Автор Тема: Seat Toledo Mk 1, 1.9 TDI, 1997 - Един испански youngtimer с немско потекло  (Прочетена 8861 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 25, 2016, 09:49:56
Прочетена 8861 пъти

Неактивен breg

  • Публикации: 23
Здравейте,
обмислях дали попадам в котагорията на този форум преди да реша да пиша, но ето че вече съм събрал смелост. А ако не попадам тук - моля, изтрийте темата.
Искам да ви представя един запазен екземпляр, който все още се среща по нашите улици. Този точно съм намислил да отглеждам за ретро автомобил. Купих го тази пролет и си мисля, че го спасих от това да стане колхозен работник с норма за превоз на дърва, картофи и т.н. :-\ Вашите коментари, съвети и подкрепа ще ми бъдет от полза!
Ето и информация за него:
Seat Toledo Mk 1, Executive Edition, 1.9 TDI, 110 hp, произведен 1997г. Моделът е първа разработка на Seat съвместно с Volkswagen. Дизайнът е на Giorgetto Giugiaro. Под южняшката си същност моделът крие познатата немска здравина и опростеност на VW Jettta 2. Агрегатът е познат от няколко поколения на VW, между които Golf 3, Golf 4 и Passat B4 и B5.
През цялото си съществуване този конкретен екземпляр е стоял в гараж, намислил съм и сега да му потърся уютен дом преди зимата  :) , за да го спася от сняг, луга и кал. За жалост поне още година ще ползвам колата като титулярна, преди да закупя друг автомобил  :(

Линк със снимки:

« Последна редакция: Септември 25, 2016, 10:25:37 от dido1903 »

Септември 25, 2016, 10:08:42
Отговор #1

Неактивен Taunus72

  • Публикации: 395
Честито колега,скоро време запазени коли от 97 ма,много рядко ще има.Нарадвай и се и успех със съхранението
FORD - Found On Road Dead

Септември 30, 2016, 22:35:34
Отговор #2

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
1.Намираш си гараж,сух и с климатик по възможност.
2.Консервираш срещу корозия.
3.Преди 1 и 2 старателно миене.
4.Не забравяш за поддържане на  гуми,пластмаси,кожа и т.н.
5.Припалваш един път месечно да поработи и да загрее,и сменяш маслото всяка година.Антифриза и спир.течност на 2 год.Не забравяй и климатика!
6.На боята вакса на 3 месеца,като преди това си я почерпил едно пастиране и полиране.
7.Междувременно се запасяваш с някои неща като накладки,амортисьори,кормилни накрайници и шарнири,и други т.н. консумативи...
8.За всеки случай взимаш още един такъв за донор  >:D
9.Не я караш естествено или го правиш рядко и за малко,а после -> точки 3,4 и 6
9 Вадиш я през 2037 и я заменяш за апартамент или къща  ;D
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Септември 30, 2016, 22:48:06
Отговор #3

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Имам забележка само по последната точка, мисля че точно тази марка и модел може би ще се изравнят по цена с къща през 2137 г ;D
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 01, 2016, 00:15:33
Отговор #4

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Междувременно ,след оттеглянето си от Ф1 испанският любимец Фернандо Алонсо ще стане пилот на Сеат в някои от сериите WTCC,ETCC,BTCC и т.н.....,и спечелването на достатъчно състезания,(а и някоя титла) ще има голям ефект,който ще доведе до РЯЗКО повишаване на цената на Толедо Mk1 на вторичния пазар,така че ще ме прощаваш,ама най-много до 2037 трябва да се изчака  :)
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Октомври 01, 2016, 08:52:58
Отговор #5

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Весело е в този форум :D Колата не е лоша, колко ще струва 2037 не се наемам да прогнозирам, но колегата да наблегне най-вече на антикорозионата защита, там е слабото място на модела, особено ако колата е германка или австрийка. И автомобилът не е базиран на Джета, а на Венто, който е и актуалният модел в сегмента, на концерна-майка по него време. Не че в платформата и моторната гама между Джета и Венто има голяма разлика :D

Октомври 01, 2016, 11:35:31
Отговор #6

Неактивен breg

  • Публикации: 23
Благодаря за добрите съвети. Наистина е забавно в този форум  :) Изпълнил съм това с антикорозионната защита - обилно са ваксирани всичко кухини на автомобила. Това с презапасяването с части по окачването не ми беше хрумвало, но е наистина обезателно.
Колкото до злобните коментари от krankenstein за този модел и цената му през 2037 - не ме вълнува. Нали все пак поддържаме стари железа за собственото си удоволствие и то само такива, които ние харесваме. Решил съм да го запазя, защото на мен ми допада като дизайн и комфорт, а и познавам само още един собственик на Толедо от тази генерация, който подготвя колата си за ретро живот.

Ще се радвам да обсъдим съвети и предложения на някоя от срещите на съфорумници ;)

Октомври 01, 2016, 12:25:14
Отговор #7

Активен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
според мен колата едва ли някога ще има някаква огромна ретро-стойност, просто защото е масов модел (знам, че има много ценни днес ретро коли, които са били масови, но те са били и още са знакови като модели - например костенурките) - но това не е идеята  на собственика явно - очевидно е запазена бройка, и с много екстри, които са рядкост за модела - точно поради тази причина аз бих карал тази кола и да и се кефя и поддържам в състоянието и вида от снимките - според мен няма смисъл от друго, но всеки си решава сам.

Октомври 01, 2016, 14:13:40
Отговор #8

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Колкото до злобните коментари от krankenstein за този модел и цената му през 2037 - не ме вълнува.
Опа,ако желаеш с определението "злобен" можеш охарактеризираш 1-вият мой пост по темата.Понеже там е спомената годината 2037  :D
Не виждам на коментара на krankenstein кое му е "злобно".
А ако не носиш на добронамерени бъзици.....извинявам се!
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Октомври 01, 2016, 16:17:51
Отговор #9

Неактивен breg

  • Публикации: 23
Привет,
по принцип показвам бъзиконосимост, но тук нещо съм се жегнал от конкретния коментар за 2137 г. - но ще обсъдим ситуацията като наближи годината  ::). Иначе затова човек пише по форуми - да приеме различното мнение и да се посмее. Любопитен съм обаче защо един куп обичайни коли от соц ерата, които са били повече от масови, минават за ретро, а съхранен екземпляр от последващ период не би бил разглеждан по подобен начин. Къде е разделителният критерий?
/и тук за тия, които не носят на бъзици - нямам нищо против соц колите, обожавам ги, независимо от състоянието им/