Автор Тема: Волга ГАЗ-24 1976 г. - нова придобивка  (Прочетена 8421 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Септември 29, 2016, 16:20:48
Прочетена 8421 пъти

Неактивен oziris777

  • Публикации: 16
  • Кара: Moskvich 2140 , ВАЗ 2103 , Волга ГАЗ-24
Здравейте. Вчера закупих леката кола и реших и аз да се впиша както другите участници. От Добрич (даже обявата още е налична в ОЛХ).
Сега се намира в с.Крапец обл.Добрич.
Предния собственик я е закупил от гр.Троян. После е боядисана , отдолу е мината с антикор и може би е правен основен ремонт по спомени на продавачката. Сменяна е кормилна кутия.Така  стои в гараж около 5 г. Преди да я закупя и смениха първична спирачна помпа и помпа за съединител за да мога да я пробвам.
Няма малък талон т.к. предните собственици решили да я спрат временно от движение.
Ще я регистрирам в гр.Варна. Превозих я на ход ,като по пътя предно ляво колело ми задържа долното цилиндърче и загря силно целия механизъм и в последствие и гумата се спука и текна сп.течност от цилиндърчето. Инъче налягане на масло в нормите , температура също.
Ключовете са откраднати от евентуални купувачи и сега нямам ключове освен за боша който е сменен с ладов.
Скоростомера показва докъм 60 км/ч. ,и когато увеличавам скороста не показва повече.
Амперметърчето е закрито или го няма ,не знам. Радиото не е оригинално. Липсва външното хромирано огледало , стъклото на плафона за интериорно осветление , голямата стелка за предните две седалки , стелката в багажника ,уплътненията за вратите са за смяна , лайсни външни под вратите , надписите по калниците предни ,антена , за първи ден това забелязах.
Смятам да сменя маслата - Двигател - Total 15W40 -6 литра ,скоростна кутия 0,9 л. и диференциал 0,9 л. Mobil 80W90 GL 5 , Антифриз червен HEPU 12 литра . Мисля да поставя шумоизолация под постелките ,но не знам каква.
Гумите са за смяна и ще са 185 /80/14 .Ще са втора употреба първоначално.
Попрочетох подобни теми , но ако имате съвети и коментари ,ще съм благодарен да ги прочета , както и помощ за частите които липсват.

 
   
« Последна редакция: Септември 29, 2016, 17:10:04 от oziris777 »

Септември 29, 2016, 17:59:46
Отговор #1

Неактивен angelple75

  • Публикации: 57
Честита Волга.Според мен, като начало може да ремонтираш спирачките.Имаш нова спирачна помпа,сложи и нови цилиндърчета  и накладки.Поздрави и успех

Септември 29, 2016, 18:10:35
Отговор #2

Неактивен Ikonomov

  • Публикации: 166
Ами както казват добре дошъл в клуба, и честито:)
Направо по темата - екземплярът изглежда сравнително добре. Сега, само с антикора не е минала, сменяни са й разни детайли, като предни калници, прагове сигурно са правени и т.н. По пода вероятно също е кърпено. Тия мацаници с черни шагрета, мене лично никога не ми вдъхват доверие какво се крие отдолу. Та мисълта ми е хубаво да се провери какво е състоянието на купето.
За антифриза - по-добре си сложи син, като предварително виж маркучите, че като гледам отдавна не е карана активно. Така и така правиш спирачките, свали разделителя и го ремонтирай, че в момента са го шунтирали и системата ти са я направили едно кръгова. В диференциала малко повече масло трябва да бутнеш - 1,2 л го даваха по книга. Амперметъра вероятно е прегорял и въобще са го махнали. Боша оригинално си е ладов 1976-та вече, така че това не е колхоз.
За гумите - успех, ама съмнявам се въобще да намериш 185-80-14, и на старо и нови. Аз съм с по-тесни от оригинала 175-80-14 (т.нар. голфов размер) и не виждам проблем в това. Други размери са ниски, а пък 24-10-ковия размер 205-70-14 са ми излишно широки, пък и втора ръка също много трудно се намират.

Успех с начинанието!

Септември 29, 2016, 19:43:03
Отговор #3

Неактивен oziris777

  • Публикации: 16
  • Кара: Moskvich 2140 , ВАЗ 2103 , Волга ГАЗ-24
Преглеждах мнения за ГАЗ-24 и видях ,че наливат червен антифриз . По принцип нали червения го препоръчват за двигатели с алуминиев блок ,глава и т.н. В албума който имам пише ,че блока и др. са от алуминий. Каква е причината ,въпреки това да не наливам червен ?
Във Варна се намират тук там такива гуми втора употреба още ,но питах преди месец.
Сервото е изолирано и явно е повредено.
« Последна редакция: Септември 29, 2016, 20:37:31 от oziris777 »

Септември 29, 2016, 21:06:56
Отговор #4

Неактивен Ikonomov

  • Публикации: 166
За антифриза - не казвам, че не трябва. Всеки има глава на раменете си и преценява, включително и за това дали не си дава парите за евтини търговски трикове. ДВГ-то е алуминиев, ама радиатора е меден. И задръстен и изтънял на места с годините. При всички положения не бих налял нещо, измислено десетилетия след колата. Както казах всеки си преценява.

Сервото не е изолирано, а разделителя - нещото, което се вижда на предпоследната снимка зад малкия трипътник, и съответно трипътника няма място в оригиналната схема. Сваля се, вътре има 2 бутала с 2 пружини, уплътнени с гумичка от спирачно цилиндърче 32мм. Пристъргва се, но не много, смазва се със спирачна течност, сглобява се и се раздвижва. Нов в комплект не знам намира ли се, по-вероятно не.
А за гумите най-вероятно са имали предвид бусовите 185-14С. Не стават за лека кола.

Септември 29, 2016, 22:01:20
Отговор #5

Неактивен oziris777

  • Публикации: 16
  • Кара: Moskvich 2140 , ВАЗ 2103 , Волга ГАЗ-24
Благодаря за отговора. Приемам всякакви напътствия.
Сервото е изолирано ,но не се вижда на снимките ;)  Разбрах от първия път за разделителя ,но съм благодарен за подробното описание на процеса му на ремонт  ;) т.к. сега тепърва се сблъсквам с такава машина.
За гумите може и да е така.
Някой знае ли във гр.Варна къде има магазин/и за части или в друго населено място от където може да ми пратят.
« Последна редакция: Септември 29, 2016, 23:03:16 от oziris777 »

Септември 29, 2016, 22:25:45
Отговор #6

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Сега виждам темата и много се радвам че има още една Волга в раздела

През това което аз минах имам какво да кажа също, не знам какво ще наливаш във охладителната система, но ти препоръчвам  хубаво да промиеш системата!!!!  При махането на главата ми извадих кило кал , защото колите на времето са ги карали за по евтино с вода и системата  се пълни и затлачва, от 76 та мога да се обзаложа че вътре е  блато , а това е една от причините да ти прегрее независимо от  антифриза.

Аз прегледах всички системи  като почнах от стартера  и карах наредв по часовниковата стрелка :)) купето не съм го пипал още , има време и за това . Дреболиите като  плафон и  лайснички аз ще ги мисля едва след като мина  достатъчно километри   и знам че съм претръскал всичко  от което зависи сигурността  и надеждността на колата :)


Система на съединител , спирачна система, стартер , бенз помпа  , маслен филтър и масло  , карб , глава водна помпа  радиатор  , така се движих  и съм сменил де що има за смяна с ново , като гледах да е руско оригинално старо :)
Поздрави за покупката ще е интересно да се следи темата ти
« Последна редакция: Септември 29, 2016, 22:29:05 от fokke »

Септември 30, 2016, 09:43:31
Отговор #7

Неактивен Gregor Samsa

  • Публикации: 124
    • Vintage Goggles
@oziris777 поздравления за придобивката!

Tук, във Варна, има едно магазинче, където може да има нещо останало.

Октомври 01, 2016, 23:38:16
Отговор #8

Неактивен oziris777

  • Публикации: 16
  • Кара: Moskvich 2140 , ВАЗ 2103 , Волга ГАЗ-24
Във Варна пазарувам за руските си машини от години от арменците до автогарата и от скоро от магазина за ГАЗ -два сфетофара под мол Варна ,но ще прослушам и този магазин предложен от съфорумник. Ходил съм там преди години и отдавна не съм го посещавал. Разбрах и за някакъв магазин на цирковата площадка.
Днес закупих няколко неща: 4 бр. гуми 185/80/14 , масла, филтри , по спирачната система почти всичко , огледало и др. Ще видим по двигателя и окачване какви изненади ме чакат.
За сега търся: външните лайсни за праговете, надписите по предите 2 калника , плафона за интериорно осветление , стелките за предните седалки и средната конзола , стелка за багажника , уплътнение за вратите , калобрани , радио.
« Последна редакция: Октомври 02, 2016, 00:19:20 от oziris777 »

Октомври 03, 2016, 12:36:16
Отговор #9

Неактивен oziris777

  • Публикации: 16
  • Кара: Moskvich 2140 , ВАЗ 2103 , Волга ГАЗ-24
Някой може ли да помогне с ремонтен комплект за сервото.