Автор Тема: Национална програма на ретро мероприятията в България - 2017 г.  (Прочетена 29083 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 12, 2016, 09:52:23
Отговор #20

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
За да го поканят трябва първо да научат за него... пък и не знам дали има категория за мотори. Всъщност дори не знам кой го организира, но предполагам пръст има Кристиян Желев, понеже е родом от този край... Ники, имаш ли повече инфо по въпроса?
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 12, 2016, 11:11:23
Отговор #21

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Да Кристиян го организира, с подкрепата на общината и местния бизнес. Не съм имал щастието да присъствам :) но тази година беше първото издание, дано да го направи традиция Кристиян.

Октомври 12, 2016, 16:00:43
Отговор #22

Неактивен xyligan_s_balkan

  • Публикации: 209
Аха, значи нещо като "частно парти" 😀 Здраве да е, надявах се да е общодостъпно, понеже ми е сравнително близо. 😊

Октомври 12, 2016, 16:02:19
Отговор #23

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1798
За да го поканят трябва първо да научат за него... пък и не знам дали има категория за мотори. Всъщност дори не знам кой го организира, но предполагам пръст има Кристиян Желев, понеже е родом от този край... Ники, имаш ли повече инфо по въпроса?

http://concoursdelegancedrustar.com/bg/

Има снимки и наградени в различи категории.

Октомври 12, 2016, 16:54:58
Отговор #24

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
За съжаление май няма мотоциклети... разгледах снимките - все хубави коли, но нищо невиждано освен хасковския Ягуар Де вил /наистина страхотен!/, очевидно и за щастие оцелял от пожара в местния музей и някои от румънците. Сашо брадата обаче ме разби с костюма си, обикновено само жена му се издокарва в ретро стил по паради, ама тука я е бил тотално Ваня по всички параграфи! :D
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 13, 2016, 09:53:02
Отговор #25

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Ще има на "5-ти август -  Ретро парад Видин" :)

Октомври 21, 2016, 17:36:43
Отговор #26

Неактивен Teo

  • Публикации: 226
  • Автомобилен уиабу
Няма ли някакви събития в (или близо до) Велико Търново?
Освен Трабант Фест Трявна?
« Последна редакция: Октомври 21, 2016, 17:47:05 от Teo »

Октомври 21, 2016, 18:16:34
Отговор #27

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Миналата година е имало ретро събор в гр. Полски Тръмбеш, но за тази не го виждам в програмата...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 17, 2017, 15:44:36
Отговор #28

Неактивен doctorZizi

  • Публикации: 309
    • trabantBG.eu
Няма ли някакви събития в (или близо до) Велико Търново?
Освен Трабант Фест Трявна?

на 18 март в Търново ще се проведе 8 Трабант фест
Прави каквото трябва, да става каквото ще!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско!

Януари 18, 2017, 16:27:29
Отговор #29

Неактивен USfan

  • Публикации: 10839
За съжаление май няма мотоциклети... разгледах снимките - все хубави коли, но нищо невиждано освен хасковския Ягуар Де вил /наистина страхотен!/, очевидно и за щастие оцелял от пожара в местния музей и някои от румънците. Сашо брадата обаче ме разби с костюма си, обикновено само жена му се издокарва в ретро стил по паради, ама тука я е бил тотално Ваня по всички параграфи! :D

Едно бързо уточнение, за който се интересува. 
Покрива, който отпред само над предния ред седалки се открива на прима виста, а отзад остава ВИНАГИ закрит, се вика така:
- Купе Девил, или Седанка Девил /в зависимост, но не винаги, дали колата е с 2 или 4 врати/.
Напр. Бугати на единия от 6-те Ройала имат такава секси версия- Купе ДеВил.

http://www.ultimatecarpage.com/img/Bugatti-Type-41-Royale-Binder-Coupe-de-Ville-26982.html

А неграмотните в каросерийно-исторически план, дори и западняци автожурналисти, сега може и на това двуврато боди като на Джага Мк 5 кабрио да му викат -ДеВил, но не е правилно.
Той реално е- 3 позиционен кабриолет.
На англ- 3 посишън дропхед купе, или- 3 посишън конвертибъл купе/конвертибъл салуун.

http://www.motor1.com/news/86006/lagonda-3-liter-three-position-drophead-coupe/

Иначе още от 70-те насам разни обикновено неоретро производители фирми слагат за по-пунти на моделите си имена, които не подхождат на типа каросерия.
Например на Пантер модела Девил не е с Купе ДеВил боди, нито е дори 3 позиционен кабриолет, а си е прост седан.
Тоя седан 4 врати Девил го имаше едно време на картинките на Би-биб, ако ги помниш.  :D
Та тази 4 врати версията му е само 4 врати седан, с твърд покрив, и затова неправилно си го бяха кръстили от фирмата- Девил.
А и кабрио версията му на тоя флагман на фирмата Пантер с 2 врати, бе просто обикновен кабриолет, и следователно пак направилно кръстен и той- Девил.

Иначе най-масовото неправилно използване /с явна маркетингова цел разбира се, да придадат по-грандиозен имидж на иначе конвейерен лукс автомобил/ на понятието- Девил, вкл. и с предимена- купе, кабриолет или седан /за типовете бодита/ го правеха Кадилак в течение на десетилетия, вкл. и до-скоро.
« Последна редакция: Януари 18, 2017, 16:39:57 от USfan »