Автор Тема: Проблем със скоростите ВАЗ 21011 - Лада 1300  (Прочетена 2566 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 17, 2016, 12:35:16
Прочетена 2566 пъти

Неактивен russian

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 6
  • Върл привърженик на автомобилите от соц лагера. :)
Здравейте колеги. Пиша ви тук във връзка с това, че намерих много хубава гаражна жигулка, която на 95 процента е перфектна и е без забележки. За човек, който ще я кара на полето естествено няма никакви забележки, но след огледа на колата (понеже я оглеждах час време и прегледах абсолютно всички детайли)  аз намерих 1-2 такива. Дребни, но вредни както казват хората  :D . Та искам да ви попитам, колата си включва всички скорости, без проблем влизат предавките, но самия скоростен лост вътре в купето стой крайно деформиран ако мога така да се изразя  :D. Което нещо прави впечатление веднага на пръв поглед. Не е прав както на всички останали други лади а върви страшно полегат в посока назад. Ако включа задна и има пасажер до мен, ще го ударя със сигурност. Последното в кръга на шегата. Та можете ли да ми кажете на какво се дължи това и какъв ремонт трябва да се направи, или какво да се подмени и като цяло ремонт на какво? Нова скоростна кутия ли, нов механизъм ли, какво трябва да се подмени че скоростния лост да застане прав и да върне първоначалното си местоположение ? Каква част трябва да се подмени и колко струва тя ? Благодаря ви за мненията и поздрави !

Октомври 17, 2016, 14:40:44
Отговор #1

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Пластмасовите втулки в основата на лоста вероятно, ремонт за 2-3 лева :D

Октомври 17, 2016, 15:06:14
Отговор #2

Неактивен russian

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 6
  • Върл привърженик на автомобилите от соц лагера. :)
Ако е само това, значи проблем няма!  >:D

Октомври 17, 2016, 18:06:53
Отговор #3

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Вариантите са два - да е крива основата на лоста, която влиза в кутията, или да са счупени втулките в самия лост.
Основата е закалена, трудно се криви и изправя. Аз собственоръчно в нетрезво състояние преди години я "изправих", че ми опираше лоста в крака и ме дразнеше.
Прибирам се посреднощ от кръчма, отварям кротко стоящата на паркинга пред вкъщи Жигула. Викам "Е сега ше те нагласа!!!". Подпрях се на вратата и яко напъвам. Храс! Счупи се.  Лостът ми остана в ръката. На сутринта едвам включих трета скорост и се добрах до Сашо Дрона, който ми завари лоста в удобно за мене положение. Кеф!
После и на петстепенната кутия пак отрязахме лоста и го заварихме, че в стандартно положение не мога да карам.
Вероятно са заминали втулките. Комплектът е 5 лева, има го по магазините. Виж в темата за моята Жигула - писал съм как се редят. Редиш ги и само вкарваш лоста.