Автор Тема: 1987 BMW 635CSI L6  (Прочетена 37110 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 13, 2017, 07:39:50
Отговор #50

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
За почистване/поддържане на интериора, и в частност на тапициреята, виж тук - http://www.bulmotors.com/car-care/interior

На водна основа са, без кофти химия и отзивите на запад за марката са повече от ОК. Аз ползвам 2 препарата и също съм повече от доволен. Имам предвид препаратите на 1Z/Nextzett. А бавареца е супер  ;)!
« Последна редакция: Юли 13, 2017, 08:04:36 от Nik1600GT »

Юли 13, 2017, 18:18:53
Отговор #51

Неактивен baiivan

  • Публикации: 160
Мерси Ник, ще ги пробвам тези препарати.

Днес дойде времето да монтирам най-накрая ББС ките , които стояха в гаража от няколко месеца. Ще сложа дистанционни фланци отзад, защото малко като че ли задните колелета хлътват навътре, но като цяло... визията се промени драстично. Ето снимки







'86 BMW 635csi US spec
'93 SAAB 900 turbo convertible
'67 BMW 2000C manual
'02 BMW e39 530d touring M pack

Юли 13, 2017, 19:32:21
Отговор #52

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Аз лично ползвам препарати на Chemical guys и Meguiars, които са може би най-доброто в детайлинг индустията.  Живял си в щатите и предполагам, че ти говорят нещо тези имена. :)

Юли 13, 2017, 20:10:32
Отговор #53

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Аз лично ползвам препарати на Chemical guys и Meguiars, които са може би най-доброто в детайлинг индустията.  Живял си в щатите и предполагам, че ти говорят нещо тези имена. :)

На мен ми говорят! Но да кажем, че нито една от тези 2 фирми няма нещо конкретно за поддръжка на винилови гюруци. А тези гюруци изискавт същата, а и много по-сериозна поддръжка от тази на един иначе хубав (винилов) салон. Освен това на Meguiars например е много оскъдно описанието на продуктите. Имат в сайта си некви pdf шийтове Certificate of General Conformity, в който на практика абсолютно нищо конкретно не пише. Освен всичко друго, един от най добрите им продукти за поддръжка на (винилов) салон и табла Natural Shine® Protectant е нещо като 2 в 1 или 3 в 1, а по принцип този тип продукти след да се избягват или поне не са най-добрите. Нямат и нищо конкретно за поддръжка на винилови гюруци, а изискванията към този тип продукти са най-високи и там най-много се внимава с химията! И тези продукти по принцип стават 1 към 1 и за табла и винилови салони! По мое скромно мнение е по-добре да се търси добър продукт за поддръжка на винилови гюруци и да се използва за винилов салон и таблото, отколкото обратното. Така, че има доста подробности! Нещата отиват към здрава химия и темата може да стане безкрайна. Всеки сам си решава. ПС. Не отричам, че са известни марки ... но аз предпочитам други. А специално за поддръжка на винилови гюруци и за защита на винилов интериор изобщо най най по по най с абсолютна сигурност е друга амриканска марка - 303 и по-специално продукта им 303 Aerospace Protectant. Но го няма у нас. Всичко това е релевантно, ако салона на БМВто на колегата не е от ЕСТЕСТВЕНА кожа  :).

http://www.autogeek.net/303aerprot.html
« Последна редакция: Юли 13, 2017, 20:29:43 от Nik1600GT »

Юли 14, 2017, 00:28:57
Отговор #54

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
...
Днес дойде времето да монтирам най-накрая ББС ките , които стояха в гаража от няколко месеца.
...
Както е популярно да се казва в последно време - "къртят миФки"! :))

Юли 14, 2017, 00:44:15
Отговор #55

Неактивен baiivan

  • Публикации: 160
Nik,

Само да кажа, че освен таблото ввсичко останало е естествена кожа. И таблото беше естествена, но го претапицирах с изкуствена. Просто исках да кажа, че е бяло и от всичко остаеват петна.

Тоше, на Магуаярс съм виждал много продукти, но  не знаех, че са супер качествени. На кемикал гайс не съм ползвал нищо.
'86 BMW 635csi US spec
'93 SAAB 900 turbo convertible
'67 BMW 2000C manual
'02 BMW e39 530d touring M pack

Юли 14, 2017, 07:13:42
Отговор #56

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Nik,

Само да кажа, че освен таблото всичко останало е естествена кожа...

Това малко или много променя нещата. Обикновено препаратите за винил/пластмаса/гумени съединения и т.н. са различни от тези за естествена кожа. А  общото правило за избор на добри продукти за почистване/поддържане на винил и пластмаса е следното. Препарата задължително да е на водна основа, с минимално съдържание на силикон и без (остатъчни) петролни продукти/деривати. Някои фирми предоставят пълен списък с "химията" в съответния продукт ... други се ... услушват :). При всички положения е хубаво да се знае каква "химия" има в продукта за да не сe окаже, че белята е по-голяма от ... файдата :)).
ПС. Казвам го и от малко кофти собствен опит! Белият ми винилов гюрюк на кабриото изкара без проблем 6 години. И вероятно щеше да изкара още толкова. Но се цапаше адски много. В един момент го дадох да се пробват да го чистят в някъв автокозметичен център. Не знам с каква точно "химия" са пробвали, но резултатът не беше особено впечатляващ и само след няколко месеца се ... нацепи скоропостижно. Така или иначе бях решил да го сменям с черен (за кола, която се кара, а не се вади 3 пъти в годината по паради, бял гюрук няма опазване - колкото и да пазиш адски се цапа и в един момент няма изчистване), но за смяната много му помогна и ... химията  ;)!
« Последна редакция: Юли 14, 2017, 09:46:29 от Nik1600GT »

Юли 22, 2017, 05:57:23
Отговор #57

Неактивен baiivan

  • Публикации: 160
Ето още няколко снимки. В един от предните постове съм написал, че Раската се е постарал при боядисването на автомобила, но съм имал в предвид Роската ( Немо) . Държа да внеса тази корекция.







'86 BMW 635csi US spec
'93 SAAB 900 turbo convertible
'67 BMW 2000C manual
'02 BMW e39 530d touring M pack

Юли 22, 2017, 12:56:58
Отговор #58

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Ванка, чудесна е. Ще ми се да врътна една кръгче, само че на ръчката. Стойката й е идеална, иска само едни понижаващи пружини май..

Юли 22, 2017, 13:08:47
Отговор #59

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
За пружините подкрепям! Аз отдавна смятах да го кажа, ама тук /визирам форума, не темата на Иван/ вече ще ме бият с моите ниски окачвания, та не смея :D Прекалено оффроуд е така, а и тези джанти задължават смъкването!