Автор Тема: Seat Toledo Mk 1, 1.9 TDI, 1997 - Един испански youngtimer с немско потекло  (Прочетена 8867 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 09, 2016, 21:17:55
Отговор #20

Неактивен breg

  • Публикации: 23
В момента ми е трудно да публикувам детайлна снимка на проблемното място, тъй като автомобилът е в сервиз за техническо обслужване, че излязоха доста проблемни възли предвид възрастта му.
Качвам една по-обща с оградено в червено огнище на ръжда и бояджийски несполуки  :-\

А оттам като тръгне и като нищо през зимата ще претърси и багажника и по-напред може да стигне...

Октомври 10, 2016, 22:05:48
Отговор #21

Неактивен breg

  • Публикации: 23
Никой ли не иска да помогне?  :-[

Октомври 11, 2016, 07:32:23
Отговор #22

Неактивен МХ-3

  • Публикации: 46
  • Banned \(^o^)/
Аз познавам съвестен майстор,но е в провинцията. Три мотоциклета ми е правил и съм много доволен. Като знам какво мрънкало съм. :)

Октомври 12, 2016, 18:45:52
Отговор #23

Неактивен breg

  • Публикации: 23
Здравейте отново!
Пиша, защото ще ми е нужна още подкрепа от хората тук, които знаят, опитали са и имат представа как да направя следното:
Пластмасовите прагове на този модел на Сеат са много уязвими. Конкретно на тази кола са с изпочупени пластмасови държачи и ръбове - това, освен, че е грозно, прави автомобила труден за обслужване - свалиш ли прага почва после едно мазане със силикон и т.н.

Можете ли да ми препоръчате сервиз или човек, който от наличните прагове и от други намерени да залепи/изгради/ повредените елементи?

Благодаря ви предварително!
« Последна редакция: Октомври 12, 2016, 19:01:14 от breg »

Октомври 16, 2016, 23:52:09
Отговор #24

Неактивен breg

  • Публикации: 23
Толкова ли не бива човек да спасява Сеат, че на никой не му се иска да помогне или просто добрите майстори не бива да бъдат популяризирани?  :-\ :-\
Иска ми се преди зимата да приключа с работата по купето и колата да се настани на топло през зимата.

Октомври 22, 2016, 17:56:29
Отговор #25

Неактивен breg

  • Публикации: 23
Благодаря на МХ-3 за помощта! И прощавайте, че не съм писал по тези въпроси в общия технически форум. Пространното четене на този форум е толкова полезно колкото четенето на енциклопедия.

Ноември 19, 2016, 20:24:24
Отговор #26

Неактивен __smirnoff__

  • Публикации: 159
колега, успех с начинанието! Харесвам много модела, имал съм такъв, преди фейса обаче и с бензинов двигател. Друга бивша кола като тая да ми липсва няма! Още преди доста години, нямаше много от по-специфичните части по магазините, колкото и масов модел да е. С праговете ще ти е трудно, с ножа под бронята също, както и с много други места и елементи. Успех, стискам палци!

Ноември 19, 2016, 21:03:02
Отговор #27

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Пространното четене на този форум е толкова полезно колкото четенето на енциклопедия.
Т.е. губене на време без да има полза?Така ли да се разбира?
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Ноември 19, 2016, 21:22:34
Отговор #28

Неактивен breg

  • Публикации: 23
Не, напротив. Аз уважавам енциклопедичните личности, това вече е рядък подход. Форумът е чудесен и е удоволствие да четеш много от темите, за всички видове автомобили. А четенето на раздел "Технически"/който аз по-късно открих и пишех тук в несвяст глупави въпроси  O:-) / е много полезно занимание. Та така, форумът се превърна в мое ежедневие за почивка и удоволствие. А и така не е нужно да изкупя всички любими ретро автомобили, мога спокойно да се радвам и на чуждите
« Последна редакция: Ноември 19, 2016, 21:35:28 от breg »

Декември 02, 2016, 23:11:32
Отговор #29

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5103
За съжаление и аз не мога да препоръчам тенекеджия в София.
Иначе аз оценявам високо практичността на този модел.
Преди 5-6 години търсих Толедо от рестайлинга, но бензиново.
Е, не намерих подходящо за моя бюджет, но останах с приятно впечатление от този седан.
Много е просторен!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"