Автор Тема: Mercedes 230 1939  (Прочетена 6563 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 24, 2016, 22:48:58
Прочетена 6563 пъти

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Да взема и аз да покажа това, което смятам скоро да отпочвам /най-накрая, защото го имам вече от над година/.
Мерцедес 230 от 1939 г., 6-цилиндров, първият модел на фирмата с изцяло метално купе - дърво има само за украса около прозорците. По конструкция напомня на 170V, шасито е подобно, Х-образно, тръбно, по-голямо, въобще цялата кола е по-голяма, по-обширна и тежка.
Моторът е сравнително консервативен за времето си, без някакви особени нововъведения - със стоящи клапани, с не особено впечатляващите, но напълно достатъчни 55 к.с.
Конкретно за този автомобил - бивш скандинавец, продаден чисто нов в Малмьо, Швеция, 2 дни преди избухването на Втората световна. Значи истински предвоенен автомобил, ако ще и само за 2 дена  ;D Състоянието му е "пръснат на атоми", така дойде през цяла Европа. Бивш собственик, зъботехник и запален колекционер, започнал реставрацията, но по причина ЕГН и болежки, така и не напреднал.
Всичко е изчистено и грундирано, праговете са сменени, дъното на багажника е свалено, направено е ново, но не е сложено.
Интересното е, че ми е изпратено всичко - и новото дъно, и старото. И нови бутала със сегменти, и старите. И старите уплътнения за модел, и инсталацията за модел - даже и оригиналните тапицерии в един кашон, макар че е бил претапициран с кожа много, много отдавна. Но явно всичко са запазили през годините! Колата е много оригинална, явно е била поизносена от каране и поизгнила, но не е ремонтирана варварски, не е тормозена, бита и преправяна. Всъщност като гледам фабрично залятите лагери и непипаните тежести на вала /които се свалят за шлайф/, моторът май никога не е минавал основен ремонт.
   Та както казвах, човекът е разглобил всичко, като всякакви болтчета и дреболии са в пликчета с цип и надписани, кое какво е. Комплектността е удивителна, налични са всевъзможните дреболии, значителни и незначителни.
Като цяло липсите са: двата стопа, една дръжка, системата на чистачките и едни копчета от таблото. Някъде са изгубили и едната броня, това е най-голямата липса. Буквално това е, от цялата кола.
Предстои много работа, макар че както казах, най-неприятната, мръсната част е свършена. Надявам се някой ден резултатът да е един приятен и много оригинален автомобил  :)
Ето какво представлява към момента, пръснат на атоми, много комплектен, в очакване на съответната реставрация и сглобка.



« Последна редакция: Октомври 25, 2016, 11:19:10 от dido1903 »

Октомври 24, 2016, 22:59:42
Отговор #1

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
А ето какво трябва да представлява някой ден.


Октомври 24, 2016, 23:02:24
Отговор #2

Неактивен Taunus72

  • Публикации: 395
Браво колега,страхотен проект  8))
FORD - Found On Road Dead

Октомври 25, 2016, 07:18:01
Отговор #3

Неактивен МХ-3

  • Публикации: 46
  • Banned \(^o^)/
Честито! Имам предна решетка,емблема и един тас. Ако ти трябват,са твои.

Октомври 25, 2016, 07:57:52
Отговор #4

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Благодаря, събирам всякакви части, които се намерят, изпратих ти лично съобщение
« Последна редакция: Октомври 25, 2016, 08:00:06 от Teodor »

Октомври 25, 2016, 09:21:07
Отговор #5

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Честито и от мен, как все ги изкопаваш такива? :) Тони Костадинов от Перник май има същия модел, питай го за части - той по принцип е много взискателен и не ги ползва ако не са перфектни, така че може да се навие да се раздели с някои от тях.

п.с. какво стана с другия проект 170V?
« Последна редакция: Октомври 25, 2016, 09:23:24 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 25, 2016, 09:49:30
Отговор #6

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Другият отстъпи място на този, по финансови и пространствени причини. Както е разглобен, окупира място за над 2 коли и половина  :D

Октомври 25, 2016, 10:59:53
Отговор #7

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Успех с проекта!

Октомври 25, 2016, 16:38:19
Отговор #8

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Тео,честито!
Успех!
Дори само да прочета историята на колата беше невероятно!


Октомври 25, 2016, 18:19:03
Отговор #9

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Честито и спорна и от мен Тео , ще посещаваш ли Жоро Григоров за мотора? :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987