Автор Тема: Ретро парад Видин - 5. 08. 2017 - Vintage Vehicles Vidin  (Прочетена 20863 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 08, 2017, 00:34:19
Отговор #50

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Е, чак пък малоумно... може би само малко слънчасало ;D Подочух малко от коментарите им под сянката, където обсъждаха класирането и долових откъслечна реплика от сорта на "хареса ми оная нашарената, какво ще кажете...?"
Този "мелез" според мен е за категория примерно "хот род и модифицирани" - ето ви една идея за догодина да се разширят малко категориите, тъй като има и доста интересни преработени ретро коли. Освен Джугана окото ми хвана и едно рейсинг Траби с мотор от Лада, триколка с гуми и мотор от карт... Част от другите отличени с призови места също не бяха съвсем оригинални - примерно монтанския Мустанг кабрио с "рапърски" джанти, предвоенното ДКВ с доста по-модерно присадено задно стъкло - тези неща се виждат с просто око, не е нужно да си голям познавач. Лично мен също ме дразни малко това да се използват модерни елементи в ретро колите - дори да е мелез или реплика, всичките му елементи трябва да са в тон с епохата на модела.
« Последна редакция: Август 08, 2017, 00:40:09 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Август 08, 2017, 01:39:40
Отговор #51

Неактивен Tsolov

  • Публикации: 126
Разбира се, че догодина ще разширим не само категориите, но и наградния фонд за участници и публика :). Това го гарантирам още от този момент. Парадът ще се казва International Retro Parade - Vintage Vehicles Vidn предвид желаението, което демонстрираха чуждестранните участници, а именно да доведат познати от съседни на тях страни, с които ние не граничим ;)! Над 120 участника от 3 страни и 18 награди за тях (12 включващи и парична награда от 100лв) + телевизор, велосипед и вечеря 200лв за публиката...мисля, че беше доста прилично като за първи път...Тепърва ще растем! Това е само началото ;) На път е и трето видео от дрон... Да не забравим да благодарим и на националните медии за живото включване и излъчването в централната емисия новини!
« Последна редакция: Август 08, 2017, 01:46:56 от Tsolov »

Август 08, 2017, 07:04:35
Отговор #52

Неактивен немо

  • Публикации: 1040
  • пиперлив
Долу в дясно под мнението ми има бутон "информирай модератор".Ако смятате,че мнението ми съдържа нещо обидно можете да го използвате,а управата на форума ще прецени дали да ме санкционира.

Да наречеш Ганчо Баев, Димо Джамбазов и Кирил Николаев малоумно жури е меко казано неадекватно. Предполагам, че повечето хора в ретро средите са културни, а добрият тон е елементарно следствие от това. Предвид изказването Ви, едва ли ще получите отговор.

От моя гледна точка "неадекватно" е поставянето на автомобил,произведен през 1957 г. в категория янгтаймер.И ми е ясно,че няма да получа отговор,защото предвид горното несъответствие едва ли могат да се намерят някакви логични аргументи защо точно така е решено.
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Август 08, 2017, 09:50:38
Отговор #53

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Виждам само едно що-годе логично обяснение - ако въпросният хот-род е събиран именно в епохата на янгтаймерите, но ми се струва, че трябва да е доста по-млад дори от колата, с която ние дойдохме /Крайслер Себринг 2005 г./ и по понятни причини не вкарахме на поляната, понеже не влиза в никоя от категориите, въпреки че е изключително рядък нютаймър-модел у нас. Подобно е и положението с Джугана - липсваше подходяща за него категория, но журЕто явно е решило да го поощтри, защото наистина е технически доста изпипан, а и стилово - няма съвременни елементи.
 Иначе в сравнение с други паради с по-големи традиции, които обаче от години тъпчат на едно место, тук видях някои наченки в правилната посока - примерно имаше опит за подреждане по марки, трабантите и ладите бяха групирани, колите на местния V8 клуб също, а имаха и други отличителни белези, изглеждаха сякаш "изпаднали от брашнения чувал" - едно оригинално решение :D За разлика от софийския Спасов ден и повечето други паради, където подреждането става на хаотичен принцип понеже колите са много, а пространството малко и кой когато дойде си търси сам нясто. Във Видин избраното място за провеждане наистина дава възможност за допълнително разместване и подреждане по категории, марки и т.н.
В обобщение, според мен като за първи парад се получи доста добре - ограниаторите се бяха постарали максимално. Нормално е във всяко начало да има пропуски и грешки, които следващите години с натрупването на опит нядявам се ще се изчистват.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Август 08, 2017, 13:57:24
Отговор #54

Неактивен Tsolov

  • Публикации: 126
Преди да отправите каквато и да е критика...моля прочетете статията на Лияна Панделиева...истината около парада. Или с други думи - "два рака срещу рака"!  http://www.no-comment.bg/naj-bedniq-grad-v-evropa-vidin-izgrq-s-mezhdunarodno-retro-izlozhenie.25461
« Последна редакция: Август 08, 2017, 14:42:36 от Tsolov »

Август 08, 2017, 14:55:05
Отговор #55

Неактивен fifo

  • Публикации: 1141
Чудесна статия за добре организирано мероприятие. Браво.
Сега, класовете постоянно ти коментираме по всякакви теми, наистина е крайно време да бъдат добавени Модифицирани, Реплики, Франкенщайни и една специална - Кранкенщайни  ;)

Догодина ще е по-добре и по-посетено. Не се отказвай каквото и да стане!


Немо, в Русе на първия парад оная шарена измишльотиня хем бъги хем бийтъл каква награда отнесе? Навсякъде журето ще бъде обявавано за малоумно докато не се направи разлика между оригинални автомобили и всякаква друга сволач.
we all have wings, but some of us don't know why

Август 08, 2017, 18:47:40
Отговор #56

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Никакво отказване, разбира се - този регион се нуждае от такова мероприятие! Забравих да спомена като похвала по-горе и осигурените парични награди + гориво - на пръв поглед незначителни, обаче способни да покрият на някои от идващите отдалеч участници поне пътните разходи и настаняването. Не помня скоро по други ретро мероприятия да е имало такива екстри за наградените, освен дежурните китайски купи. А всеки от нас знае, че като тегли чертата в края на сезона на разходите си по класик ралита и паради ще се окаже, че с тази сума би могъл да направи много неща по колата си, за да стане тя по-добра за следващия сезон...
p.s. едва сега прочетох статията, не знаех за състоянието на Ерина... надявам се високите цели, които са си поставили заедно с Иван да й помогнат да се справи с болестта. Известно е, че подобна мотивация и мобилизация помага при преодоляване на здравните проблеми, така че очаквам да ни посрещне на следващия парад все така усмихната и вече оздравяла.
« Последна редакция: Август 08, 2017, 19:48:37 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Август 08, 2017, 21:36:13
Отговор #57

Активен GT 51

  • Публикации: 1873
Аз не бях на парада, но следя от близо какво се случва и се интересувам от отзивите, добри или не чак толкова, но така се гради. По повод паркирането на колите по марки ще ви кажа, че това е невъзможно. Много години под ред нашия клуб помага на БАК Ретро по някакъв начин за организацията на Спасовден, но тази година се отказахме. Мога да ви кажа и причините, но много читатели тук като се познаят в написаното и ще се разсърдят, не че ми дреме де...та...докато няма дисциплина в участниците и те не проявяват уважение към организаторите, не може да има подредба на колите. 90% от колите идващи на Спсовден са там с цел продажба, което няма нищо лошо, но когато кажа на собственика, добър ден вашето място е там и там, той едва не ми скача на бой, защото там мястото не е комерсиално и малко хора ще му видят колата. Трябва да е най-отпред или на центъра, та белким някой го забележи. Как да се разправяш с такива хора и да си разваляш празника. С такива първосигнални и ограничени изумруди ми е писнало да се занимавам. Така че Митак, това едва ли някога ще стане, но времето ще покаже. На Владая и Дупница тази година ще има подредба изненада, на място ще я видите. Иначе Ванка, разбирам те като ти пуши главата, и ние сме така, а най-много ме е яд когато се опитваш да направиш нещо смислено и дадени индивиди се опитват с наглостта си да те провалят, щот си мислят, че са повече от другите. Поздрави, страхотно мероприяте, наградените няма да ги коментирам, щот не съм бил там ;)
« Последна редакция: Август 08, 2017, 22:08:19 от GT 51 »
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Август 08, 2017, 21:52:32
Отговор #58

Неактивен Tsolov

  • Публикации: 126
Благодаря! Направихме го за хората и достигнахме до тях. Всеки ден по улиците получаваме доста поздравления, а за нас това е повече от достатъчно :)! Вече ме питат дали ще има догодина. Искат да участват. Не съм човек с организационен опит, но съм с голям опит в комуникацията с хората, а това се оказа достатъчно. Догодина здраве и живот ще се постараем пак. Вие всички ще сте добре дошли, също както бяхте и сега. Форматът на Vintage Vehicles Vidin ще се насочи към по-засилено международно участие, така че няма да се рамкираме и ограничаваме дотук. Желаем здраве на всички! Благодарим на всички, които ни подкрепят!

Август 09, 2017, 00:32:52
Отговор #59

Активен GT 51

  • Публикации: 1873
И още едно малко, но много важно уточнение спрямо парадите, изложбите и сбирките. Когато се први такова мероприятие организатора пуска информация поне няколко месеца предварително с инфо и тел за контакти. Това е елементарна комуникация с тези дето искат да участват и да са част от празника. Така организатора си прави разчет за времето, за начина на придвижване, ако има маршрут, за парко места, терен и още за какво се сетите. Понеже на много хора им порастна работата и се мислят за Богопомазани, те идват директно на терен, с много претенции и пречещи за провеждане на събитието. Мога да изброя много примери, но няма смисъл. Идеята е да прежалите едни пеесе стотинки, да звъннете и да се запишета с марка на колата и трите имена, така се работи по-лесно, отколкото като дойдете на място с една торба претенций. Тези неща ги видях на Спасовден, но там фактически е не възможно да се опишат всички. Идеята ми беше за останалите мероприятия, там може и да се случат нещата. Всичко е въпрос на желание ;)
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !