Автор Тема: BMW E21 - на въздух  (Прочетена 11986 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 29, 2016, 19:33:33
Прочетена 11986 пъти

Неактивен cifko

  • Публикации: 24
Януари се Сдобих с тази красавица


Порадвах и се малко, преди да влезе шайба в двигателя




Още със закупуването на колата имах идея какво искам и малко по малко почнах да си набавям нужните части






Междувременно

Наложи се промяна по предното окачване









И най накрая всичко зглобено


Кратко видео от първото изкарване от гаража
https://www.youtube.com/watch?v=G8En4JRZp24&feature=youtu.be
Намерих си и ббс добавка, само чака да я сложа
« Последна редакция: Септември 30, 2016, 11:07:41 от dido1903 »

Септември 29, 2016, 20:51:49
Отговор #1

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Честито, изглежда много запазена класика... а какво значи "на въздух", да няма нещо общо с това, че  много си я смъкнал и няма вече въздух под нея? :D
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 29, 2016, 20:56:26
Отговор #2

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Регулируемо компресорно въздушно окачване. :) >:D
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Септември 29, 2016, 22:42:18
Отговор #3

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Ааа ясно, затова на последите снимки изглежда кат Ситроен с хидропневматично окачване... а може ли да подскача като ония американските коли на рапърите? O0 През деня не успях да гледам клипчето но сега виждам, че за разлика от ситроениете предното и задното окачване могат да се регулират автономно. Чудил съм се каква е практическата полза, но един приятел със Ситроен ме светна - като го спуснеш до долу в синята градска зона ни скоба могат да му сложат, ни паяка да го вдигне ;)
« Последна редакция: Септември 29, 2016, 22:56:25 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 29, 2016, 23:56:17
Отговор #4

Неактивен cifko

  • Публикации: 24
Не, неможе да подскача  ;D. Предния и задния мост се нагласят поотделно с дистанционно

Септември 30, 2016, 00:05:26
Отговор #5

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Аз имам следното питане:тези въздушни възглавници,които всъщност заместват пружината в стоковото окачване ,за Е21 специално ли са или са някакъв универсален кит?
И в каква степен и по какъв начин се променя пътното поведение на колата?В смисъл шоу-автомобил ли се получава или нормална кола с опция за регулируем просвет?
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Септември 30, 2016, 00:24:29
Отговор #6

Неактивен cifko

  • Публикации: 24
Възглавниците са от фирма Рубена Балкан избирал съм си ги по височина и диаметър от каталога им. Фланците ми ги е правил стругар. Окачването е далеч от заводското, задните амортисьори са от голф 1,предните ботуши са от астра г, заварени със втулка към шенкела. Остава си напълно нормална кола, с минимална разлика във возията
« Последна редакция: Септември 30, 2016, 00:26:38 от cifko »

Септември 30, 2016, 10:00:23
Отговор #7

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Забелязах, че не окачването не изглежда като заводски кит а е правено, затова не попитах откъде е купен и предлагат ли подобни китове и за други марки. Поздравления за резултата, макар че не съм привърженик да се променят така запазени оригинални класики с присадени ботуши от Астра и тем подобни... за такива експерименти аз бих използвал някаква по-обикновена и съвременна кола.
И да продължа с интересния въпрос на колегата Немо - какво точно се променя в пътното поведение? Примерно, когато е максимално снижена има ли подходящата твърдост да се кара стабилно в бързи завои и на писта, и обратното - когато е максимално повдигната става ли за офроуд. Когато е в нормално средно положение окачването по-комфортно ли е от стандартното или по-твърдо? Интересно ще е да споделиш тези неща, стига да си имал вече време да ги тестваш.

п.с. ще я видим ли утре на ретро парада в Ст. Загора за разберем на живо за какво става въпрос?
« Последна редакция: Септември 30, 2016, 10:04:45 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 30, 2016, 11:36:30
Отговор #8

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Аз имам следното питане:тези въздушни възглавници,които всъщност заместват пружината в стоковото окачване ,за Е21 специално ли са или са някакъв универсален кит?
И в каква степен и по какъв начин се променя пътното поведение на колата?В смисъл шоу-автомобил ли се получава или нормална кола с опция за регулируем просвет?

За каране не става, за возене да, но не и за каране по начина, по който може да се кара един автомобил от марката БМВ. Колата е била хубава база като цяло, окачването няма да го коментирам, всеки си прави нещата както си ги разбира. Дано да може да се върне някога в заводски вид.

Септември 30, 2016, 12:28:41
Отговор #9

Неактивен kinni

  • Публикации: 87
За каране не става, за возене да, но не и за каране по начина, по който може да се кара един автомобил от марката БМВ. Колата е била хубава база като цяло, окачването няма да го коментирам, всеки си прави нещата както си ги разбира. Дано да може да се върне някога в заводски вид.
Ти кара ли я, че не става?  :)Как се кара един автомобил от марката БМВ???