Автор Тема: 1971 Lincoln Continental MKIII 7.5L 360HP V8  (Прочетена 2294 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 24, 2016, 23:22:53
Прочетена 2294 пъти

Неактивен baiivan

• Публикации: 150
Здравейте,

Тук започвам една кратка тема, само да покажа един Линкълн, който много се чудех дали да не донеса в България и сега, честно казано, съжалявам, че не го направих като гледам колко почитатели има на мускулестите класики. Трудно обаче щях да прибирам дългият 5.7м шлеп в които и да е гараж...  ^-^

Притежавах колата около година. 1971 Continental MK3 с брутален 7.5л В8 със 365 конски сили и 678 Н/М въртящ момент.По заводски данни, 8 цилиндровият агрегат ускорява луксозния седан до 100км/ч за 8.6 секунди. Теглото на колата е 2.3 тона.

Когато я купих беше с пробит резервоар, нещо беше ударила от долу. След като ремонтирах резервоара , след доста въртене запалих двигателя. Гигантският В8 мотор работеше страшно меко. Километражът показваше 4000мили, но беше с 5 цифри и не се знаеше дали пробегът беше 104, 204 или... кой знае. Тапицерията беше в много добро състояние, имаше цепнатини по таблото на 2 места и задна дясна дръжка от вътре беше счупена.
 Колата имаше 4 ел стъкла, ел предно кресло което се местеше цялото напред назад и облегалката също.  O0 . Педалът на спирачката беше около 30см дълъг и имаше надпис Disc Brakes. По праговете имаше малко ръжда, а боята беше леко избледняла. Климатикът не работеше.

Трансмисията превключваше като кадифе трите скорости. Колата с лекота се ускоряваше до 100 мили в час, но бързо можеше да се кара само направо. В не остър завой със 100 км/ч гумите свириха и колата не искаше да завие  :-X. Това е типично за американски седан от миналия век.

Реших да се пробвам да полирам боята, тъй като бях чел, че тези класики са боядисвани с някаква минерална боя с високо съдържание на олово, която вече не се използва, защото била вредна. Надявах се, че ще стане като нова, защото беше доста равномерно избеляла. Ето и резултатите...

От оловото в боята, кичето ,с което полирах ,почерняваше много, но ефектът беше на лице.

Няколко дни и няколко бири по-късно колата изглеждаше така...

Близък приятел ме помоли да го возя на сватбата му. Макар и не перфектна, колата стана head turner за кратко време. Купи я един пласьор на наркотици от Вегас. Дано е още на пътя.  ;)

« Последна редакция: Октомври 25, 2016, 11:17:36 от dido1903 »
'86 BMW 635csi US spec
'87 BMW 635csi L6 US spec
'93 SAAB 900 turbo convertible
'67 BMW 2000C manual

Октомври 25, 2016, 15:48:05
Отговор #1

Неактивен USfan

• Публикации: 7062
Много е готин.  :)
Само лека корекция, това твойто може да е с 4 врати Континентал /макар да ми прилича и да е подобен на Таун Кар седана/,  но не е Мк3.
Мк 3 от тоя период /края на 60-те до началото на 70-те/ са само и единствено купета с 2 врати, a и на дизайн са доста различни от спрямо твоя Линкълн.

https://en.wikipedia.org/wiki/Lincoln_Continental_Mark_III

Аз бях уредил за закупуване преди 5 години 2 броя Контита, специално Мк3 купета версии, които купи мои приятел, и си ги докара тук.
И двата сега са си в добро здрав, след съответни реставрации в Бг.
Снимки на двата може да видиш тук в тази тема...

http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,2916.0.html

« Последна редакция: Октомври 25, 2016, 15:50:09 от USfan »

Октомври 25, 2016, 19:17:14
Отговор #2

Неактивен baiivan

Признавам, не знаех, че мк3 е само купето. Много хубави, линкълните!
'86 BMW 635csi US spec
'67 BMW 2000C manual

Октомври 25, 2016, 21:11:24
Отговор #3

Неактивен USfan

А, карай.
То по принцип всички Линкълни от тия години са еднакви на механика и шаси, само на фасон и размери се различават.
Конструктивно по-рядък от целия бълк от Линкълни от 60-те е само 4-вратото с обратни врати /СУИСАЙД ДООРС/, което освен като седана, го има разбира се, и като 4-врато кабрио,
На тоя суисайд на база каросерията, през 1965 дебютира и купе с 2 врати версия.
Наследник на тази версия 1965-1968 Конти купе, е и именно през 1969 дебютиращия Мк 3 купе.
Ето го и чистия само с име- Континентал купе.

A на мен любимия Линкълн /с огромна дистанция той е най-редкия и скъпия на цена и като нов и сега на старо/, от Мк сериите купета, е този Мк 2 от 50-те години.
Той е правен само 3 моделни години, и в доста малко бройки.

А какво е станало с този хубав 1 ген кабрио 900?
Той щеше да си струва да го докараш до Европа...  :)
« Последна редакция: Октомври 25, 2016, 21:14:02 от USfan »

Октомври 25, 2016, 22:16:30
Отговор #4

Неактивен baiivan

USFan,

За Линкълните със suicide doors съм много зарибен. Този МК2 е адски красив. Дълго време чакалих един suicide cabrio бласнат от зад. Гледах, гледах в един окшън около 4-5 месеца седеше там обявен. Удара беше отзад в ляво, но останалото по колата беше в showroom condition. 2-3 седмици не го проверих... и накрая се беше продал за $16700, което беше уникално ниска цена. Много ме хвана яд,че го изтървах. Също за такъв МК2 преди 2-3 години имаше листинг от Айова . Не помня цената, но не му искаха много. Беше в относително добро състояние.

Старите Сааби са ми слабост

Черния, беше '93 convertible turbo ръчка на 133000 мили със абсолютно всички сервизни рекърди. Светеше от вън и вътре, двигателя, всичко. Имаше забележка отзад в дясно -  стоп и калник ( има го на снимките). Фен съм на класик 900 като цяло . Първата ми кола в Щатите беше '87 900 Турбо, после съм имал  '91 900s ръчка, '92 турбо кабрио автомат и този черния ми беше 4въртия класик. Имах и един 900 ново поколение SE.
Увлякох се. Ето снимки на черния

Оставих го на един българин, който работеше в сервиза на един турчин да ми оправи отзад ъгълчето. Човекът не вземаше много пари и работеше що годе... ок, без много суперлативи.

Това на снимката е дядо Пъшо от Плевен. На неговия син оставих колата, но и той помагаше, все пак той беше научил сина си на занаят...

Колата беше почти готова, когато плучих обаждане, че и се е случило това....Турчинът уж да я премести от един а друг паркинг и го Т-боннали... Опита се и да ме измами изрода и да не ми плати колата.... Неуспешно, осъдих го за доста пари.

Така приключи черния и до преди месец нямах сааб.  :-\ В момента обаче, на присанището в Маями имам един, който чака контейнер и се надявам до няколко месеца да е в БГ. Също '93 900 турбо кабрио ръчка. Купих му Аеро джанти от 9000 и парадно покривало за сгъваемия покрив. Качвам снимки на колата, по която има основно тапицерска работа, също и снимки на това, което ще стане с джантите и след тапицерия. Снимкара е примерна на автомобил същия цвят с десен волан. Има и снимка, която показва главно парадното покривало

Последните 2 снимки ше са търсеният резултат, но тапицерията ще остане бежова

« Последна редакция: Октомври 25, 2016, 22:48:30 от baiivan »
'86 BMW 635csi US spec
'67 BMW 2000C manual

Октомври 26, 2016, 23:54:15
Отговор #5

Неактивен USfan

Оо, страхотни са ти Саабите, чакаме с нетърпение да докараш този бордото.  :)
Аз съм карал от старите 900 4-5 бройки, все различни версии, собственост на разни приятели.
Най-бавния беше базов 2 врати седан, с атмосферен 2 литров мотор с карбурация и само 8 кпапана.
Беше и май само 99 на моделно означение, не 900 още, релативно бавна кола бе.
После съм карал и с 4 врати седан 900, с 2 литра атмосферен инжекц. 8 клапана мотор, пак ми се видя бавен.

Много по-бързо бе едно пак само 8 клапаново, но вече с еър-кулер оборудвано, турбо 5 врати хечбек /150 и нещо коня/, което е на колегата от ретроклуба Стенли, дето има иначе 2 хубави 60-ски Мустанга.
А кабрио 16-ве турбо с хай компрешън мотора със 170 и нещо коня, от тази първа 900 кабрио Ген като твоя, също съм карал, много ми хареса как върви.
Иначе 2 Ген пост 1994, съм карал 2 броя 900 кабрио със 16-ве мотори.
Единия атмосферка, другия софт турбото със само 150 коня.
 И двата ми се видяха муднички, ама и този 2 Ген 900 вече е доста по-тежка кола от ориг. 900.

А за Линкълните- жалко, че не си взел този Мк2, редички са.
Поне в Европа са абс .екзотика, за разлика от масовката, вкл. и в БГ- Мк3 до Мк6.
Като имах предвид че е скъп Мк2, то всъщност той е най-скъп от спрямо означените пак с Марк име, негови наследници купета.
Иначе предшественика му- 2 врати купето Континентал с 12 цил, дето е правен до края на 40-те, както е и естествено, е най-ценния следвоенен Линкълн купе.

Сигурно баш това 12 цил. Конти движи в перф, вид вече близо 100 бона в зелено, или ги подминава.
Докато много хубави Мк2 предполагам все още трудно минават 40-50000 $.
Така само предполагам де, не съм гледал сега по сайтовете цените на 12 цил. Континентали или на Мк2, може и по-евтини и пак отлични екземпляри да има.
« Последна редакция: Октомври 27, 2016, 00:06:37 от USfan »

Октомври 27, 2016, 00:16:22
Отговор #6

Неактивен baiivan

USFAN,

http://desmoines.craigslist.org/cto/5844537336.html

Този не е оригинален, но ако те кефи, дейтсвай  :)

Бордото и аз го чакам с нетърпение. Имаме 2 коли за контейнера и чакаме някой да реши да си поръча още една или две.

За саабите като цяло не ме кефи GM поколението, но съм карал едно-две хай прешър турбота аерота 2.3, които бая добре вървят.
'86 BMW 635csi US spec
'67 BMW 2000C manual

Октомври 27, 2016, 13:54:07
Отговор #7

Неактивен USfan

USFAN,
http://desmoines.craigslist.org/cto/5844537336.html
Този не е оригинален, но ако те кефи, дейтсвай  :)

Е, на тоя му е умерена цената, ама щом не е с ориг 12-так мотор, това ще е жалка пародия на 1 Ген Континентал.
Би могло с още доста пари да се конвертира на ориг. мотор де.
Тия 12-ци са ги слагали и на базовите модели Линкълн Зефир модели от ония години.

Но хубав 12-так мотор сигурно е не 5, ами 10000 долара. Скоростите да се търсят оригинални ще са и те още сигурно 3-4 бона.
В добавка на тоя с присадения осмак може и задния мост да му е окепазен, който при оригинала е с 2 отделни ръчно сменящи се скорости в Дифа.   ;)
Сигурно ориг. двускоростен Линкълн мост и и той ще е 4-5000 долара на старо.