Автор Тема: 1987 BMW 635CSI L6  (Прочетена 37125 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Август 14, 2017, 15:45:32
Отговор #70

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Ако ти трябва помощ за субуфера или въобще нямаш такъв познавам правилният човек в Рс.  8))
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Август 14, 2017, 16:00:28
Отговор #71

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Идеална е станала.  :)
А всички шестици и седмици от 1 ген седят фабрично и от чисто нови леко свлечено отзад.

Август 14, 2017, 18:42:44
Отговор #72

Неактивен baiivan

  • Публикации: 160
Роска, нямам никакъв събуфър. И много ми се иска да е нещо прибрано и да не е изгъзица. Ще го мисля. Кенан май е човекът за музиката в Русе, но ако има и други- кажи. М/у другото в края на месеца ще ти донеса Джетата, само сигнализирай като си готов.
'86 BMW 635csi US spec
'93 SAAB 900 turbo convertible
'67 BMW 2000C manual
'02 BMW e39 530d touring M pack

Август 14, 2017, 20:57:59
Отговор #73

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Идеална е станала.  :)
А всички шестици и седмици от 1 ген седят фабрично и от чисто нови леко свлечено отзад.
Люси,не мога да споря с теб по тоя въпрос,но ми се вижда странно GT купе да е с припаднала задница.Ако има 2-ма пътника и 2 куфара багаж какво става?Още припада задницата?Не ми се вижда логично  ::)
Ще си позволя да сравня с Опела:Монцата в ненатоварено положение стои леко вирната отзад,А си позволявам да сравнявам,защото концепцията на 2-те коли е доста сходна.
От друга страна логично е да омекнат предни пружини,защото носят чугунен шестак,а отзад....празен багажник.
Така че или ти си прав,или БМВ-то е поувиснало отзад (за което нямам обяснение)....
п.п.Пак разгледах снимките на колата от предната страница...........ами ще ви е_а у навивачите,нищо и няма на колата,перфектна стойка има,смъкни,вдигни,срежи,ай стига!!
« Последна редакция: Август 14, 2017, 21:07:19 от немо »
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Август 15, 2017, 22:27:44
Отговор #74

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Люси,не мога да споря с теб по тоя въпрос,но ми се вижда странно GT купе да е с припаднала задница.Ако има 2-ма пътника и 2 куфара багаж какво става?Още припада задницата?Не ми се вижда логично  ::)
Ще си позволя да сравня с Опела:Монцата в ненатоварено положение стои леко вирната отзад,А си позволявам да сравнявам,защото концепцията на 2-те коли е доста сходна.
От друга страна логично е да омекнат предни пружини,защото носят чугунен шестак,а отзад....празен багажник.
Така че или ти си прав,или БМВ-то е поувиснало отзад (за което нямам обяснение)....
п.п.Пак разгледах снимките на колата от предната страница...........ами ще ви е_а у навивачите,нищо и няма на колата,перфектна стойка има,смъкни,вдигни,срежи,ай стига!!

Хм, тънкия момент всъщност е че седят като нови леко вирнати отзад, моделите 5, 6 и 7 от преди лифта от 1982, дето още са с традиционни едноточково чупещи се диагонални задни носачи.
Следлифтовото като на Иван вече е с новите май променени задни носачи, и то няма нужда да седи празно вирнато.
Ерго празно седи леко скрофено, дори с нови задни пружини, поне на фона на предлифтовите от нови кокилести версии.

Така аз си го обяснявам, може и да греша де, нека колегата ДМС като по вещ внесе яснота в да го кажем, по не много точна аналогия с Бенц, Пендел ахсите на БМВ.

Август 17, 2017, 22:56:08
Отговор #75

Неактивен baiivan

  • Публикации: 160
Тук качвам 2 снимки, които са снимани в разстояние по-малко от месец. Явно са изпуснали амортисьорите в това време, нищо друго не е правено на задницата...Н първата снимка задницата е вирната, а на втората виси... Да ми мине сватбата и ще сменя амортисьорите.  :P



'86 BMW 635csi US spec
'93 SAAB 900 turbo convertible
'67 BMW 2000C manual
'02 BMW e39 530d touring M pack

Август 18, 2017, 14:23:48
Отговор #76

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Амортисьора по никакъв начин не оказва значение за височината на автомобила - не това е неговото предназначение! Да, газовите такива имат наистина склоността да си избутват навън стеблото, но усилието там е много малко, за да окаже въздействие върху височината на автомобила. Промяна във височината на автомобила може да се получи след некадърен монтаж на нови части по окачването. Много от майсторчетата по новите сервизи стягат масово елементи на окачването докато колата виси във въздуха - там мисъл няма! Оттам после и частите били калпави и нищо не изкарвали! Имал съм и друг случай - вече почти няма автомобили със само пълнител на макферсона, сменя се цялата стойка. Та ми е идвала кола с части от алтернативен нискобюджетен производител, където долната опора на пружината бе заварена с близо 2 см. по ниско от оригиналното, е тогава наистина колата променя височината си. Относно двете снимки - наклона и неравностите по терена понякога много променят нещата, при теб според мен е от това.
« Последна редакция: Август 18, 2017, 14:26:30 от michev »

Август 18, 2017, 14:59:59
Отговор #77

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Ники,обърни внимание на разстоянието м/у гумата и веждата  ;)
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Август 18, 2017, 15:30:50
Отговор #78

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Ако беше 124 комби, или Рекорд, бих изказал предположение :D Не казвам, че разлика няма, но пак твърдя че има вероятност да е от терена. Ванката да се сети какво е имал в багажника на втората снимка :D и колко му е бил пълен резервоара.

Август 18, 2017, 20:16:38
Отговор #79

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Амортисьора по никакъв начин не оказва значение за височината на автомобила - не това е неговото предназначение! Да, газовите такива имат наистина склоността да си избутват навън стеблото, но усилието там е много малко, за да окаже въздействие върху височината на автомобила. Промяна във височината на автомобила може да се получи след некадърен монтаж на нови части по окачването. Много от майсторчетата по новите сервизи стягат масово елементи на окачването докато колата виси във въздуха - там мисъл няма! Оттам после и частите били калпави и нищо не изкарвали! Имал съм и друг случай - вече почти няма автомобили със само пълнител на макферсона, сменя се цялата стойка. Та ми е идвала кола с части от алтернативен нискобюджетен производител, където долната опора на пружината бе заварена с близо 2 см. по ниско от оригиналното, е тогава наистина колата променя височината си. Относно двете снимки - наклона и неравностите по терена понякога много променят нещата, при теб според мен е от това.

Плюс 1 за мненията на Ники.  :)
И да, освен наклона на пътя определено теглото на бензина и пълния багажник може да са оказали внимание.