Автор Тема: VW T2b Kombi 1978  (Прочетена 6917 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 25, 2016, 14:59:31
Прочетена 6917 пъти

Неактивен niki4

  • Публикации: 169
Вече мога и аз да пиша в секцията с немските автомобили. След повече от 10 години чакане се изпълни една моя мечта, а именно класическото бусче от заглавието. Досега причината беше основно финансова, въпреки, че за това време цените са се вдигнали може би два пъти - екземплярите, на които съм попадал бяха или тотално грохнали и скъпи или само скъпи. Както се казва, който търси намира, а случих и на екземпляр, които последните 12-13 години не е каран, а както се оказа и преди това е бил малко ползван. Купих го от един дядо, фен на старите автомобили, но по-скоро от тези, които обичат да събират. Дядото трудно се реши да го продаде и сигурно, ако нямаше финансови затруднения, както ми каза той, не би го и направил.
Бусчето е от по-редкия модел Kombi, което значи, че е едновременно пътнически 7+1 и товарен с лесно свалящи се задни седалки. При първата ни среща това, което ме грабна много беше колко е комплектен - всичко по екстериора - огледала, тасове, антена, брони, фарове беше налично и в добро състояние, единствено единия заден стоп беше счупен. Интериора също беше комплектен, освен средната седалка.
Дядото така и не ми позволи да го разгледам по-подробно, но така или иначе вече бях решил...
Когато го докарах и вече имах възможност по-подробно да огледам, ентусиазма ми леко намаля, но всъщност след като го оголих изцяло, включително и ръждивите места отвън, мога да кажа, че е повече от добре за годините си - работата отвън ще е по не големи части от ламарините, задна лява вежда, нови профили за захващане на крик, вътре две заварки и боя на пода. Тапицерията и седалките също са в добро състояние - на тях ще пусна снимки допълнително. Кожата на тавана е за смяна и страничните панели на задната част на купето, които са от фазер искат боядисване или кожа.
Плановете са оригинален външен вид с оригинална боя - neptunblau, а вътре базово кемпер оборудване.
От 1,6 кубиковия двигател трябва да извлечем поне 80 коня, за да се кара нормално по днешните пътища.
Пускам снимка и на първите new oldstock придобивки - мигачи и задни светлини. Тепърва ще навлизам във VW бус обществото. Направи ми впечатление, че даже и в VW форума на T1 и Т2 има малко записали се. Едно е сигурно повече са от собствениците на Датсун Чери...:)



Октомври 25, 2016, 15:04:35
Отговор #1

Неактивен niki4

  • Публикации: 169

Октомври 25, 2016, 15:10:15
Отговор #2

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Честито!
Много големи симпатяги са тези бусове!!!
Не бях чувал за Комби версия, тъкмо ще се разровя и ще следя с интерес.
Двигателят в какво състояние е?
Успех с работата!

Октомври 25, 2016, 21:42:33
Отговор #3

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Много готин, успех с реставрацията.
Хубаво че е добра субстанция на каросерия и че е комплектен.
 Моя приятел Владо Топалов, дето е бивш председател на БАК Ретро, има бяло-синя реставрирана Т2, пак седалкова версия.
Тук в темата му с колите му за продаване от 70-те дане 2-3000 веро смаоз аЛайсни ибронд аискупувамч е няковите бяха отвъд спасението.

Ами комби версията покрай лесно демонтируемите седалки, е малко по-рядка от базовата седалкова версия.
А версиите Т2 с големия шибидах и по-лукс седалки, както и 8-9 месните, ги водят:
- Пасажиер Специал Анфертигунг /предполагам си го превеждате/.  :D

Октомври 25, 2016, 22:00:48
Отговор #4

Неактивен breg

  • Публикации: 23
Чудесно начинание! Поздравления.

Октомври 26, 2016, 19:03:12
Отговор #5

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ей Ники браво бе ! Страхотен е ! Успех ти желая ,радвам се ,че си сбъднал една мечта.

Октомври 26, 2016, 22:45:19
Отговор #6

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Честито Ники , аз малко по късно ще се произнеса! :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Октомври 31, 2016, 23:54:20
Отговор #7

Неактивен Toni_Kazi4ane

  • Публикации: 547
Честито и от мен. Цвета си е много хубав, и моя е бил същия цвят.
Двигателя как работи? Предполагам вече си му врътнал едно кръгче преди да го разбишкаш?
Дай малко снимки на салона, също и ако може на тези задни седалки, принципа им на захват и в купето.
0890192949 / 0887192949

Ноември 08, 2016, 20:45:41
Отговор #8

Неактивен niki4

  • Публикации: 169
Благодаря за пожеланията.
Дидо така и не писах в темата ти с белия Нисан, но я следя. Повече ми харесва от златистия и пожелавам скоро да го извадиш на пътя.
Скоро ще има снимки на частите от салона - те не са много - седалки, кори и фазерни плоскости :) Това му е хубавото на буса, че е като бял лист хартия, на които може да се нарисува всичко. Двигателя е свален за ремонт на аксиален лагер. Не съм му чувал гласа, така или иначе ще се прави и сега е последна грижа.
Тони, с теб сме на един хал :) Седалките ще ги снимам, от тръбна конструкция са и се хващат с болт и скоба за планки заварени в пода.
Киро, чакам рецензията :)

Ноември 15, 2016, 10:09:16
Отговор #9

Неактивен Kick

  • Публикации: 37
Честито Ники, желая ти реставрирането му да ти носи радост и удоволствие ;)

Според мен най-важното е, че буса е комплектен и в оригинален вид. Ще следя темата с интерес, тъй като съм в процес на реставринате на същия екземпляр.
Ще се радвам да помагам с каквото мога и разбира се очакваме снимки ;)