид чрез пастиране и/или полиране на боята ще произведе много добър ефект.

Претапициране.

Същото мнение.
Много лесно със съвременни препарати - мелио и т.н. - можеш да почистиш оригиналните сини седалки и сини кори.
Какво по-добро от това?!
Защо ще ги претапицираш?! Няма логика.
Май че, таванът ти е прокъсан или изобщо го няма, но не мога да видя добре.

Джанти.
Същото мнение, макар,че това тук е по-относително.
Като гледам имаш 4 еднакви - просто ги дай на прахово и боядисване, смени гумите с хубави и си ти.

Аз обаче виждам три други момента, които бих искал да спомена.
Първо - коша и ДВГ. Пишеш, че е изрядна технически.
Не разбрах дали имаш предвид откъм документи, защото като гледам снимката на коша, това нещо ако е изрядно след толкова години, трябва само за него да черпиш  :)

Второ - скоростният ти лост е долу. Не съм напълно сигурен, но не знам да има 2-врати седани 1700 кубика с долни скорости. Би следвало скорстният ти лост да е на кормилната колонка.
Т.е. ако съм прав - виж дали е наред лоста и скоростната кутия.

Трето - мигачите са фалшиви - от някакъв Таунус са.
Така,че гледай да си намериш оригинални, ако можеш. И дано не са рязали калниците като са слагали фордовите.

В заключение: стегни си колата умно, шофирай, наслади й се, виж слабите страни, за да ги отстраниш.
След това, ако искаш подложи я на основни ремонтни дейности.

« Последна редакция: Септември 12, 2016, 12:21:18 от dido1903 »

Септември 12, 2016, 12:15:44
Отговор #2

Неактивен Taunus72

  • Публикации: 395
Честито колега,много е хубава и съм съгласен с Дидо,нарадвай и се и тогава такива крайни мерки.Моята беше далеч по зле и я покарах година и да май мигачите са от Таунус 17 М .
FORD - Found On Road Dead

Септември 12, 2016, 12:22:22
Отговор #3

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Подкрепям Дидо - ако това е оригинална боя (което леко ме съмнява), опитай с пастиране. Същото казвам и за интериора. Колкото по-автентичен е автомобилът, толкова по-добре. Правени, реставрирани, кърпени и т. н. има много. Автентичните коли, дори и със следи от употреба, са малко, но за мен лично са доста по-интересни от тези, ремонтирани набързо, колкото да са лъскави на външен вид. Та с една дума - ако нямаш сериозен бюджет, по-добре я изчисти, преведи в прилично техническо състояние, а живот и здраве ще дойде момент и за пълна реставрация. За пример в последното мога да посоча двете теми на колегата m_g, съответно за Жигулито и Волгата му.
Ако колата беше моя, вероятно първо щях да се захвана с предните мигачи...
Успех с работата!

Септември 12, 2016, 13:09:54
Отговор #4

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Честито и от мен,
И аз съм на същото мнение като колегите. Направи си е в автентичен вид и и се наслаждавай. Ако не си готов да изсипеш едни пари на куп сега по добре е пооправи и си е карай. Колкото до джанти - слагаш оригиналните. Но ако си решил да правиш "бегачка" то направи реплика на "черната вдовица" но това ще е доста трудно - тя е една и няма много инфо за нея из нета.
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Септември 12, 2016, 14:16:31
Отговор #5

Неактивен Светослав 1999

  • Публикации: 14
Мерси много колеги.На снимките не си личи но боята е в лошо състояние пробвахме с пастиране но не се получава.Апък за интериора сега на снимките ще видите в какво състоние е .За джантите само предните
са еднакви задните  са различни.Сега ще започна да търся мигачи.Само да ме Извинете за грешката колата е 1500 а не 1700.
За под технически изправна имах предвид че спирачките са прегледани  и работят.Двигателя пали работи не загравя и с документите всичко е наред .
Иска да се регистрира е КАТ.
« Последна редакция: Септември 12, 2016, 14:33:45 от Светослав 1999 »

Септември 12, 2016, 14:42:47
Отговор #6

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Така.
В такъв случай бих казал, че е добре да минеш първо през КАТ, за да си спокоен, че всичко е сигурно и легално.  :)

С оглед на новите снимки - явно аз не съм преценил първоначално правилно състоянието на интериора и съм сгрешил.
По-скоро си трябва работа по седалките.  :-[ Може би да ги завиеш с някакви калъфи пред катаджиите и действай.

Тъй като колата е в Бургаския край - Камено, (без да съм изчерпателен и с извинение ако някого пропускам) се сещам за няколко имена на професионалисти от Бургас, които могат да те консултират за последващи действия по Рекорда.
И двамата имат тук теми в "Реставраторските работилници.

Румбата:
http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,4735.0.html

Esteo - Ванката:
http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,5886.0.html

Също така Ники Корудерлиев (koruderliev) е бургазлия.

А със същата модификация на модела, тук има двама колеги във форума.
Надявам се да са ти от полза.

Радо:
http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,3974.0.html

Марто, с уговорката,че той смени неговия двигател  O0 :
http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,5406.0.html

« Последна редакция: Септември 12, 2016, 14:49:28 от dido1903 »

Септември 15, 2016, 00:28:42
Отговор #7

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349
Поздравления колега много е запазена, без да исках я видях на живо докато пътувах до морето и ми хвана окото  :)

Септември 16, 2016, 22:07:59
Отговор #8

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Много ми харесва този модел :) Имал съм няколко такива Опели и според мен това е една много здрава и лесна за обслужване кола. Имаш добра база за работа, но ще ти трябва много търпение, труд и пари за да стане прилична. И аз подкрепям запазването на оригинални неща със следи от дълга употреба. При братовчед ми намерих останали много части и мисля, че някога ще са ти поезни. Най-големия и скъп роблем ще са лайсните и предните мигачи, но ако имаш късмет ще откриеш запазени. Мотра е малко слаб, но може лесно да намериш 1,7 или 1,9. Успех с колата и много да те радва :)

Септември 17, 2016, 10:59:46
Отговор #9

Неактивен flux

  • Публикации: 169
Честито и успех! По- добре захабено и оригинално, отколкото лъскаво и евтино- на вид.

....но може лесно да намериш 1,7 или 1,9. Успех с колата и много да те радва :)

А може и 2.0, 2.2 или 2.4
Или пък 6 цилиндров 2.5, 2.8, 3.0....