Автор Тема: BMW E30 316I 1990 г.  (Прочетена 2235 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 24, 2016, 15:23:25
Прочетена 2235 пъти

Неактивен Poka

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 2
Здравейте,
Нов съм във форума и реших да споделя за начинанието с което съм се захванал. Отдавна имам мерак към реставрирането на стара кола и реших че Е30-ката е колата към която ще се насоча. Първоначално бях започнал с Е36 но тя се оказа безнадежден случай и в крайна сметка успях да си надвия ината и да я продам :D.
За колата: нищо особено от към екстри - М40B16 мотор, няма хидравлика, ел.стъкла, климатик общо взето гола от всякъде :D. Планове за колата доста има в главата ми, но нещата ще се случват доста бавно във времето, защото всеки план е свързан с кеш а той от време на време е дефицит :D.
За 26 годишна личното ми мнение е че е доста запазена. Има си механичните проблеми, който честно казано не ме притесняват много. Моторът не работи добре на бензин, тампоните на носачите са за смяна, рейката и тя хлопа от време на време. Аксиалният лагер и диференциала свирят, абе оркестъра е пълен. При покупката и за мен беше по-важно купето да е колкото се може по-запазено от към ръжди. Съответно и тук имам проблем и това е и главната причина поради която пускам тема във форума. Отворен съм към предложения и идеи как да се справя с ръждата която открих :).
Ето и снимки на колата:




И тук са проблемните места:






« Последна редакция: Октомври 24, 2016, 15:24:11 от dido1903 »

Октомври 24, 2016, 16:31:10
Отговор #1

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Вдигай мокета за да си напълно наясно с картината, ако си от Разград сравнително наблизо има добър майстор, направил не една Е30!

Октомври 25, 2016, 09:39:54
Отговор #2

Неактивен Poka

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 2
В багажника това е единственото място където е избила ръждата. Трябва да дигна мокета вътре в купето но това сигурно ще стане чак на пролет понеже вече е в гаража и е на място където нямам много инструмент и не е удобно за такава операция :).
Иначе родом съм от Исперих но от около 3 години живея в Казанлък.
Колега michev къде се намира този майстор за когото имаш в предвид?

Октомври 25, 2016, 10:40:26
Отговор #3

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
За съжаление ти е далеч, намира се в Плиска. Но пък е направил и доста софийски коли, та както си прецениш. През ръцете му са минали доста от колите на Е30 общността в страната /виж тук - http://e30reload.com/forum//и наистина изпипва нещата.