Автор Тема: BMW Е34 520  (Прочетена 8020 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 12, 2017, 23:24:13
Отговор #20

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
... и благодарение на задното си управление, бавареца лесно поднасяше и можеше да сменя посоката на движение.Така се скриваше с лекота из лабиринта от улици, а полицията с Лада 2105 най-често, не можеше да ги догони. :P
Ладата също е със задно и лесно върти дупето, карал съм Жигула над 15 г. на нея съм се учил да карам :) По темата - чудесно запазен екземпляр, идеална база за съхранение на бъдещата и скорошна класика.
« Последна редакция: Юли 12, 2017, 23:28:54 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 13, 2017, 20:12:54
Отговор #21

Неактивен borislav70

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 9
 Благодаря ти. Бавареца ще стой в гараж и ще се кара само за удоволствие. Дано да успея да запазя и съхраня  автентичния му вид. Няма да променям нищо по външния вид, може би ще сложа само едни лети джанти Стаил 4 с който излиза от завода. Лимитирана серия са и се намират много трудно, но аз не бързам. Слагат ги само на някой 5 ци и 7ци до края на 1995г после променян малко вида и формата на спиците. Това съм чел и гледал в Интернет, ако някой има и друга информация може да я сподели, ще ви бъда благодарен. Вътре може да сложа някоя и друга екстричка,с който излиза модела ,а след време ще търся и оригинален касетофон. Искам да я направя както е излезнала от завода без допълнителен кич . Ако имате предложения какво да сложа  ще ви бъда благодарен.

Август 07, 2017, 22:15:59
Отговор #22

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Август 09, 2017, 01:09:40
Отговор #23

Неактивен borislav70

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 9
Ето това наистина е класика.