Автор Тема: Къде в София може да се направи хубава алуминиева заварка  (Прочетена 6711 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 19, 2016, 17:14:39
Прочетена 6711 пъти

Неактивен cepgap

  • Публикации: 220
Здравейте колеги,
купих лайсната която е на снимките от САЩ. Трябваше да е здрава но както се вижда дойде счупена. Няма как да я върна обратно. За това трябва да я направя тук в София.
Ако някой знае добър майстор който би заварил тази лайсна и да отстрани язвите по нея нека сподели.

Благодаря предварително.





Октомври 19, 2016, 19:54:58
Отговор #1

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Светлана-99 ЕООД, ул. Хр. Силянов" 158, 02/441О8О2, О8851О677О от 9 до 17 ч. без събота и неделя.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 23, 2016, 23:00:02
Отговор #2

Неактивен 136

  • Публикации: 546
Според мен тази лайсна не е алуминиева , а е нещо като цам.Ще падне игра.

Октомври 24, 2016, 16:54:41
Отговор #3

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Няма невъзможни неща, може и да се подложи нещо от вътрешната страна за здравина. Сетих се и за още едно място - Институтът по заваряване на Военна рампа, адресът и номерът не са ми под ръка, но вероятно ги има в нета. Там заваряват дори спукани между клапаните глави по някаква нова американска технология, но в моя случай заварката щеше да струва почти колкото нова глава, а гаранция не дават... затова нямам преки впечатления.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 01, 2016, 19:12:35
Отговор #4

Неактивен kapitan

  • Публикации: 59
Цам е...не е алуминий.
Ще трябва полиране и хромиране после...

Ноември 04, 2016, 07:53:19
Отговор #5

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Според мен тази лайсна не е алуминиева , а е нещо като цам.Ще падне игра.

Магнезият и цинкът са гибелни компоненти при последваща термична /технологична обработка при тази сплав
или при участието им в други подобни - просто изгарят , кристалната им решeтка се разрушва необратимо . Магнезия
просто излиза от състава сплавта и става на шупли. Пробвано конкретно при заваряване , заварявах и аз , и най добрият заварчик
технолог в региона ми не постигна резултат нито с технология , нито с материали. Това  на ралиджйски чехословашки джанти,
просто искаха малка корекция и тя се получи с алуминиев кит. O:-)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Ноември 04, 2016, 21:28:29
Отговор #6

Неактивен cepgap

  • Публикации: 220
Магнезият и цинкът са гибелни компоненти при последваща термична /технологична обработка при тази сплав
или при участието им в други подобни - просто изгарят , кристалната им решeтка се разрушва необратимо . Магнезия
просто излиза от състава сплавта и става на шупли. Пробвано конкретно при заваряване , заварявах и аз , и най добрият заварчик
технолог в региона ми не постигна резултат нито с технология , нито с материали. Това  на ралиджйски чехословашки джанти,
просто искаха малка корекция и тя се получи с алуминиев кит. O:-)

с една дума нищо не мога да направя по въпроса така ли?

Ноември 04, 2016, 22:26:04
Отговор #7

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Доколкото съм чувал и чел, ЦАМ се заварява само с аргон и то при обратен поляритет... попита ли вече на местата, които съм написал по-горе?
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 04, 2016, 22:38:12
Отговор #8

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Доколкото съм чувал и чел, ЦАМ се заварява само с аргон и то при обратен поляритет... попита ли вече на местата, които съм написал по-горе?
Митко , надеждата и телоподаващото ми ще умрат последни , имам и аргон и реверс на захранването ще сторя
само да не са поредните митове и легенди. ;)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Ноември 05, 2016, 08:39:12
Отговор #9

Неактивен Plamen Hinkov

  • Публикации: 150
За Светла в Надежда са ми казвали че заварява и "цам".Кранкенщайн по нагоре е дал адрес.Ако не си ходил при нея с лайсната не е лошо да го сториш и да пишеш за резултата.          Поздрави и успех.